Mrówki

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
BaÂŚ

Mrówki

Post autor: BaÂŚ »

Na moich dwóch brzozach pojawiły się mrówki w niepokojąco dużej ilości. Co gorsza składają na gałązkach jajeczka. Czy można jest czymś opryskać? Co robić? Jak zdejmę ręcznie to jutro będą z powrotem.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

moglbys zalac goraca woda, ale to mogloby uszkodzic korzenie wiec lepiej nie, ale jakbys poszedl do ogrodniczego to <font color="#FF0000">napewno //ort</font> tam maja jakies preparaty do zwalczania mrowek.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
zagz
Posty: 35
Rejestracja: 06 gru 2005, 16:24
18
Imie i nazwisko: Dominik Z.
Województwo: zachodniopomorskie
Lokalizacja: Złocieniec

Post autor: zagz »

jajeczka ?? na gałązkach ?? :shock: :shock:
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

A może te jajeczka to mszyce, które produkują spadĽ co przyciąga mrówki?
Awatar użytkownika
piotr brozek
Posty: 68
Rejestracja: 08 kwie 2005, 18:51
19
Imie i nazwisko: Piotr
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: N. SÂącz
Kontakt:

Post autor: piotr brozek »

Jeśli to mszyce to trzeba zatrudnić biedronki.
BaÂŚ

Post autor: BaÂŚ »

Macie racje, to mszyce. Na biedronki raczej nie mam co liczyć. Bylam w sklepie ogrodniczym, facet polecil mi jakis preparat do opryskow. Jaka firma jest najlepsza? Czy teraz jest dobry czas na opryski?
Załączniki
szkodniki.jpg
szkodniki.jpg (27.21 KiB) Przejrzano 5191 razy
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Jak najszybciej zrób oprysk. W ogrodniczym poradzą, który preparat jest najlepszy.
BaÂŚ

Post autor: BaÂŚ »

Zastosowałam wczoraj środek chemiczny Karate i pierwsza runda 1:0 dla mnie. Teraz zobaczymy, co powiedza na to drzewka i czy mszyce przestraszyly sie na stale.
Iwona
Posty: 56
Rejestracja: 01 sty 2006, 17:03
18

Post autor: Iwona »

Właśnie spryskałam rośliny preparatem Karate. Na ulotce jest napisane, że szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Może ktoś mi odpowie, czy wskazane byłoby jutro rośliny umyć pod wodą, bo trochę niepokoję się o kota. Koty jak wiadomo lubią czasami nadgryĽć coś zielonego. I czy w takim wypadku oprysk przyniesie oczekiwany skutek?
Kupowałam ostatnio sporo kwiatów i z nimi chyba przyniosłam mszyce. A na drzewkach siedzi coś innego, to chyba wełnowiec - tak przynajmniej wnioskuję po przeglądnięciu forum. Ale nic nie znalazłam o szkodliwości preparatów na koty.... :cry: Czy ktoś miał jakieś doświadczenia w tym zakresie?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Iwonko a kot nie jest zwierzęciem?? :-P
Aaaa zapomniałem dodać na wełnowce dobry jest Provado Plus AE. Niestety nie wiem ile kosztuje :wink: Tu jest link do tego produktu http://www.bayercs.pl/strony/1/i/72.php
Pozdrawiam
Tomek Dzieninis
Nelchael

Post autor: Nelchael »

Mrówki, gdy im rozgrzebać gniazdo w panice wynoszą larwy i jajka np. pod nasze pensetę i spodeczek ze spirytusem, albo zapalniczke;).
A bez królowej {ta ze skrzydłami} stopniowo wymierają.
ODPOWIEDZ