Zdjęcia

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum

Czy chcesz aby zmienic format zdjec z 600 na 640px?

TAK
39
98%
NIE
1
3%
 
Liczba głosów: 40

carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Zdjęcia

Post autor: carol1 »

Cześć, chciałem zaproponować małą zmiane. Serwery takie jak imageshack czy photobucket oferują zmianę wielkości zdjęć. Dostępnymi formatami są np.: 640x480 pikseli, a mniejszy to dopiero 320x240pikseli. Zdjęcia na forum mogą mieć 600pixeli wysokości, dlatego proponowałbym małą zmiane i zmiane maxymalnej wielkości zdjeć wrzucanych na forum. Zaoszczędzi to użytkowniką troche czasu i energi, poza tym zmiana niby mała, a jednak wyraźną. :) Pozdrawiam Karol.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Zmiana wielkości zdjęcie nie jest trudna i trwa dosłownie sekunde w odpowiednim programie - ja polecam FastStone Image Viewer, który jest darmowym programem i działa sprawnie i dobrze.

Gorzej jest z wklejaniem zdjęć na forum. Dobija mnie zakładka "Dodaj załacznik" gdzie jak dodamy zdjecie znowu schodzimy na dół i celujemy w odpowiednią zakładke. Szlak mnie trafia i ogółem zniechęciłem sie do wklejania fotek na forum. A Ksiaza zrobiłem jedynie bo pare osób prosiło...
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

A ja popieram zmianę formatu na 640x480 gdyż większość "szybkich" programów do zmiany wielkości fotek ma gotowe szablony dla tego formatu. osobiście zmniejszam swoje fotki do tego rozmiaru a dla forum muszę się dodatkowo męczyć z ponownym zmniejszaniem i wpisywać rozmiar ręcznie.
Zakładki również są denerwujące ale to zupełnie inna historia.
Wojciech N.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wielkie dzieki za zainteresowanie Karolu, jedynie w taki wlasnie sposob mozemy ulepszyc forum.
Dodalem do tematu ankiete, na glosy czekam do konca tygodnia.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

No i mój pomysł się chyba spodobał :)
Tadek
Posty: 122
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:16
15
Imie i nazwisko: Tadeusz Bednarczyk
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tadek »

Cześć Kamil

Przyznam szczerze, że zirytowany krótkimi fotoreportażami z różnych pokazów czy warsztatów, gdzie pokazywane są wyrywkowo fotki różnych drzew i nie wiadomo jest co na nich było robione, przygotowałem się do pokazania naprawdę pełnego fotoreportażu z Bonsai Juku. Jak widać po postach forumowiczów byli zachwyceni tym co zrobiłem, a to tak naprawdę dopiero 40% materiału do pokazania.
Tak więc czy nie da się nic zrobić z tą blokadą dla mnie jako użytkownika pt. "Przepraszamy skończyło się miejsce na załączniki" ???
Bo wale głową w mur ](*,) i mnie to boli, także będę musiał przenieść się z tą relacją na inne forum.

Pozdrawiam Tadek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Tadku, oczywiscie ze mozna.
Nie wiem czemu ale wszyscy myslicie, ze chce Wam robic na zlosc i wszystko blokuje. Wiele rzeczy jest ustawionych od instalacji standardowymi ustawieniami, ktorych nie zmienialem.
Dlatego wlasnie przez zglaszanie Waszych propozycji/problemow mozemy wspolnie dostosowac w 100% forum do naszych potrzeb. Jasnowidzem niestety ale nie jestem ;-)
Czy odrzucilem propozycje zmiany zdjec? Nie, jednakze nie moge zmienic jakiegos ustawienia tylko przez jedna osobe...

Tadku, sprawdz prosze czy usunalem ta blokade. Jesli nie to prosze daj znac, bede szukal dalej.

@Bolas Znalazlem opcje odnosnie sortowania zdjec, a wiec zdjecia z wesela sa juz w odpowiedniej kolejnosci.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Trzeba przyznać, że Kamil jest dobrym adminem :) Mimo tego, że fora mają pewne ograniczenia, to Kamil jednak stara siępomagać i ulepszać :) I dobrze, będziemy dzięki temu mogli oglądać fotorelacje z Bonsai Juku :D
Tadek
Posty: 122
Rejestracja: 24 lip 2008, 17:16
15
Imie i nazwisko: Tadeusz Bednarczyk
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tadek »

Cześć Kamil

Dzięki za szybką reakcję i zdjęcie tej blokady. Ja wcale nie sądziłem, że to jest jakaś jak napisałeś złośliwość. Jestem informatykiem i wiem, że są nieraz ograniczenia systemowe. Także dziękuję jeszcze raz i miłego oglądania fotorelacji życzę

Tadek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Żeś Kamilu pojechał na kodach i pozmieniał deko. \:D/ #-o [-X [-o< :-k :ups: Poprzestawiała sie kolejnośc zdjęć w moich wszystkich relacjach oraz tam gdzie więcej fotek było umieszczanych. Nawet w histori drzewek. Jesteś to w stanie poprawić ?
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dobry!

Zmienilem ustawienia zalacznikow, mozecie zalaczac zdjecia o wymiarach 640 x 640px.

Co do kolejnosci zdjec Przemku. W kodach nic nie zmienialem, jest ustawienie sortujace zdjecia wedlug daty. Do wyboru jest malejaco i rosnaco.
Wzasadzie powinienem zmienic tak jak kiedys bylo tylko teraz czy znowu nie zrobie zamieszania w Tadka relacji??? #-o
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Kamil pisze:Wzasadzie powinienem zmienic tak jak kiedys bylo tylko teraz czy znowu nie zrobie zamieszania w Tadka relacji??? #-o
Ja myślę, że nie ma sie sensu cofać. To co już było niech zostanie jak jest i tak po jakimś czasie ldzie przestają odwiedzaćte wątki, ważne żeby teraz zdjęcia w kolejnych wątkach były dobrze poustawiane.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

To jedno pytanie. Czy ważniejsza jest jedna relacja Tadka z przesadzania. Czy 20 innych - tyle, że starszych ? Jak mam przedstawiać historie ropśliny jak zaczynam od najmłodszych zdjęc a na dole są najstarsze z 2006 ? Ja zawsze numerowałem zdjecia od 1 do .... i tak je załączałem.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Nie chodzilo mi tylko o relacje Tadka. Chodzi mi o wszystkie przyszłe relacje i zdjęcia.
Archer
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:44
13
Imie i nazwisko: Grzegorz L.
Województwo: mazowieckie

Post autor: Archer »

Panowie, nie mogę dodać zdjęcia. Jak to zrobić skutecznie ?
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zalaczylem foto, pomoglo?
Załączniki
kamcio_dodaj_zalacznik.png
kamcio_dodaj_zalacznik.png (55.96 KiB) Przejrzano 11402 razy
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Archer
Posty: 60
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:44
13
Imie i nazwisko: Grzegorz L.
Województwo: mazowieckie

Post autor: Archer »

Tak, dzięki. Musiałem zmienić rozdzielczość foty.
Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
Squanto
Posty: 48
Rejestracja: 28 sie 2010, 11:59
13
Imie i nazwisko: Bernard
Województwo: podlaskie

Post autor: Squanto »

Jest problem z wrzucaniem fotek - forum krzyczy że nie może określić rozmiaru zdięcia. Zawsze korzystałem z generatora kodów przez fotosik.pl i było ok. Dzisiaj nawet ręczne podawanie adresu (różnych) nie pomogło, link do zdięcia jest ok i otwiera fotke w podanym rozmiarze, a forum ma problem
Nic nie jest skończone, dopóki się nie skończy.
Miś Yogi
ODPOWIEDZ