Co to za szkodnik??

Dział poświęcony chorobom i szkodnikom, które mogą dotknąć nasze drzewka.
Porcelio

Co to za szkodnik??

Post autor: Porcelio »

Witam!

To cos zagościlo ostatnio na moim wiązie drobnolistnym i nie wiem co to takiego, mszyce czy wełnowiec ??
Proszę o . jak zwlaczyc tego szkodnia.
Ponizej zdjęcia (mam nadzieje ze sie wstawiły, i pomijam problem ich jakosci :-)) :
Załączniki
3.jpg
3.jpg (57.03 KiB) Przejrzano 2933 razy
12.jpg
12.jpg (34.95 KiB) Przejrzano 2933 razy
2.jpg
2.jpg (31.63 KiB) Przejrzano 2931 razy
Adam KoĽlik (kozanos

Post autor: Adam KoĽlik (kozanos »

Według mnie to mszyce. Acz kolwiek moge się mylić z :? ale tak na 90% to własnie są mszyce dziwie cię aczkolwiek troszeńkę bo za wiązami to one nie przepadaja :-) jakie msza obcje zwalczania?
1. Domowe sposoby wywar z tytoniu. Do przysłowiowego kupka wwykrusz tytoń z papierosa, zalej wodą podgrzej i zrobione wywar z tytoniu. Zalety. Srodek w 100% naturalny acz kolwiek do dzisiejszego tytoniu jest dodawanych tyle bajerów no ale umówmy się ze naturalny. Czy skuteczku? Sam ocenisz.
2. Możesza zawitać do pierwszej lepszej kwiaciarni, sklepu ogrodniczego i poprosić o środek na mszyce podejrzewam ze zasypia cię towarem. Zelety. Szybko, czasami tanio :twisted: i wygodnie.

Zapomniałem dodać je taki oprysk czy to "chemiczny" czy ten "umowny naturalny" musisz powtórzyć po dwóch tygodniach od pierwszego oprysku.

Pozdrowienia i powodzenia.
Adam KoĽlik
Mysłowice śląsk
Eva

Post autor: Eva »

Zanim opryskasz roślinę to radzę wziąć mokrą szmatkę i dokładnie umyć liście i gałązki, po prostu zmyć te wszystkie robale. Potem można zastosować środek na mszyce (np. firmy target - ten znam i jest ok). Rzeczywiście pewnie będziesz musiał powtórzyć opryskiwanie.
klekmenka

Post autor: klekmenka »

podobno na mszyce najlepsza jest woda z szarym mydlem, ale nie mialam okazji wyprobowac
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Michał

Post autor: Michał »

zdjęcie jest dosc dokładne i wydaje mi się że to mszyce, ale nie wiemy czy te szkodniki latają, bo jeśli tak to możliwe że to mączlik
ODPOWIEDZ