Szkodniki na fikusie

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Awatar użytkownika
romek
Posty: 94
Rejestracja: 05 sie 2005, 21:25
18
Lokalizacja: KonstantynĂłw ÂŁĂłdzki
Kontakt:

Szkodniki na fikusie

Post autor: romek »

Witam wszystkich.Od niedawna postanowiłem zająć się sztuką bonsai,na pierwszy ogień poszedł fikus benjamin.Dzięki forum dowiedziałem się jak za pomocą foli wytworzyć korzenie powietrzne i to zrobiłem,ale po miesiącu przy okazji wietrzenia zauważyłem drobne białe robaczki.Jak mogę się ich pozbyć.

ADMIN: Zly dzial -> przenosze: Szkodniki...
Pozdrawiam wszystkich.

Romek-ÂŁĂłdz
acer6

Post autor: acer6 »

Są to prawdopodobnie skoczogonki . NIektórzy stoują "topienie" doniczki w wodzie . ( chodzi o pełne zanurzenie doniczki w wodzie , odczekanie paru minut aż robaczki wypłyną na powierzchnię ) moim zdaniem dość wątpliwa metoda . Osobiscie stosowałem coś odwrotnego czyli kontrolowane prezesuszenie (ale w twoim wypadku to raczej niewskazane , bo takie przesuszenie zabije korzenie powietrzne które nie dotarły jeszcze do ziemi ) . Robaczki nie mają raczej zwiazku z folią ich jajka musiały już być w ziemi .
Nie są one jakoś szczególnie groĽne dla drzewka wielokrotnie widywałem je w doniczkach i nigdy nic mi nie zniszczyły ( tzn nie zauważyłem ich negatywnego wpływu na rozwój roślin ) .
Gość

Post autor: Gość »

Ja tez mam tkie robaczki i one sa w ziemi.Poposrtu stali mieszkancy naszych roslinek.Nie stety bede je emigowal wraz z ziemia na wiosne :-D
ODPOWIEDZ