Co to za robaczki, czyba nie przędziorki?

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Dorisday

Co to za robaczki, czyba nie przędziorki?

Post autor: Dorisday »

Czytałam tutaj na forum bardzo dużo wypowiedzi na temat przędziorków i nie jestem do końca pewna co jest z moim drzewkiem. Proszę o .. Mam w domu Serissę i zauważyłam tydzień temu po podlaniu, że na glebie chodzą dwa ok.0,5 mm białe(perłowe) a'la pajączki. Mają trzy pary nóżek(czyli tak jak przędziorek). Po tygodniu było już ich trochę więcej i zawsze z głebi gleby wychodzą po podlaniu. zauważyłam, że kilka robaczków już nie jest koloru perłowego tylko takie pomarańczowe może trochę wchodzące w brąz. Chcę dodać, że roślinka wygląda dobrze,rosną nowe listki,ale niektóre na końcówkach usychają-jest ich dosłownie kilka sztuk. Poza tym nie widać ani na spodzie liścia ani na gałązkach żadnych objawów pająków, tylko chodzą po ziemi. Co to może być i jak z nimi walczyć.
ps. Pan w sklepie orgodniczym powiedział, że zapewne są to robaczki, które często pojawiają się w glebie zimą-tylko jakie robaki?:) Sprzedał mi taka szarą kostkę, którą miałam wsadzić do gleby.

ps. 2 nie widzę, żadnych pajęczynek, kropek na liściach itp-tylko ta ziemia z nimi
Proszę o . bo boję się także, aby nie zachorował moj wiąz i sageretia:(
Pozdrawiam
tomooo1

Post autor: tomooo1 »

Dziś właśnie przed sekundą podlałem fikusa i zaczęły wychodzićdokładnie takie same robale, co to jest ? ? ? Bardzo proszę o .!
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

szikaj: ziemiórki i skoczogonki
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ