ŻÃ³łknÄ… i schnÄ… liÅ›cie w WiÄ…zie

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
wielkim

ŻÃ³łknÄ… i schnÄ… liÅ›cie w WiÄ…zie

Post autor: wielkim »

Mam problem, po tym jak drzewko pięknie rosło i ślicznie wyglądało, nagle zaczęły strasznie żółknąć, usychać i opadać liście. Sprawa się mi komplikuje bo tuż przed tym dodałem kamień (drzewko opadało na jedną stronę i potrzebowało podparcia), zmieniłem mu miejsce na bardziej zacienione, na wysokiej półce, nie było też mnie chwile w domu i podlewaniem zajmowała się mama. Potrzebuje porady co się może dziać. Mam nadzieje że to tylko przelanie i że nie długo wróci do normy i znów będzie pięknie wyglądało.
Załączniki
reszta liÂści
reszta liÂści
opadÂłe.JPG (55.19 KiB) Przejrzano 3244 razy
zdjĂŞcie liÂści 2
zdjĂŞcie liÂści 2
liÂście2.JPG (56.43 KiB) Przejrzano 3244 razy
zdjĂŞcie liÂści
zdjĂŞcie liÂści
liÂście.JPG (35.5 KiB) Przejrzano 3244 razy
sepher

Post autor: sepher »

Bardzo prawdopodobne, że to przelanie. Wiązy (tak mi się wydaje :)) są bardzo wrażliwe na nadmiar wody i lubia gubic z tego powodu liście. Jeśli masz pewność, że nie doszło do przesuszenia, to ogranicz podlewanie i czekaj na rozwój sytuacji. Mnie się przyrafiło to samo, kiedy zostawiłem drzewko pod opieką siostry . :wink:
Symonides

Post autor: Symonides »

i postaw go do slonca na swieze powietrze. :wink:
spaykeDeBonsai

Post autor: spaykeDeBonsai »

wiaz ala market to wiedome że usycha :-(
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Według mnie podstawową przyczyną dlaczego tówj wiąz gubi liście to powód przestawienia go do innego miejsca. Wiązy maja to do siebie iz kiedy zmienia sie ich miejsce one na znak protestu zrzucaja liście :-) Druga sprawa. Jesli przeniosłeś go wyżej a mieszkasz w mieszkaniu z centralnym ogrzewaniem to wilgotnoc jest tam zdecydownaie miejsza więc pamiętaj o zraszaniu. A jeśli chodzi o te przelanie. To sprawdz otwory drenażowe. Jesli jest tam wilgotno a nie mokro to luz. Pamietaj że powietzre jest kożeniom równie potzrebne co woda.
Pozdrowienia

Ps. Ja radze go zostawic i pozwolić mu abyb się rozrusł. Jak bedzie już dziwnie wyglądał i bedzie miał długie sterczące nowe odrosty wtedy możesza zacząc się bawić :-)

Adam KoĽlik
Mysłowice Śląsk
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

"Zacienione miejsce na półce" oznacza tylko jedno: brak światła!!! Jeśli nie przestawisz drzewka na parapet, możesz mu już powiedzieć "żegnaj". Nawet latem byłoby to ryzykowne, a przecież idzie zima, dni są krótkie.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ