Propozycja

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
najbo
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:36
17
Lokalizacja: ŁĂłdĽ

Propozycja

Post autor: najbo »

Witam, mam pomysł, może wprowadzić by na forum ranking użytkowników, który odróżniał by forowiczów udzielających fachowych i pomocnych rad od tych którzy piszą wiadomości z kosmosu. Np wyjadacze mieli by przy nicku złote drzewko (jedno, dwa lub trzy), a Ci co piszą żeby tylko pisać czarne czy jakoś tak. Wtedy można od razu wiedzieć czy osoba odpowiadająca jest godna zaufania. Poza tym będzie to mobilizować ludzi aby przykładali się do pisania odpowiedzi na pytania. Czasem ciężko dać wiarę odpowiedzi udzielonej przez użytkownika o nicku np. " Jasio 12" a morze chłopak ma nieprzeciętną wiedze ... Nie wiem tylko czy nie jest to zbyt czasochłonne. Co Ty na to Kamil ?

-----------------------------
Pozdrawiam, Michał
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

to ja odrazu zapytam, zeby nie tworzyc nowego tematu kiedy bedzie koniec wystawy na forum? i czy bedzie jakies cos przy nicku dla zwyciezcy wystawy? A co do Twojego pomyslu hmmm wydaje sie nawet ok, ale to chyba bedzie z tym strasznie duzo roboty.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Według mnie taki ranking stworzy wiele problemów. Kto bedzie przydzielał te "drzewka"? Kamil? Jeśli tak to nie zapominajmy, że jest on pojedyńczą osobą, a co za tym idzie może mieć jedynie SUBKIETYWNˇ opinię o danym użytkowniku. A przydałoby się by była ona OBIEKTYWNA. Dlatego byłoby konieczne by o wartości komentarzy danej osoby decydowało kilka osób a to stwarza myślę wiele problemów.
Myślę, że są osoby na forum, które piszą tylko po to by nabijać swój licznik. Po wprowadzeniu "drzewek" pojawiłoby się pełno pseudofachowych wypowiedzi. A najlepiej jest gdy wypowiadają sie Ci co naprawdę mają coś do powiedzenia.
Wojtek Łukaszewski
Awatar użytkownika
Mehi
Posty: 104
Rejestracja: 07 maja 2006, 19:47
18
Lokalizacja: Warszawa - Saska KĂŞpa

Post autor: Mehi »

ja dam przyklad z innego forum na ktorym jestem moderatorka. na forum krewetkowym jest system przyznawania plusow za pomocne posty. taki plus moze przyznac autor watku osobom ktore odpowiadajac na pytanie w znaczacy sposob pomogly pytajacemu. post ktory pomogl zostaje podswietlony na lekko ciemniejszy kolor a autor postu dostaje plusa. mysle ze wprowadzenie tego systemu na to forum dalo by dobre efekty bo u nas (na forum krewetkowym) ono calkiem niezle sie sprawdza. ludzie wala mniej glupot a wiecej konkretnych odpowiedzi :)
Pozdrawia
..::Magda::..
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Mowisz Magdo, ze warto takie cos zainstalowac?
Moje zdanie jest takie, ze jestem temu przeciwny. Juz biegne wytlumaczyc dlaczego. Otoz chce aby wszyscy byli traktowani rowno, aby nie bylo lepszych i gorszych. Ok, sa osoby z wieksza wiedza od innych ale czy trzeba to podkreslac? W koncu mamy byc sobie rowni - takie jest moje zdanie. Dlatego tez na spotkania moze przychodzic kazdy, rowniez na warsztaty.
Fakt, ze juz oddzielismy drzewka "zaawansowanych" od tych poczatkujacych, co nie mialo mojego 100% poparcia ale w tym przypadku trzeba bylo zrobic maly "porzadek". Chetnie wyslucham Wasze zdania.

Wystawa. Letnia sie juz zakonczyla - musze sprawdzic glosy, niestety brak czasu. Jesienna zaczniemy w listopadzie.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Kamil dzieki za odpowiedz, a ja dodam tylko, ze jesli wprowadzilibysmy cos takiego jak jest na forum Magdy to wydaje mi sie, iz to by ulatwilo znalezienie jakis konkretnych informacji- wystarczyloby wyszukac temat jaki nas interesuje i nie musilibysmy czytac wszystkiego (wiele zbednych rzeczy) tylko mielibysmy podkreslona konkretna wypowiedz.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
piotrek1979
Posty: 14
Rejestracja: 25 lip 2006, 16:14
17
Lokalizacja: piła

Post autor: piotrek1979 »

A mnie sie pomysł spodobał i to bardzo. :-) :-) :-) Czesto korzystam z www.nfow.pl i tam krytyką nietematycznych postów zajmuja sie moderatorzy,natomiast cennych fachowo rad ,opartych niejednokrotnie na przepisach i aktach prawnych zajmuja sie uzytkownicy znacząco aktywni, i maja oni przyznawane gwiazdeczki( co świadczy o ich wiedzy,i aktywnosci na forum)
Są równierz uzytkownicy z tytułem "VIP FORUM" I to sa osoby uznawane za autorytety jak np: pan W.PIETRASZKO
machina

Post autor: machina »

jeśli można się wtrącić, to zasada "wszyscy jesteśmy równi, więc chodzimy w mundurkach" do dziś odbija mi się czkawką. jest to utopijna idea socjalizmu, nie sprawdzająca się w życiu. promowanie osób, które znają się na rzeczy jest niezwykle przydatne zwłaszcza dla nowych na forum, bo stali bywalcy już sobie wyrobią zdanie o użytkownikach. a ja jako neofita nie chciałbym popełniać głupich błędów słuchając rad "wszystkowiedzących". uważam że wyróżnianie osób posiadających wiedzę nie jest niczym złym, a wręcz przeciwnie, jest czymś, co należy podkreślać i cieszyć się z tego, że ma się na forum tak zacne umysły. nie wyróżnianie się z szeregu jest naszym narodowym kompleksem, który z kolei wywodzi się... ehhh, to nie miejsce na takie dywagacje.

podsumowując: już na kilku forach spotkałem się z ocenianiem wypowiedzi użytkowników, którzy pomogli i uważam, że jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

A ja poprę Kamila - choć nie z powodu równości.
Nie uważam, żeby osoba pytająca, początkująca miała podstawy do oceniania fachowości porad innych. Jak myślicie, czy plusem obdaruje poradę o posadzeniu patysia do gruntu, czy taką która pochwali dobór materiału i poradzi dalszą pracę nad (bzdurnym) materiałem.
Strach nawet myśleć o pomyśle minusów! Już widzę jak np. Bolasowi leci ranking na łeb, tylko dlatego, że dosadnie wytknie to czy owo.
Faktem jest, że pojawiają się posty bzdurne, ale takie bzdury są szybko przez innych forumowiczów wyławiane. Trzeba jednak poczytać.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Sentinel
Posty: 127
Rejestracja: 16 maja 2005, 14:35
18
Imie i nazwisko: Bartosz K
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Sentinel »

Ja też porę Kamila. Dobrym ruchem było usunięcie wyświetlania się licznika postów przy każdej wypowiedzi.
Co do jakości udzielanych rad i zawartych w nich informacji to wystarczy trochę poczytać forum by się zorientować kto ma jakie doświadczenie i wiedzę

Pozdrawiam Bartek
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

Popieram Kamila ale.... ciągle mam przed oczami pytanie początkującego zakręconego i nakręconego na szybkie działanie, na które odpowiada (Ľle) inny początkujący co skutkuje "zabiciem" drzewka. No ale... bonsai to sztuka dla cierpliwych i na weryfikację odpowiedzi można poczekać. Dlatego bardziej jestem za Kamilem.
Poza tym - jak pokazuje akcja kicz - suchy badyl też można sprzedać jako oryginalną ozdobę :-P :roll: :|
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
pawelo73
Posty: 158
Rejestracja: 02 wrz 2006, 22:11
17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: pawelo73 »

Hmm czyżby coś w stylu komentarzy na allegro ??
Problem polega na tym, że nawet osobom z dużym doświadczeniem zdarza się napisać niezbyt mądre rzeczy - vide chociażby dyskusja o drutach aluminiowych i miedzianych.
Awatar użytkownika
najbo
Posty: 24
Rejestracja: 27 maja 2006, 21:36
17
Lokalizacja: ŁĂłdĽ

Post autor: najbo »

Witam. Widzę, że mój temat nieĽle się rozwinął :-) . Ale nie do końca mnie zrozumiano. Ocenę za poradę według mnie nie miała przydzielać osoba pytająca tylko moderatorzy, którzy już z góry wiedzą czy odpowiedĽ jest trafiona.
machina

Post autor: machina »

najbo, to nie prościej byłoby zrobić dobrowolny egzamin dla wszystkich - kto chce ten przystępuje - sprawdzający zakres nabytej wiedzy? bo idea wystawiania plusów osobom, które pomogły jest inna. poza tym moderator też chyba ma ciekawsze rzeczy do zrobienia nic zastanawianie się, czy ten post coś dał pytającemu, no i samo założenie, że moderator jest wszystkowiedzący też jest trochę naciągana (no chyba, że chcesz się im przypodobać :twisted: ).
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Wasz pomysł sprawdziłby się tylko wtedy w idealnych warunkach. Pamiętajcie o tym, że są osoby, które bardzo rzadko piszą na forum (dodstawałyby mało plusów) ale jak już coś napiszą to z sensem, bo się znają na rzeczy. Są również osoby, które dopiero zaczęły pisać na forum i nie miały jeszcze okazji by dostac plusa a ich wiedza również jest dużo.
Wniosek jest dla mnie taki, że w tym rankingu byłyby wysoko osoby, które piszą dużo i są na forum od dawna.
Wojtek Łukaszewski
seba.dawi
Posty: 57
Rejestracja: 28 sie 2006, 09:23
17
Imie i nazwisko: XXx
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: ÂświĂŞtokrzyskie
Kontakt:

Post autor: seba.dawi »

Po raz kolejny zwracam uwagę wszystkim forumowiczom iż to forum MA SŁUŻYĆ WYMIANIE DOŚWIADCZEŃ w dziedzinie hodowli bonsai a nie przydzielaniu sobie nawzajem splendoru, medali, plusów i minusów itp.
Już teraz czytając poszczególne posty można wyróżnić "GURU" bonsai a nie o to chyba chodziło - chcecie nas podzielić na równych i równiejszych?

Pozdrawiam
Sebastian.
ODPOWIEDZ