Facebook

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Facebook

Post autor: Jacob_sSs »

Cześć.
Ostatnio pomyślałem, ze warto by było założyć grupę na Facebooku. Wiem, ze jest forum, ale...

-na Facebooku jest łatwiejszy dostęp do wszystkiego i amatorski hobbysta może łatwiej natrafic na taką grupę.
-coś takiego by się przydało dla "odświeżenia" pasji bonsai. Tutaj ludzie bardziej pytają się o rady. Na face bardziej byłyby to ogłaszania, pochwalenie się drzewkiem, czy miła rozmowa.

Ja chętnie się tym zajmę. Mogę założyć grupę. Problem w tym, ze mogą nie znaleźć się chetni, a jeżeli na start dołączy parę osób z naszego forum, to strona szybciej się rozkręci.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Wystarczy popatrzeć ilu ludzi pyta o poradę a ilu się tak naprawdę zajmuje hobbystycznie tą sztuką. Już kiedyś pisałem że nie ma sensu rozdzielać się na drobne przy powstawaniu 3forum w Polsce ale ktoś miał parcie na "forum po swojemu" i tak już zostało. Drugą sprawą jest to że każdy kto ma konto na FB może dodać sobie kilku ludzi ze świata bonsai i od razu dostanie linki do innych którzy bonsai robią. W polsze mamy problem z drzewami bo materiały poszły mocno do góry a nikt nie odkupuje tych prac a niewielu może sobie pozwolić na rozbudowę swojego ogródka w nieskończoność więc mało który z zaawansowanych bonsaistów ma się czym chwalić tym bardziej że sporo z nich nie bawi prowadzenie materiału od podstaw.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

W sumie, masz rację, ale... Zobacz, ze to forum jest trochę śpiące. Ostatnio zrobił się ruch, ale wcześniej to nic, nic i nic. Na fejsie, to każdy by miał chociaż przypomnienie, jak wyskoczy czyjś post, a na forum, to nie wypada wstawić samego zdjęcia, więc trzeba wszystko opisać, a na facebooku wiekszosc ludzi wstawia po prostu fotkę. Takie forum byłoby jednak bardziej żywe. Jednak przekonałeś mnie.

Mam też drugi pomysł. Zobacz akwaforum.pl, tam jest 2 razy w tygodniu czat, na którym spotykają się użytkownicy. Jako, ze w bonsaiach nie grzebie się min stop(jak to bywa przy akwarium) Czat 1 raz na miesiąc byłby OK. Uwierzcie mi. To na prawdę łączy forumowiczów i tworzy miła atmosferę.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Czesc Kuba,

co do facebooka to tez nie jestem do niego przekonany. Natomiast jesli chodzi o chat to jesli pamiec mnie nie myli to kilka lat temu byla taka opcja na forum... zainteresowanie bylo znikome.
Jesli uwazasz, ze warto sprobowac raz jeszcze to chetnie dodam taka opcje.

Tak na marginesie to caly czas jestem otwarty na sugestie itp. odnosnie forum.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Żałuję, ze bonsai nie jest tak popularne jak np. Akwarystyka. Tam chat jest 2x na tydzień i osób zawsze kilka jest. Na bonsai mogłoby to być np. Co miesiąc. Mam nadzieję, ze atmosfera będzie lepsze dzięki temu ;) a może bonsaiforum nie nadaje się na chat?...
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

no to może sam troszkę więcej będziesz się udzielał?
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
Jacob_sSs
Posty: 162
Rejestracja: 16 mar 2015, 20:02
9
Imie i nazwisko: Kuba S
Województwo: lódzkie
Lokalizacja: Koluszki, pod Łodzią

Post autor: Jacob_sSs »

Jak tylko mogę to się udzielam. Mam na siłę robić updaty moich drzewek?
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

tak, nawet możesz pisać coś bez sensu pod innymi postami.



żart
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
oliwia99
Posty: 143
Rejestracja: 02 sty 2006, 20:30
18
Imie i nazwisko: Rafal Ulfig
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Chudów

Post autor: oliwia99 »

Wydaje mi się że akwarystyką zajmuje się chyba jednak więcej osób,i mogą sobie urządzać czaty nawet dwa razy dziennie.
Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Myślę że więcej dzieje się w akwarium niż w naszych ogródkach a teraz widać jak zresztą co roku zimową nudę choć dobry okres na kształtowanie liściaków i modrzewi. Czat był i się nie sprawdził. O czym chcesz pisać na tym czacie? Na FB nikt nie podejmie dyskusji nt pracy którą wykonałeś ewentualnie da LAJKA. Kiedyś zapytałem moich kolegów bonsaistów dlaczego nie chcą się udzielać na forach i pokazywać swoich roślin - powiedzieli że albo nie mają czasu albo nie mają sił dyskutować z ludziami. Może to lęk przed niechcianą krytyką albo ogólna niechęć do niczego.
Ja osobiście jestem zadowolony z mniejszej ilości postów ale wyższym poziomie początkujących choć i tak daleko do moich początków gdzie w Polsce była tylko garstka ludzi którzy cokolwiek wiedzieli o bonsai. Teraz mamy ich rozsianych prawie po całym kraju mamy dostęp do światowych bonsaistów a i tak mało kto z tego korzysta.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ