PleÅ›ń na ficusie

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Stefanrsko

PleÅ›ń na ficusie

Post autor: Stefanrsko »

kurde pojawila mi sie biala plesn na ficusie...wydaje mi sie,ze to z powodu 1.Mial on taka galazke,a nie byla mi potrzebna ,wiec ja uciolem no i nie zabezpieczylem a zostala pod ziemia,w tym miejscu jest plesn,2.Ficus stoi pod folia.Co proponujecie,moze jakis preparat??jak narazie zeskrobalem ziemie na ktorej byla plesn ale znowu sie pojawila :/
PS.Plesn ma bialy kolor.
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Nie za bardzo rozumiem Twojego posta :? . Miałeś gałązkę którą uciąłeś i zostawiłeś pod ziemią ? No to gdzie ta gałązka rosła?

Prawdopodobnie jest za wilgotne podłoże, tym bardziej, że jest pod folią. Moim zdaniem, chcesz sie pozbyć pleśni - zdejmij folię i pozwól aby ziemia w doniczce lekko przeschła, a potem ogranicz podlewanie. Kiedy już pozbędziesz się pleśni załóż spowrotem folię i pamiętaj o tym, że pod folią roślina nie wymaga już tak częstego podlewania.
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

chodzi o to ze ten ficus mial galazke ktora mi nei byla potrzebna wiec ja uciolem a jej pozostalosc pozostala pod ziemia,nie zabezpieczylem tego.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Stefan, to nie od tego. Zrob tak jak Lukasz mowi. Miales po porostu za wilgotno pod folia.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Stefanrsko

Post autor: Stefanrsko »

OK dzieki za .
ODPOWIEDZ