jak uratować mirt

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Kamila

jak uratować mirt

Post autor: Kamila »

wiosną zakupiłam drzewko - kwitnacy mirt. podczas obecności u mnie nie chciał kwitnąć i nawoziłam go nawozem do roślin kwitnących. podejrzewam, że użyłam zbyt dużo nawozu gdyż liście zaczęły robić się ciemne i usychać. ma jeszcze kilka zielonych listków. czy mogę go jeszcze uratować?????????
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Kamilo.

Przede wszystkim zaprzestan dalej nawozic to drzewko. Oprocz tego pozostaje jedynie Tobie czekanie czy drzewko odzyje czy nie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Kamilo, mirty uwielbiają świeże powietrze, szczególnie latem. Wystaw go na zewnątrz, a niebawem Ci sie odwdzięczy :-D . Pamiętaj również, że mirt to roślina bardzo wrażliwa na przesuszenie jak i przelanie, tak więc trzeba uważać z podlewaniem.
Kamila

Post autor: Kamila »

Cześć
dzięki wszystkim za poradę i pragnę wszystkich przeprosić za wprowadzenie w błąd, ponieważ wczoraj za poradą fachowca mój mirt okazał się po prostu serrisą.
niestety nadal nie wiem co się dzieje. sprawdziłam korzenie czy nie sa przegnite. wydaje mi się że nie, choć ziemia w jakiej rośnie moja roślina to po prostu bez mała glina.
nie widać przędziorka ani innych szkodników.
kolejne dobre porady będą mile widziane
z góry dziękuję
Kamila
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A, jak to serissa to wszystko jasne... "nie placz kiedy odejde" (slowa Twojego drzewka). Przykro mi ale tak jest z serissami.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ