Nowy dzial na forum?

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Nowy dzial na forum?

Post autor: Kamil »

Witajcie,

temat kieruje do osob, ktore juz od dluzszego czasu zajmuja sie bonsai.
Postanowilem, ze zgodze sie na utworzenie nowego dzialu, w ktorym beda mogly pisac i odpowiadac jedynie te osoby, ktore maja doswiadczenie z bonsai.
Po co to wszystko? Mozna zauwazyc, ze osoby z doswiadczeniem nie maja ochoty udzielac sie w internecie poniewaz zaraz musza stykac sie z odpowiedziami osob, ktore dopiero zaczynaja przygode.
Mam nadzieje, ze w ten sposob odwrocimy ten trend.
Po przemysleniu stwierdzilem, ze utworzenie grupy zamknietej nie bedzie dyskryminacja poczatkujacych a umozliwieniem im dotarcia w latwiejszy sposob do cennych rad i wskazowek.

Pytanie tylko w jaki sposob wybierac czlonkow?
Mysle, ze pierwszym kryterium powinien byc wiek danej osoby. Wiadomo, ze majac 20-30 lat nie ma sie takiego doswiadczenia i podejscia do bonsai jak osoby po 40.
Uwazam rowniez, ze powinnismy wybrac jedna osobe, ktora podejmie sie rekrutowania osob do grupy.
Zwiazku z tym czy znajdzie sie ktos chetny, kto zbierze grupe osob pasujacych do ww. grupy?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

jestem za tym aby utworzyc taką grupę
bo kazdy jest kims
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

Rozumiem Kamilu, że zamkniecie grupy dotyczy tylko możliwości pisania postów a widocznosc bedzie dostepna dla wszystkich, żeby choć poczytać wypowiedzi innych...dobrze mi się wydaje?
I jeszcze jedna sprawa, myślę też, że oprócz wieku należy tez brać pod uwagę staż w bonsai. Bo w wieku 40 lat można zaczac zajmować się bonsai i mieć takie samo doświadczenie (lub jego brak) jak osoba 25 letnia.
pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Sebastianie,

tak, oczywiście ze czytać będzie mógł każdy, jedynie pisanie pozostanie dozwolone osobom z grupy, o której piszemy.

Myśle, ze najlepszym rozwiązaniem będzie, jak osoby nalezace juz do tej grupy bedą proponowac kolejne osoby, ktore powinny znalezc sie w tej grupie.
Oczywiście Twoja sugestia odnośnie stażu jest słuszna, tylko kto to ma wszystko oceniać?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

No właśnie z weryfikacja tego stażu będzie już gorzej, ale wydaje mi się że na forum są użytkownicy którzy znają się nie tylko z forum ale także choćby z wystaw, lokalnych grup itp, wystarczy jak wybierzesz kilka osób co do których doświadczenia nie ma zastrzeżeń a oni, jak już napisałeś, będą proponować następne...
pozdrawiam
Sebastian
Awatar użytkownika
Dragonww
Posty: 211
Rejestracja: 13 lip 2006, 21:08
17
Imie i nazwisko: Wojtek Winiarski
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Dragonww »

Świetny pomysł. Coś nowego i może w końcu komentarze nieodpowiednich osób nie będą się pojawiać.
-------------------------------------------------------
Wojtek

Bonsai - sztuka sÂłuchania natury...
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Znalazlem troche czasu aby poruszyc ponownie ten temat.
Skonfigurowalem dzial i nazwalem go "eksperci" (czy trafnie dobralem nazwe musicie Wy zadecydowac).
Do grupy dodalem Rafala (oliwia99) i Pinaceae. Mam nadzieje, ze przyczynicie sie do rozwiniecia ww. grupy ;) Propozycje nowych czlonkow kierujcie prosze do mnie poprzez PW lub strone 'kontakt'.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ