CoÅ› nie tak

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Michał

CoÅ› nie tak

Post autor: Michał »

Dzisiaj zauwazyłem jakiś syf na moim buku.
Domyślam się że moze to być jakiś grzyb, ale nie jestem zbyt rozeznany w chorobach, dlatego proszę o . :-D
Załączniki
IMG_0005.jpg
IMG_0005.jpg (19.53 KiB) Przejrzano 6019 razy
IMG_0006.jpg
IMG_0006.jpg (23.43 KiB) Przejrzano 6019 razy
IMG_0007.jpg
IMG_0007.jpg (20.44 KiB) Przejrzano 6019 razy
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

A nawozisz to drzewko? Jesli tak to czym i jak czesto?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Michał

Post autor: Michał »

Nie nawoże, ponieważ jest to "pierwszoroczne" yamadori
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

ja stawiam ze z ziemia jest cos nie tak. bo watpie zeby było to od słonca
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

liscie buków w taki charakterystyczny spob brązowieją na brzegach jesli podczas ich wykształcania drzewko narazone bylo na podmuchy wiatrów (a bylo chlodno, tym gorzej). Czy drzewko stalo na wietrze?
Sz
Michał

Post autor: Michał »

Z 2 stron było osłonięte, ale i tak dosyć mocno wiuchało.
Ale pojawiło się to dopiero teraz a liście już są od jakichś 2 tygodni :?
Andrzey

Post autor: Andrzey »

Brzegi liści brązowieją lub pojawiają się na nich brązowe plamy, kiedy roślina jest zbyt lub za mało obficie podlewana. Objawy mogą wskazywać również na przenawożenie(w twoim wypadku odpada) lub zbyt jałowe podłoże.

Pozdrawiam.
Michał

Post autor: Michał »

No to raczej zbyt wilgotne podłoże, bo ostatnimi czasy bardzo często padało :? i prawie codziennie ziemia była całkiem wilgotna.
Teraz odsunę je troche także nie bedzie już tak bardzo narażona na takie czynniki.
Zobaczymy co z tego wyjdzie :-D
acer6

Post autor: acer6 »

Wczoraj jechałem sobie do lasu , na małych bukach widziałem podobne "odmrożenia" . Dzisiaj odwiedziłem moja mini "szkółkę" u Babci i niestety ... to samo albo jeszcze gorzej na wykopanych w tym roku grabach i buku , na klonach mniej ( nawet końcówki co niektórych pędów trochę pozasychane ) modrzewik też jakby lekko odmrożony , a tak cieszyłem sie że wszystkie yamadori się poprzyjmowały . Brak objawów mrozów na jałowcach sośnie i dębie (który jak zwykle najpóĽniej ruszył i chwała mu za to ) . W tym roku przymrozki złapały moje drzewka kiedy miały już spore liście , jak na razie najlepiej rosną klony polne (chociaz w zeszłym roku miały marne przyrosty , bo wiadomo ... pierwszy rok po wykopaniu ) .
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Jat też stawiam na to że są to odmrożenia. Młode liście są bardzo podatne na zmiany warunków pogodowych takie jak przymrozki, zbyt silne nasłonecznienie, lub wiatr. Miałem podobny problem z młodym bukiem na działce tylko u mnie miał duży wpływ na to wiatr. Liście obijały się o gałezie co spowodowało ich uschnięcie.

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

No właśnie, kiedy była taka pogoda codziennie wieczorem chowałem wszystkie drzewka, które już puściły, rano wynosiłem i tak codziennie, już mnie to zaczynało męczyć ale się opłaciło, żadnych odmrożeń.
Piotr
ODPOWIEDZ