Stopka pod postem

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
18
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Stopka pod postem

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Witajcie, co powiecie na pomysł umieszczania w stopce informacji o posiadanych drzewach? System tego typu używany jest na wielu forach np. na forum fotograficznym użytkownicy wypisują jakich obiektywów i aparatów używają.
Np. 2x Juniperus communis, 4x Carpinus betulus, 1x Betula pendula

Aby ograniczyć ilość zajmowanego miejsca można by ustalić skróty nazw
np. 2x Junip. comm., 4x Carp. bet., 1x Bet. pend.

Można by też rozszerzyć te informacje o podanie roku od którego trenuje się drzewo
np. 2x Junip. comm. ('97, '02), 4x Carp. bet. ('98, '00, '05, '08), 1x Bet. pend. ('02)

Dzięki temu wiedzielibyśmy kogo ewentualnie zapytać o doświadczenia z danym gatunkiem
Artur
Fredu
Posty: 45
Rejestracja: 18 maja 2009, 08:46
14
Imie i nazwisko: Jacek R
Województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Fredu »

heh nie zmiescil bym .....pomimo ze ponad polowy moich drzew nie nazwal bym bonsai a prebonsai.....
Pozdrawiam, Jacek Rostkowski.
http://www.rostkowscy.pl/
Sulęcin woj Lubuskie
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Zły pomysł. Takie info można w kamciowym blogu zamieścić, każdy może taki blog prowadzić. Wystarczy chcieć. Kliknij "Mój blog" i tam umieść informacje na temat twoich drzewek, daty, nazwy polskie/łacińskie/nadane, historię rośliny, wymiary, etc.
Wojciech N.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
18
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Jacek, nie myślałem o tym aby umieszczać w podpisie wszystkich roślin jakimi się opiekujemy tylko drzewa, które prowadzimy na bonsai. Posiadasz szkółkę, w której pewnie masz setki albo i tysiące krzaków, ale czy wszystkie są materiałami na bonsai?? Nie proponuje też umieszczania wszystkich roślin pokojowych jak paprotki, czy ogrodowych jak jabłoni rosnącej w ogrodzie.

Wojtek, blog ma inne zadanie. Służy do tego aby umieszczać w nim opisy drzew, swoje przemyślenia, zdjęcia. Umieszczenie listy drzew (i tylko listy) na blogu to jak strzelanie do muchy z armaty. Po za tym trzeba by wchodzić za każdym razem na blog.
Napisałeś, że to zły pomysł. Zauważ, że złe to jest podejście większości użytkowników. Zamiast motywować do pracy i pomagać, ludzie wolą leczyć swoje kompleksy i czepiać się byle gówna. Niestety zazdrość, frustracja i bierność kipi z tego forum.
Hej! Myślcie pozytywnie zamiast wszystko negować :)
Artur
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Ja myślę pozytywnie bo dzisiaj na obiad będą ruskie pierogi, które ubóstwiam :wink:

A ty zrozum że są ludzie, którzy "prowadzą na bonsai" mnóstwo drzewek. Nie uważam się za jakiegoś specjalnego fachowca ani specjalistę ale sam mam co najmniej 7 drzewek, które "prowadzę na bonsai" i kilka innych, które też może kiedyś bonsai zostaną. Więc powiedz mi, skoro taki niedoświadczony, początkujący bonsaista jak ja posiada 7 drzewek, które mógłby umieścić w podpisie to ile może posiadać (i nie mam tu na myśli szkókarzy) profesjonalista? Jeżeli każdy z nas, niezależnie od tego ile ma tych drzewek, dodałby takie info do opisu to te forum czytałoby się jak tasiemca. 30-60% tekstu na stronie byłoby listą drzewek. Po raz kolejny mówię, jak chcesz się pochwalić swoimi drzewkami, umieść to w miejscu bardziej do tego odpowiednim a nie staraj się zaśmiecać tym treści tematów.
A na koniec żeby nie było że wszystko "neguje" zwracam się z prośbą o konstruktywne pomysły gdzie coś podobnego na tym forum można by umieścić tak aby nie przeszkadzało w czytaniu a było łatwo dostępne? Jeżeli nie Blog to gdzie?

pozdrawiam,
Bushman
Wojciech N.
Fredu
Posty: 45
Rejestracja: 18 maja 2009, 08:46
14
Imie i nazwisko: Jacek R
Województwo: lubuskie
Kontakt:

Post autor: Fredu »

tak Artur, mam wiele tysiecy roślin ale jest grupa okolo 100-150 roslin ktore zamierzam prowadzic na bonsai. jakies 50% z nich narazie nie wygląda, ale zamierzam zrobic z nich bonsai i prebonsai.
Pozdrawiam, Jacek Rostkowski.
http://www.rostkowscy.pl/
Sulęcin woj Lubuskie
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Ja natomiast uważam, że jak ktoś chce to może to zrobić, ale narzucanie tego wszystkim nie jest za dobrym pomysłem. Poza tym faktycznie mogłoby być tak, że podpisy stałyby się masakrycznie długie.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wojtku,

jest mozliwosc np. dodania pola pod avatarem (np. jak imie i nazwisko).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Cześć Kamil, podziwiam Cię, bo zawsze znajdziesz jakieś rozwiązanie jeśli chodzi o forum, jednak moim zdaniem to też niezbyt dobre rozwiązanie. Popatrz sam, większość postów jest taka jak moja czy Twoja, linijka, dwie, góra 3. (Większość napisałem) Więc awatar, imie nazwisko, wiek, miasto itd. + powiedzmy 5 drzew i robi się straszne marnotrawstwo miejsca. Moim zdaniem jak się uprzecze to są 2 możliwości:
1. Odnośnik do strony na której jest spis naszych drzew, można zrobić chociażby jeden temat gdzie każdy kto chce wypisze swoje drzewa, a odnośnik może przenosić przecież bezpośrednio do danego postu.

2. W HTML napisać, albo odszukaćw necie bo cośtakiego widziałem - taki kod, że wpiszemy powiedzmy 100 drzew, wrzucimy do podpisu, a tekst w nim zamiast zaśmiecać forum, będzie pokazywać jedną linijke teksu który będzie się przewijał.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Karolu,

szczerze mowiac to tez nie jestem za tym aby umieszczac te dane pod avatarem, chcialem jedynie powiedziec, ze jest taka mozliwosc.

Ad. 1. Mysle, ze kazdy w blogu moglby stworzyc temat z lista swoich drzewek
Ad. 2. Odradzam Karolu, takie funkcje obciazaja strasznie procesor.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
18
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Co do umieszczania listy pod awatarem to za Karolem. Więcej miejsca by to zajęło niż w stopce. Jeszcze innym miejscem na taką listę mogły by być szczegóły profilu. Jednak wtedy będzie podobnie jak z blogiem aby zobaczyć listę trzeba by kliknąć. W większości przypadków okazało by się, że nie ma takiej listy. Chyba, że lista na blogu tak jak proponuje Kamil, a link do wpisu w stopce tak jak proponuje Karol.
Odnośnie listy w stopce. Dla przykładu wpiszę moją ewentualną listę. Przykład zawiera 33 drzewa. Używając jeszcze mocniejszych skrótów myślę, że można by skrócić listę o 1/4 albo nawet o połowę.

Acer ginnala|Aesculus|Betula pend.|Buxus semp.|Carp. bet.|2x Crassula a.|Crataegus laev.|2x Fagus sylv.|2x Ficus ben.|Ficus ret.|Juglans regia|2x Junip. chin.|Junip sq.|Junip virg.|2x Junip pfitz.|2x Larix decid.|3x Pinus sylv.|2x Polyscias balf.|2x Prunus padus|2x Quercus rob.|Ulmus min.|Ulmus parv.

Przy okazji wpadło mi do głowy, że chcąc zaoszczędzić trochę miejsca można zrezygnować z kilku informacji pod awatarem.
Artur
slowikp
Posty: 64
Rejestracja: 29 maja 2009, 06:34
14
Imie i nazwisko: Pawel S
Województwo: mazowieckie

Post autor: slowikp »

No niestety nie mogę odczytać twojej listy.
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

No ciężko się czyta. Myśle, że po prostu jak ktoś chce, to niech zrobi taką małą w stopce, komuś się jeszcze spodoba, to też zrobi, a ja czegoś takiego bym nie chciał wpisywać szczerze mówiąc. :)
ODPOWIEDZ