wiÄ…z chiński - problem

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
ayato

wiÄ…z chiński - problem

Post autor: ayato »

witam, drzewko mam od niedawna, bodajże od początku września, z początku wszystko było z nim wporzadku liście ładnie się rozwijały, lecz po jakimś czasie zaczeły zółknąć a następnie opadać, młode listki nadal wyrastały lecz bardzo powoli a i tak po jakimś czasie, nierozwinięte jeszcze opadały, drzewo podlewałem codziennie, po przeczytaniu informacji na tym forum, pozwoliłem glebie przeschnąć, po czym podlewałem je dwa razy w tygodniu, liście niestety nie przestały opadać, drzewko nawożone jest nieznanym mi nawozem zakupionym w sklepie, sprzedawca twierdził iż jest to specjalny nawóz do tego drzewka (sprzedawca jest profesjonalistą więc nawóz nie mógł być wadliwy, przynajmniej tak mi się wydaje), po delikatnym nacięciu kory stwierdziłem iż drzewko nadal żyje (cienka zielona warstwa, po czym żółty miąsz), w obecnym czasie drzewko nie ma prawie w ogóle liści, stoi na szafce blisko okna (nie jest narażone na bezpośrednie działanie słońca - okno skierowane jest na północny-zachód) oraz rury doprowadzającej wodę do grzejnika, prosiłbym o . w zaistniałej sytuacji ponieważ jest to moje pierwsze drzewo i nie chciałbym się zniechęcić porażką w jego pielęgnacji
Załączniki
nawĂłz
nawĂłz
nawoz.JPG (40.08 KiB) Przejrzano 3320 razy
z¿ó³k³e liœcie
z¿ó³k³e liœcie
liscie2.jpg (81.91 KiB) Przejrzano 3319 razy
mÂłode liÂście
mÂłode liÂście
liscie1.jpg (75.09 KiB) Przejrzano 3317 razy
bezlistne drzewko
bezlistne drzewko
drzewko.jpg (52.61 KiB) Przejrzano 3319 razy
Ostatnio zmieniony 19 paź 2006, 11:02 przez ayato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj,

nawoz to Bio-Gold i jest m.in. stosowany do bonsai.

Moja rada to przesadzic do wiekszej doniczki nie naruszajac bryly korzeniowej (poprostu wyciagnac drzewko z tej doniczki i wsadzic nowej). Doniczka moze byc plastikowa. Kup sobie akadame, wysyp na dno, potem wsadz drzewko i dosyp akadame. Ow akadama pomoze Tobie w rozpoznaniu kiedy masz znowu podlac. Nastepnie czekac i nie nawozic!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ayato

Post autor: ayato »

Dziękuję za radę.
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Do rady Kamila dodałbym jeszcze kontrolę listków. SprawdĽ, czy na dolnej stronie liści nie ma białego nalotu, a dokładniej - maleńkich robaczków. Jeśli tak, to opryskaj środkiem zwalczającym szkodniki roślin ozdobnych.
A tak na marginesie, to wiązy drobnolistne w okresie jesiennym, mają tendencje do spuszczania liści, a szczególnie kiedy są przenoszone z dworu do pomieszczeń. Taka jest ich "uroda".
Polecam temat viewtopic.php?t=2064&highlight=
Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ