Czyszczenie listy użytkowników

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Czyszczenie listy użytkowników

Post autor: AnnaDorota »

Czy nie byłoby dobrze przeprowadzić znowu czyszczenia listy użytkowników?

Wpisanych coraz więcej, niektórzy już dawno zapomnieli o naszym istnieniu, a u nas np. niejaki majkelfm figuruje na liście osób obchodzących urodziny. Postów miał 5, ostatni pod koniec 2005! Niedługo taka lista codziennie będzie miała po 40 osób...

Może jakoś "zdezaktywować" tych którzy od roku nie dają znaku życia? Zostawić ich posty, a usunąć ich z listy?
Anna Dorota
Cangi
Posty: 38
Rejestracja: 26 sty 2006, 10:33
18
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Cangi »

Anno.
A jeśli ktoś tylko śledzi to forum, tzn. czyta i nie ma wiedzy, żeby cokolwiek pisać, bo dopiero się uczy, albo boi się pisać, żeby jakiś wszystkowiedzący "Bolas" go nie wyśmiał. Czy takich też chcesz "wyczyścić"?
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
MarcinM
Posty: 200
Rejestracja: 01 paź 2005, 07:35
18
Lokalizacja: Szczytno

Post autor: MarcinM »

AnnaDorota pisze: Może jakoś "zdezaktywować" tych którzy od roku nie dają znaku życia?

Czytaj ze zrozumieniem :]
Marcin M
Awatar użytkownika
Ben
Posty: 70
Rejestracja: 31 gru 2006, 16:33
17
Lokalizacja: okolice Koszalina

Post autor: Ben »

Cangi pisze: albo boi się pisać, żeby jakiś wszystkowiedzący "Bolas" go nie wyśmiał.
:brawo:
pozdrawiam
Benon
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Zakładam, ze jeśli ktoś się zalogował, to kiedy wchodzi na forum jest jakoś odnotowywany, nawet jeśli tylko czyta i nic nie pisze, obojętnie z jakiego powodu ;) Ale jeśli ktoś się zalogował ponad rok temu, odwiedził nas 3-4 razy i od 12 miesięcy już tu nie wpada, to po co trzymać "martwą duszę" w spisie? Za moment się okaże że mamy 1000 użytkowników, tylko że w tym 900 nieaktywnych. Forum istnieje od 2004, więc trochę się uzbierało (mimo ataku hakera i czyszczenia robionego jakiś czas temu).

A jeśli ktoś wchodzi na forum, czyta i się nie loguje (mimo że zrobił to dawno dawno temu) - to chyba mu wszystko jedno?
Anna Dorota
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Wydaje mi się ze to dobry pomysł,a jeżeli ta osoba która bardzo długo nie wchodzi na forum,jak wspomniała Ania,to moze od nowa załozyć konto,jesli mu zalezy,a jesli nie chyba moze tez sledzic forum jakos gosc tak?
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Ja jestem za pod warunkiem ze przyniesie to jakies wymierne plusy tzn usprawni funkcjonowanie naszego forum. W przeciwnym wypadku nie widze powodu zeby czyscic listy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
majkelfm
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2005, 15:35
18
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: majkelfm »

AnnaDorota pisze:Czy nie byłoby dobrze przeprowadzić znowu czyszczenia listy użytkowników?

Wpisanych coraz więcej, niektórzy już dawno zapomnieli o naszym istnieniu, a u nas np. niejaki majkelfm figuruje na liście osób obchodzących urodziny. Postów miał 5, ostatni pod koniec 2005! Niedługo taka lista codziennie będzie miała po 40 osób...
"Niejaki majkelfm" dość regularnie odwiedza to forum i je czyta. To, że nic nie pisze to nie znaczy, że trzeba go "wyczyścić". Twoje założenie: "Zakładam, ze jeśli ktoś się zalogował, to kiedy wchodzi na forum jest jakoś odnotowywany, nawet jeśli tylko czyta i nic nie pisze, obojętnie z jakiego powodu" jest wobec tego błędne. Poprzedni raz odwiedziłem forum jakoś na początku tygodnia, będąc cały czas zalogowany. :)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Dlaczego błędne? Jeśli się zalogowałeś, to system pewnie cię odnotował, prawda? Nie musisz nic pisać, wystarczy że się ZALOGUJESZ.
Jeśli ktoś się nie logował, to po co mamy go liczyć jako zarejestrowanego - najwyraĽniej taka osoba nie chce czytać np. prywatnych wiadomości rozsyłanych np. o planowanych spotkaniach. Ergo: skoro ktoś się nie loguje od roku, można chyba uznać, że się naszym forum nie interesuje. Jeśli ktoś się loguje raz na 3-4 miesiące, to może znaczyć, że np. nie ma dostępu do komputera, do sieci itd - dlatego proponowałam rok NIELOGOWANIA jako kryterium takiej oceny.

Wcale nie zamierzam odwalać każdego kto nie PISZE - proszę przeczytać uważnie mój post.

Natomiast uważam, że martwe dusze niestety niepotrzebnie obciążają forum, trudno kogoś odnaleĽć, i powtarzam: za chwilę będzie kilkaset użytkowników, a tak naprawdę nas CZYTA kilkudziesięciu... mam nadzieję, że chociaż tylu.

Majkelfm - sorry za użycie akurat twojego nicka, był to tylko przykład, a nie propozycja usunięcia konkretnej osoby.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Aby Was uspokoic to obecnie jest ustawione, ze:
- użytkownicy ktorzy zarejestrowali konto, ale nie używali go od dawna sa usuwani po roku
- użytkownicy ktorzy zarejestrowali się, ale nigdy nie skorzystali z linka aktywującego sa usuwani po tygodniu
- użytkownicy ktorzy maja aktywne konto, z którego korzystają, ale nigdy nie napisali własnego posta nie sa w ogole usuwani
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Czyli sprawa załatwiona!
Anna Dorota
Awatar użytkownika
majkelfm
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2005, 15:35
18
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: majkelfm »

AnnaDorota pisze:Dlaczego błędne? Jeśli się zalogowałeś, to system pewnie cię odnotował, prawda? Nie musisz nic pisać, wystarczy że się ZALOGUJESZ.
Jestem cały czas zalogowany. Tzn jestem logowany automatycznie za każdym razem gdy wchodzę na forum. Robię to czasem raz w tygodniu, czasem co ok. dwa tygodnie. Więc wychodzi na to, że system nie odnotowuje takich wejść. Tak czy inaczej za każdym razem gdy jestem na forum to jestem zalogowany.
Wcale nie zamierzam odwalać każdego kto nie PISZE - proszę przeczytać uważnie mój post.
To rozumiem :)
Majkelfm - sorry za użycie akurat twojego nicka, był to tylko przykład, a nie propozycja usunięcia konkretnej osoby.
Nic się przecież nie stało :)
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Więc wychodzi na to, że system nie odnotowuje takich wejść. - napisał Majkfelm

Łeeee - i znowu się nie zrozumielim...
Otóż co z tego, że system odnotowuje, jeśłi ja tego nie sprawdziłam, pisząc posta na szybko? Wyciągnęłam Cię losowo i tyle...
Anna Dorota
Awatar użytkownika
majkelfm
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2005, 15:35
18
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: majkelfm »

AnnaDorota pisze: Łeeee - i znowu się nie zrozumielim...
Otóż co z tego, że system odnotowuje, jeśłi ja tego nie sprawdziłam, pisząc posta na szybko? Wyciągnęłam Cię losowo i tyle...
No to by wiele wyjaśniło..... :)
Pozdrawiam
Michał
total_eclipse

Post autor: total_eclipse »

Myśle ze to dobry pomysł.
Jeśli ktoś niue odzywa sie od ponad roku, tzn. zee chyba nie ma zamiaru tego zrobić, więc nawet jak tu zagląda (co jest mało prawdopodobne po takiej bezczynnosci) to może nadal przeglądać forum jako niezarejestrowany uzytkownik.
W końcu samo słowo forum coś znaczy :)
zloty_zloty

Post autor: zloty_zloty »

Witam,
uważam że nie warto sobie głowy zawracać wasza baza danych, bedzie odnotowywac mniejsza predkosc (wydajnosc) przy ilosci uzytkownikow minimum 500.000 (rekordow).

nie macie rotacji 1000 uzytkownikow na godzine, wiec baza nawet w 50% nie jest obciazana...

lecz miła praca oczyszczać bazę danych :)

skupilbym sie lepiej nad optymalizowaniem zapytan do bazy MySQL, poprawie kodu zrodlowego, to przyniesie znaczny wzrost (minimum 30%) predkosci wyswietlania np.: w przegladarkach IE.
blednie napisana strona www jest wolniej wyswietlana przez przegladarki

samo czyszczenie lub przesiewanie 1000 rekordow na nic nie zda, przyczyni sie do marnowania czasu... czyjejs pracy, ktora mozna wykorzystac do innych celow

takie jest moje skromne maloznaczace zdanie...

Pozdrawiam, Zycze milej i owocnej pracy przy Forum, ktore pomimo wszystko fajnie dziala.
- jak odbieglem od tematu to przepraszam
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Andrzej, głównym plusem wyczyszczenia bazy danych nie byłaby poprawa prędkości tylko łatwość w przeglądaniu użytkowników. Gdybym teraz chciał znaleĽć wszystkich zalogowanych z okolic Łodzi by wysłać im wiadomość o warsztatach musiałbym przejrzeć 14 stron. Nie wszyscy wchodzą często na forum, a gdyby dostali wiadomość prywatką możliwe, że zostaliby poinformowani o niej na maila - ja mam np tak ustawione.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Zeby tak jeszcze wpisywali miejscowosci gdzie mieszkaja (nie mowiac juz o zaznaczaniu na mapie). Ta dzisiejsza anonimowosc dobija czasami czlowieka.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
zloty_zloty

Post autor: zloty_zloty »

w odpowiedzi na kamila zdanie = jest rozwiazanie po stronie formularza, czyli strony rejestracji dodac sprawdzanie uzupelniania pól, a nawet pokusic sie o restrykcje wyboru miasta z listy rozwijalnej

kolejnym krokiem dla "anonimowych" badz leniwych, to pod zarejestrowaniu strona formularza sprawdzi IP i odczytac polozenie geograficzne polaczenia, czyli miasto - trudniejsza sprawa, mozliwa do wykonania

sa rozwiazania trzymajace rejestrujacego (klienta) w tunelu i prowadzenie za raczke po wyznaczonej drodze

dzieki jezykom programowania to autor strony prowadzi uzytkownika :)

niewiem czy dysponujecie narzedziem CRON, do ktorego podpiecie skryptu pilnujacego osoby ktore sie zarejestrowaly ale nie aktywowaly konta byloby banalne...po kilku dniach ponaglenie aktywacji, po kolejnych kilku kasowanie rekordu, dla skryptu, bazy danych to pikus a dla was brak powodow do zmartwien o "zlych urzytkownikach"

pozdrawiam
warto szukac udoskonalen... :) dazmy do doskonalosci
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Andrzeju, nie mam ochoty i tez nie naleze do tych osob co lubia zmuszczac. Chce aby kazy od siebie wpisywal dane, ktore uznalismy za "obowiazkowe".

Rowniez nie mam ochoty siedziec godzinami nad programowaniem strony po to aby komus ulatwic zycie lub do czegos zmusic.
Gdyby kazdy z nas np. pilnowal zasad panujacych na forum (np. przez nieodpisywanie osobom, ktore ukrywaja swoje dane), mysle ze wtedy by ow osoba stwierdzila, ze nietedy droga.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ