Co się z nim dzieje?

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Insane

Co się z nim dzieje?

Post autor: Insane »

Obrazek

moj wiąz ma takie liście..
słyszałem opinie, że mogą to być szkodniki w podłożu.

od złego dozowania wody przy podlewaniu raczej żółkną, a tu brązowieją i schną :-(
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Można by było Tobie pomóc ale musisz bardziej opisać warunki w jakich przebywa Twoje drzewko: co ile podlewasz, stanowisko w którym stoi, czy je nawozisz, czy je spryskujesz, od kiedy je masz.
Dobrze by było również zrobić dokładne zdjęcie samego liścia. Najlepiej obetnij liścia, połóż go na białej kartce, zrób zdjęcie i wrzuć je na forum :wink:
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Moim zdaniem,z tego zdjecia wywsnioskowałem ze ma on zasucho,wiecej zraszaj liscie,a mniej podlewaj

Taka jest moja diagnoza,byc moze błędna
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Insane

Post autor: Insane »

drzewko mam z 4 miesiące.. podlewam średnio co dwa dni, spryskując przy tym liście.. nawożę co 2 tygodnie nawozem do drzewek bonsai, stoi przy oknie od strony wschodu, bezpośrednie nasłonecznienie jest tam stosunkowo niedługo, w dodatku w godzinach rannych (3-4h). Dodam może, że po kupnie podczas próby zaaklimatyzowania się, drzewko dostało żółtych liści, które póĽniej opadły, doszło jednak do siebie po jakichś 2 tygodniach i do tej pory było wszystko ok.. postaram się zrobić jeszcze jedną fotkę liścia..
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Witam,
Według mnie zmniejsz trochę dawkę nawozu i spryskuj drzewko wieczorem bo nawet krótkie słońce w połączeniu z mokrymi liśćmi może je popalić.
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Insane

Post autor: Insane »

oto obiecany lisc..

poki co troszke wiecej podlewam..
niby jest lepiej, ale liscie i tak schną..

Obrazek
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

U mnie tak się działo w sagereti i zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest objaw spalenia listków słońcem.

Obrazek
ODPOWIEDZ