Przyklejony

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Przyklejony

Post autor: Martin »

Witam
Od kilku dni chodzi mi po głowie myśl jak można by usprawnić przepływ informacji na naszym forum.
Przyszło mi do głowy (i tu zwracam się do Kamila) czy nie można by pozbierać (na zasadzie kopiuj-wklej) wiadomości z całego forum tyczące się danego gatunku drzewa lub krzewu i przykleić na początku działu "ogólnie" bądĽ też "omawianie drzewek". Pozwoli to moim zdaniem na szybsze dotarcie do wiadomości na temat interesującego nas drzewa. W dodatku będą to informacje "żywe" poparte nie tylko wiedzą książkową ale także doświadczeniem, załączając do tego fotkę gatunku będzie w miarę pełny obraz. Wszyscy mamy coraz więcej doświadczenia jakie choroby trapią nasze drzewka co lubią a czego nie itp.
Nowi adepci sztuki może też nie będą zadawać tylu podstawowych pytań, które niejednokrotnie denerwują "starych wyjadaczy".
Myślę że trzeba by to było robić już teraz puki forum się nie rozbudowało (cholerny hacker) bo przeglądając dajmy na to za rok dwa będzie trudno wrócić do pewnych informacji.

Co Wy Na To??
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

A może dałoby się też dołączyć wyszukiwarkę? Na niektórych forach takie są, wpisałoby się "sosna" albo "drutowanie" i podałoby listę postów w których była o tym wzmianka.
Michał

Post autor: Michał »

Wyszukiwarka już przecież jest :-D
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

To może należałoby ją uwidocznić jakoś, ja jej nie widzę :P
TeLoN

Post autor: TeLoN »

No mozna by bylo ale jak jest jakis nowicjusz
to i tak uparcie zalozy nowy temat pytajaoc
o to co by bylo zapewne napisane w takim 'zsypie' :?

PS: Sam dająć ten temat tutaj się nie popisałeś :-P
Na dole specjalnie Kamil założył "Sprawy organizacyjne" :wink:
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

TeLon - racja ups :oops: -- wynika może to z tego że dawno nie "schodziłem" myszą w dół na forum.
Przyglądając się głębiej zauważam również że temat o gatunkach również istnieje ale...... tytuł Dział tymczasowy oraz umiejscowienie go na ostatnim miejscu powoduje że pewnie niewielu tam zagląda.

Broniąc mojego pomysłu chciałbym dodać, że wyszukiwarka i owszem ale niejednokrotnie trzeba przeczytać całą wymiane zdań (czasami o niczym, czasami na dwie lub więcej stron) aby doszukac się czegoś wartościowego - nie wspominając uż o sytuacji kiedy słowo np. klon pojawi się w dyskusji w zdaniu "ja tam wole klony" a rozmowa jest dajmy na to o dębie :shock:
Oczywiście to tylko propozycja z mojej strony i chętnie wysłucham za i przeciw, A żeby nie było to zgłaszam się na ochotnika jako wyszukiwacz :)

p.s. Kamilu TeLon ma rację - przenieś może ten temat tam gdzie jego miejsce.
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Do Martina.
Przepraszam, że piszę nie na temat, ale mam pytanie: czy otrzymałeś mój post wysłany do Ciebie na PW?
Jeśli nie, to daj mi znać, a ja prześlę go raz jeszcze. Może poprzednio popełniłem jakiś błąd przy wysyłaniu.
Pozdrawiam
Roman
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Ależ Martin, nie musisz "bronić" swego pomysłu, ja napisałam "czy dałoby się TEŻ dołączyć wyszukiwarkę".
Jeśli chodzi o wyszukiwarkę to przydaje się ona również kiedy chcemy np. odnaleĽć post który nas kiedyś zainteresował, a nie pamiętamy gdzie jest, w stylu "było już kiedyś coś o magnolii". Poza tym, jeśli ktoś z początkujących mimo widocznej wyszukiwarki nie zada sobie trudu samodzielnego chociażby pobieżnego sprawdzenia czy już coś na poszukiwany przez niego temat było, to chyba świadczy w jakiś sposób o jego zaangażowaniu, nie?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Martin pisze:Broniąc mojego pomysłu chciałbym dodać, że wyszukiwarka i owszem ale niejednokrotnie trzeba przeczytać całą wymiane zdań (czasami o niczym, czasami na dwie lub więcej stron) aby doszukac się czegoś wartościowego - nie wspominając uż o sytuacji kiedy słowo np. klon pojawi się w dyskusji w zdaniu "ja tam wole klony" a rozmowa jest dajmy na to o dębie :shock:
A kto jest temu winny? Nie my wszyscy, ze coraz czesciej zbaczamy z tematu?
Odnosnie gatunku. Narazie jest dzial tymczasowy aby zebrac przynajmniej troche informacji o roznych drzewkach. Gdy bedzie juz czym sie pochwalic to umiescimy to we widoczynym miejscu (np. Przeczytaj...)
Na zyczenie pogrubie link do wyszukiwarki.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

@fater
Dostałem info na PW i odpisałem teraz ja sie martwię czy poprawnie to zrobiłem...? :(

@Kamil
Czyli sugerujesz żeby zbierać info z forum o gatunkach i tam umieszczać? Czy też robić przedruki z prasy (książek, poradników itp.)

Aaaaa i jeszcze jedno W. Pietraszko dał na swojej stronie info o mieszankach glebowych dla bonsai. Można by i tu cos takiego umieścić + inne dobre rady np. taką jaką udzielił mi Dziadek w kwestii formowania wierzby!! (co do tych mieszanek to uważam że świetna sprawa dla początkujących bonsaistów!!)
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
fater
Posty: 163
Rejestracja: 13 lis 2004, 11:07
19
Imie i nazwisko: Roman S.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: fater »

Martin pisze: Aaaaa i jeszcze jedno W. Pietraszko dał na swojej stronie info o mieszankach glebowych dla bonsai. Można by i tu cos takiego umieścić + inne dobre rady np. taką jaką udzielił mi Dziadek w kwestii formowania wierzby!! (co do tych mieszanek to uważam że świetna sprawa dla początkujących bonsaistów!!)
Ha, ha! I nie tylko początkujących :-D
Takie rady każdemu mogą się przydać, choćby po to aby skonfrontować posiadaną wiedzę lub poeksperymentować.

@Martin
wiadomość doszła, dziękuję, odpowiem wkrótce :-D :heej:
Pozdrawiam
Roman
ODPOWIEDZ