fikus

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
klekmenka

fikus

Post autor: klekmenka »

1.na niektorych listkach, od spodu blisko ogonka zauwazylam czarne grudkowate cos, wygląda to troche jakby zabrudzenie ziemią (tylko jakąś bardzo drobnoziarnistą), łatwo się zeskrobuje, nie zajmuje dużej powierzchni;
część tych liści obcięłam, pare zostawilam do obserwacji, jak będę miała aparat to załącze zdjęcie
2. jak to jest z fikusami i parapetem? czytałam, że:
a. trzymać na oknie bo muszą mieć dużo światla i ciepla
b. nie trzymac na oknie bo kaloryfer szkodzi, i silne swiatlo tez
ja mojego trzymam na szawce, na wysokości okna, okna mam duze, w pokoju jest jasno, w sloneczny dzien dzialaja jak szklarnia i robi sie potwornie goraco, pod oknem mam kaloryfer; niech sobie moj fikus stoi jak stał czy przeprowadzić go na parapet?

jest taki temat : czarne na lisciach, grzyb? na moim fikusie to nie tak wygląda więc niech nikt mnie nie odsyla do tego tematu, i raczej nie są to żadne robale
Fizyk
Posty: 44
Rejestracja: 07 maja 2005, 22:05
19
Imie i nazwisko: Miroslaw Ficek
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Fizyk »

Proponuję, na początek skorzystać z mocnej lupy.
Fizyk
Martines
Posty: 56
Rejestracja: 29 lip 2004, 20:58
19
Lokalizacja: GłogĂłw

Post autor: Martines »

Klekmenka nie masz możliwosci zrobienia zdjecia- najlepiej zbliżenia listka od spodu. Czy te zabrudzenia wg. Ciebie sa na najniższych gałazkach czy tez zauważyłas je na górnych listkach. Jeżeli chodzi o trzymanie twojego fikusa (parapet, szafka ) , to wierz mi to nie ma aż takiego znaczenia. Fikus jest bardzo przyjaznym drzewkiem rośnie praktycznie wszedzie. :-) Aha masz jakies imie?
Marcin
Dolny ÂślÂąsk - GłogĂłw
klekmenka

Post autor: klekmenka »

sorry, rzeczywiście powinnam się przedstawic ( w koncu to ja cos od was chcę :oops: ) Gośka jestem
po bardziej wnikliwym przyjzeniu się temu czemuś stwierdzam ze przypomina to raczej zaschniętą krew, na górnych listkach tez jest, zrobie zdjecie jak pozycze aparat od kolezanki, bo moj ma za slabe makro
Michał

Post autor: Michał »

klekmenka pisze:przypomina to raczej zaschniętą krew,
co ty robisz ze swoim fikusem :twisted: :twisted: :twisted: hehehe :D
klekmenka

Post autor: klekmenka »

problem rozwiązany, przyszla do nas pani atchitekt krajobrazu i stwierdzila ze to grzyb
prysku prysku- grzyba nie ma :-)
ODPOWIEDZ