fikus z plamkami

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
self11

fikus z plamkami

Post autor: self11 »

Witam! na moim fikusie o.benjamin ,a dokładnie na obrzeżach listków naokoło jest taki rządek białych malutkich kropek jakby ktoś przekłuwał je igłą. nie wiem czego to jest objawem? może mają jakiś niedobór witamin? Szkoda że nie mam aparatu :(

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Jak mozesz to daj fotek. Popatrz czy nie ma pod listkami tarcznikow.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
self11

Post autor: self11 »

właśnie że nie mogę bo nie mam osobistego aparatu i nie mam jak narazie możliwości pożyczyć ;/ pod spodem listków nie ma nic, zauwazylem ze dwie male brązowe plamki ale to na innych liściach bo te z tymi kropkami są najwyzej i są największe. Czy to możliwe że przesadziłem go i dlatego tak sie zachowuje?
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

raczej nie, to zdrap te "brazowe plamki" i poszukaj czy nie ma wiecej. Wpisz w google w grafice "tarcznik" i porobnaj te plamki z tymi w internecie. Jesli to bedzie to to kup cos w ogrodniczym na tarczniki, najlepiej do oprysku i do glby.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
self11

Post autor: self11 »

zdrapałem, było ich góra dwie, ale w google jak wpisuje tarcznik to na liściach ma takie wielkie plamy jasne a u mnie są malutkie kropeczki jak czubek igły i naokoło liścia przy krawędzi zew. wogóle to tylko tak jest na 3 liściach najstarszych z 12 jakie są na drzewku.
ender
Posty: 11
Rejestracja: 07 sie 2006, 17:21
17
Kontakt:

Post autor: ender »

wydaje mi się że to po prost taka odmiana fikusa ale coś więcej można powiedzieć tylko jak zamieścisz zdjęcia
ODPOWIEDZ