Kilka uwag odnoÅ›nie traktowania użytkowników

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Fidelpatcha: "zawiść" to inaczej "zazdrość", to by sugerowało, że ten kto już coś umie, zazdrości temu co nic jeszcze nie umie i nie chce się nauczyć...
Osoby takie jak Bolas pewnie planują coś wyjatkowo zawistnego i złośliwego, bo to przecież niemożliwe, żeby tak ZA DARMO I POŚWIĘCAJˇC WOLNY CZAS nauczać nas laików w Katowicach... A Ziemniok to już na bank nas potem będzie szantażował, w końcu nie na darmo załatwia miejsce na spotkania...
W bonsai (w ogrodnictwie też, zresztą) nie ma tak, że raz się czegoś nauczysz, zdasz jakiś egzamin i załatwione na całe życie. Nie ma tak dobrze, uczysz się cały czas, cały czas masz nowe zadania, pomysły, cały czas podpatrujesz innych. I dlatego nie sposób ująć tego w kilku mailach, tak jak nie sposób napisać książki o bonsai która obejmowałaby całą tę wiedzę. Jak choćby na pisemnie wytłumaczyć początkujacemu, co uważasz za zbyt mokre podłoże? Dlatego zawsze piszę początkującym, że powinni przynajmniej oglądać zdjęcia bonsai (google, "bonsai gallery" i wyskakuje masa stron), żeby wiedzieli, czego tak naprawdę chcą. Nie wspomnę już, że i tak należałoby obejrzeć te drzewka na żywo, żeby mieć prawdziwe pojęcie o tym, jakie bonsai są piękne...

A co do "dyspozycyjności": niestety takie odnosi się wrażenie, że tego właśnie wymagają poczatkujący: na każde zapytanie należy im odpowiedzieć, słowo w słowo prepisując to, co już napisaliśmy wcześniej komu innemu, albo podać link do postu sprzed dwóch dni... A jeśli nikt nie odpowie na pytanie w stylu "czy mogę w domu trzymać klon" to też były oburzone głosy że się początkujacych lekceważy...
Było już zresztą masę postów na dokładnie ten sam temat, Bolas ma świętą rację, dyskusja jest jałowa - pozostanie wiecznie żywa wraz z kolejnymi pojawiającymi się początkujacymi.
Anna Dorota
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
17
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Najbo - Twój żart pojąć zdołałem, a swoją drogą niezły post. Ale fakt faktem że trafiłeś w sedno, bo już parę razy widziałem wytykanie nabijania liczby postów, tak jak by to faktycznie miało dla kogoś jakieś znaczenie, by przegonić Kapelmajstra Kamila w liczbie poczynionych postów.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Nabijanie liczby postow mamy z glowy...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

O! I bardzo dobrze Kamil,zrobil :) teraz nie wazne kto ile ma postów ... wszyscy maja 0 :razz:
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
ODPOWIEDZ