Czerwone, dziwne robale:(

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Natka14

Czerwone, dziwne robale:(

Post autor: Natka14 »

Hej! Mam problem! Na moim nowym rozmarynie są sa jakies dziwne robale... szukałam w książkach o bonsai ale ich nie znalazłam ;((. Robaki sa ok.1 cm dł. długie,chude czerwone z wieloma odnóżami. Żyja w ziemi czasem wychodza na powierzchnię. .!!!!
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Moze to mrowki?
Aby Tobie . potrzebujemy zdjecia... tak to wszyscy mozemy przypuszczac co to moze byc...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
rafio17

Post autor: rafio17 »

Kamil pisze:Moze to mrowki?
Cos w to watpie zeby to byly mrowki, 1cm?? Troche za duze jak na moj gust. Po za tym to mrowki chyba by Natka odroznila od innych robali :) .
Natka14

Post autor: Natka14 »

To na pewno nie sa mrówki :cry: przypominaja raczej szczypawki... :shock: Wczoraj zanurzyłam drzewko w wodzie ale dzis po dokładnych obserwacjach zauwazyłam robala. Jutro i tak musze przesadzić rozmaryna a wiec postaram sie pozbyc tego swiństwa :twisted:

ps.Zdjecia raczej nie da sie zrobić poniewaz one mieszkaja pod ziemia i tylko czasem wychodza....
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Wszystko sie da , jeśli sie chce... ttrzeba czyhać na robala aż wyjdzie 8)
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Albo obficie podlać i podłączyć 220V do doniczki :twisted:
Pozdrawiam,
Adrian
rafio17

Post autor: rafio17 »

Dobry pomysl :-D , chociaz nie wiem co sie z drzewkiem stanie (ale robale zdechna :wink: ). Ja proponuje zmiane podloza.
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

zasadzić sie na potwora :shock: - złapać :? - przygwożdzić :twisted: - cyknąć fotę - w zależności od wrażliwości zabić na śmierć :twisted: lub delikatnie przenieść spowrotem pod drzewko :-D :-D
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Natka14

Post autor: Natka14 »

złapałam robala!!!!!!!!!!! :-D Teraz jest w więzieniu (pudełko) Jutro przyjedzie moja siostra z aparatem to zrobie zdjęcia. Odizolowałam inne drzewka ale niestety... :cry: Zobaczyłam potwora takze na sośnie i na wiązie. Dziwne bo nie zaatakowały jałowca... hmm
ODPOWIEDZ