Grubosz Drzewiasty - miekkie pędy.

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Abdel_k9

Grubosz Drzewiasty - miekkie pędy.

Post autor: Abdel_k9 »

Od jakiegos czasu mam grubosza, dała mi go siostra w celu odchodowania. jednak mam z nim problem <font color="#FF0000">poniewarz //ort</font> zamiast rosnąć do góry on ciagle opada :/ Młode pędy sa nienaturalnie dlugie (nawet 5cm, zamiast 1-1,5) a całe drzewko jets wiotkie :/ Podlewam je tak samo jak inne moje sukulenty czyli pozwalam calej ziemi przeschnac przed kolejnym podlaniem. Bardzo prosił bym o . w znalezieniu przyczyny.
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Ja swojego podlewam bardzo rzadko i nie nawoze wcale. Kiedys u mnie w pracy byl taki problem, o jakim piszesz. A staly po prostu na zacienionym ciagle parapecie, gdzie slonce docieralo moze ze 2 godzinki i to po poludniu. Moze i u Ciebie jest ten sam problem ?
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

heh a ja zauwazylem ze jest bardzo duzo tematow o gruboszu :))

Grubosz jest dość łątwy w hodowli, takie panuje przekonanie. Ja sam niebawem będe miał grubosza i będe z pewnością miał wiele pytań :)

Proponował bym to wszystko jakoś scalić w jeden duży temat :) wtedy po takiej lekturze człowiek był by w pełni przygotowany do hodowli grubosza :) hehe :))

pozdrawiam :)
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

He, he... i pewnie jeszcze my to mamy zrobic ??? :)))
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

Ewo jeśli jesteś moderatorem lub administratorem to czemu nie ? :))

taka chyba rola adminów i modów aby dbać o dostępność tematow i żeby niebyło 15 wątków o takiej samej tematyce :)
witam wszystkich jestem nowy :))
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Nie jestem moderatorem, ale to przeciez nie przeszkadzaloby napisac o gruboszu. Zdaje mi sie,jednak, a wlasciwie wiem to dokladnie, ze o gruboszu bylo juz pisane i to wiele... wystarczy uzyc opcji szukaj i wpisac grubosz.. a wyskocza Ci wszystkie tematy. A ciagle przepisywanie dla kazdego nie ma chyba sensu.
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

kliksiu pisze:taka chyba rola adminów i modów aby dbać o dostępność tematow i żeby niebyło 15 wątków o takiej samej tematyce :)
Kliksiu, Tobie nie chce sie nawet dostosowac do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045), a wymagasz ode mnie/nas, ze wszystko ma byc zrobione na cacy?
1. Mamy wystarczajaco juz duzo roboty z uczymaniem porzadku, czasami az mi nie chce sie juz odpowiadac.
2. Nad caloksztaltem forum powinien pracowac kazdy jego uczestnik. W domu tez chyba dbasz o porzadek czy wszystko pozostawiasz Twoim rodzicom?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
kliksiu
Posty: 64
Rejestracja: 07 cze 2006, 17:48
17

Post autor: kliksiu »

sorki widze ze zle sie zrozumielismy :))
niechodzi mi wcale o pzepisywanie i niechce dorabiac dodakowej roboty moderatorom i administratorom :))

Cenie sobie te stronę i forum :) przeczytalem o gruboszu WSIO co tylko mi wyszukałą opcja szukaj :)

a chodzi mi o to że można sklejac tematy poprostu używając opcji cytuj danego użytkownika i wtedy mozna tematy o podobnej tematyce zcalac w jeden :)

tylko nietraktujcie tego jak jakis atak na was bo wcale niejestem leniwy i przeczytelem o gruboszq to co pisaliscie :)
witam wszystkich jestem nowy :))
mafu
Posty: 18
Rejestracja: 07 cze 2009, 16:44
14
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: śląskie

Post autor: mafu »

Czy ma ktoś może wychodowanego Grubosza jako Bonsai? mozecie zamieścić foto.
Ja mam Grubosza ale nic z nim nie robiłem tylko sobie rósł a jak się dowiedziałem ze mozna z niego zrobić bonsai to byłem strasznie uradowany. Teraz tylko musze wziąść szczepke i znaleść pomysł na niego :)
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Google twoim przyjacielem: http://images.google.com/images?q=jade+bonsai

Dodatkowo tu znajdziesz artykuł o hodowli grubosza jako bonsai: (tylko po angielsku) http://www.bonsai4me.com/SpeciesGuide/Crassula.html
Wojciech N.
mafu
Posty: 18
Rejestracja: 07 cze 2009, 16:44
14
Imie i nazwisko: Marcin
Województwo: śląskie

Post autor: mafu »

jak zrobić zeby grybosz miał taki gruby pień jak na tym zdjęciu?
grubosz bonsai
grubosz bonsai
crassula%20small.jpg (23.15 KiB) Przejrzano 6719 razy
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
16
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

prosta sprawa: zaczekać
Wojciech N.
ODPOWIEDZ