Opadaja liscie z nowych pedow (zelkova)

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
j_marcin

Opadaja liscie z nowych pedow (zelkova)

Post autor: j_marcin »

Nie wiem co robic dzwewko wypuszcza nowe pedy one sobie rosna a potem nagle usychaja nie mam pojecia co to ma byc. Dzewko kiedys przelalem ale potem przesadzilem i teraz juz na to uwazam wiec nie sadze ze jest przelane, ma ktos moze pojecie co z takim fantem zrobic?
Test

Post autor: Test »

Za malo informacji
j_marcin

Post autor: j_marcin »

Chodzi o to ze na nowych pedach usychaja liscie w dodatku dzis zauwazylem ze niektore liscie maja zolte kanty tzn. taka obwodke. Dzewko stoi na parapecie w bardzo slonecznym miejscu (od 14 do wieczora jest w ciaglym sloncu) ale slyszalem ze dzewka tropikalne to znosza najwazniejsze zeby nie mialy za sucho i byl przeplyw powietrza, ja otwieram okno i podlewam regularnie
acer6

Post autor: acer6 »

A gdzie trzymasz swoją "zelkowę" ? (powinno się ją raczej trzymać przez cały rok na dworze) , bardzo prawdopodobne że twoja zelkowa to wiąz drobnolistny ( też z resztą gatunek bardziej na dwór niż do wnętrz ) .
Powodów może być wiele : przelanie , przesuszenie , zaa mało miejsca w doniczce , za mało światła (w tym wypadku odpada ) , szkodniki . Zdecydowanie za mało informacji .

Wiąz d. :

Obrazek

Zelkova :

Obrazek

A tutaj dla porównania :
http://artbonsai.free.fr/especes/ulmus_parv.html

P.S. nie są to raczej rośliny tropikalne :/
ODPOWIEDZ