Problem z AzaliÄ…

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
17
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Problem z AzaliÄ…

Post autor: lukis9 »

Pod koniec wakacji kupiłem azalie. mały krzaczek za 8 zł. mam zamiar zrobic z niego bonsai'ka :) teraz na czas zimy trzymam ja w domu. temperatura pomieszczenia 16-20 st. w ciagu dnia stawiam ja na parapecie zachodniego okna. jednak ostatnio liscie dziwnie sie zachowuja... prosze o pare słów w tej sprawie. jezeli to mozliwe ,to równiez iformacje na temat hodowli azalii. czy zachodnia strona jest dobra i czy aby zwiekszyc wilgotnosc powietrza mozna ustawic obok doniczki podstawke z woda. jak myslicie czy pozostawienie azalii na noc w łazience to dobry pomysł ( w łazience powietrze jest najbardziej wilgotne.) załaczam foteczki. chciałem równiez zaznaczyc,ze po spryskiwaniu zauwazam na gałazkach niteczki, czyzby przędziorek moze spowodowac taki wyglad lisci?? pozdrawiam
Załączniki
fotka5.JPG
fotka5.JPG (7.33 KiB) Przejrzano 3433 razy
fotka4.JPG
fotka4.JPG (3.59 KiB) Przejrzano 3432 razy
fotka3.JPG
fotka3.JPG (3.84 KiB) Przejrzano 3432 razy
fotka 2.JPG
fotka 2.JPG (4.49 KiB) Przejrzano 3432 razy
fotka.JPG
fotka.JPG (8.77 KiB) Przejrzano 3432 razy
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

azalia jest rolina outdoor, tzn ze nie mozna jej trzymac w domu, tak wiec mozesz ja w tej chwili na 99% przeznaczyc na kompost.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
lukis9
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2006, 17:13
17
Imie i nazwisko: LukaszSz
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: lukis9 »

azalie całoroczne mozna zimowac w domu. taka tez posiadam... przpuszczam,ze to azalia indyjska... dzieki za . by the way
włodzimierz Pietrasz

Post autor: włodzimierz Pietrasz »

Plamy na liściach są wynikiem zbyt suchego powietrza. Azalie indyjskie zwłaszcza odmiany uprawiane w szklarniach na ozdobne rosliny doniczkowe nie sa w stanie przezimować na zewnątrz. Powinno się je trzymać w temperaturze nie wyzszej niż 10C ale nie nizszej niż minus 5C.
najlepiej w nieogrzewanej szklarnii. ( w zeszłym roku temperatura spadła w mojej szklarnii ponizej 15C i wymarzły mi właśnie azalie.) Jezeli nie masz mozliwosci takiego zimowania roslin to muszą być one w mieszkaniu ale bezwzględnie podnieś wilgotność powietrza. Konsekwencją tkiego przezimowania może być jedynie brak kwitnienia w roku następnym.
Mam prośbę Lukas nie rób ludziom wody z mózgu i poczytaj trochę podstawowych ksiązek z dziedziny szkółkarstwa i uprawy roślin odzobnych. O kompoście czytaj w gleboznawstwie.
Włodzimierz Pietraszko
Zablokowany