Automatyczne zaznaczanie bledow ortograficznych

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum

Czy jestes zadowolony z obecnego skryptu poprawiajacego bledy?

Tak i jestem za tym aby go rozwijac
55
95%
Nie i chce aby zostal usuniety
3
5%
 
Liczba głosów: 58

Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Automatyczne zaznaczanie bledow ortograficznych

Post autor: Kamil »

Witajcie,

jakis czas temu rozmawialismy na temat bledow ortograficznych i jak one nas denerwuja. Zwiazku z tym zaczalem, z czasem, dopisywac do automatu aby zaznaczal bledy ortograficzne. W tym miejscu chce podkreslic, ze to wszystko zaznaczane jest automatycznie i zaden moderator nie macza w tym palcow.
Jak to w zyciu bywa (jeszcze nie znalazl sie nikt taki kto by wszystkim dogodzil) zaczeli sie ludzie denerwowac jesli w ich postach znalazla sie taka poprawka. Ja uwazam, ze nie jestesmy komputerami i kazdemu moze zdarzyc sie jakis blad ortograficzny. Czemu zaraz sie denerwowac? Widzac blad (dzieki tej poprawce) w moim poscie, zaraz go edytuje i poprawiam i po klopocie. No ale kazdy ma inne podejscie do takich spraw.

Zwiazku z tym prosze o oddanie glosu w ankiecie czy ow system mam dalej rozwijac czy rezygnujemy z niego.

Dostalem tez propozycje aby skrypt poprawial bledy i ich nie wyroznial. Tego rozwiazania nie chce poniewaz czemu mamy sobie zycie ulatwiac, w koncu to nasz jezyk ojczysty i kazdy powinien go znac.

Zycze milej niedzieli.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Michał

Post autor: Michał »

ja jestem jak najabrdziej za :D
mi nie przeszkadza że komp mnie poprawi :D:D
Felix

Post autor: Felix »

Myśle ze to dobre jest bo jak ja np.pisze szybko to błedy czasami się pojawiają.Wiec jestem jak najbardziej ZA
Awatar użytkownika
PiotrMochocki
Posty: 774
Rejestracja: 23 gru 2005, 08:07
18
Lokalizacja: Radom

Post autor: PiotrMochocki »

Kamilu wydaje mi sie ze to bardzo dobre posuniecie.Dla nas np.Mnie i sporo osób w moim podobnym wieku przyda sie dobrze gramatyke pisac,tymabrdziej ze w gim.sa jeszcze dyktanda :-)

Ale tak powaznie,ja nie mam nic przeciwko,wkoncu to nasz język Ojczysty,powinismy go znac i szanowac

Pozdrawiam
----Co Cię nie zabije,to Cie wzmocni----Pozdrawiam Piotr Mochocki
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

tak... pod warunkiem, że maszyna będzie poprawiać złe a nie dobre formy (np. na pewno).
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Okta

Post autor: Okta »

przeciez dobrze poprawia "na pewno" pisze się oddzielnie
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

A poprawia z "na pewno" na "<font color="#FF0000">napewno //ort</font>" :? :| wiec chyba niedobrze !!

edit:
hmm.... już sie pogubiłem. Ten system poprawia czy tylko zaznacza błędy !! ??
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

... jak juz zauwazyles nie poprawilo tego <font color="#FF0000">napewno //ort</font> na na pewno wiec na pewno tylko zaznacza... ja jestem za rozwijaniem tego.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

hehe
Wy sobie tak piszecie, a tu już macie po błędzie. Kamil to wszystko zlicza i kto bedzie miał najwięcej błedów ten dostanie bana :wink: :wink:
Co do pomysłu jestem jak najbardziej za, porzadek musi być. 8)
Jacek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Na poczatku robilem tak, ze ow system poprawial i zaznaczal na czerwono. Oczywiscie bylo to mylace i kolejne slowa, ktore dodawalem, su juz jedynie zaznaczane na czerwono.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Olon
Posty: 89
Rejestracja: 20 gru 2005, 20:31
18
Lokalizacja: Ruda ÂŚlÂąska
Kontakt:

Post autor: Olon »

Kamilu
Myślę, że juz samo wyróżnienie wystarczyłoby w tym przypadku. Zmiana kolorku zainteresuje autora, przykuje jego uwagę. Wtedy rzeczywiście mówimy o . dla piszącego. Dopisek "ort" natomiast, co niektórych może już nieco... zdeprymować ;-), ponieważ nosi znamiona piętnowania, a nie zawsze jest to słuszne (dysleksja, dysgrafia, osoby w sile wieku itp).

8)
"Nie w poznaniu le¿y szczêœcie, lecz w d¹¿eniu do niego"
Edgar Alan Poe
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Jestescie tego samego zdania co Olek?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Ja nie widzę niczego złego w zaznaczeniu błędu z dodatkiem -ort.-
Błędy, pojawiające się na forum, są czasem bardzo rażące, a co najbardziej mnie dziwi, popełniają je często ludzie, chodzący jeszcze do szkoły.
Zgadzam się, że jest w tym coś z piętnowania, ale może będzie to wyjście, które zmotywuje do starannego redagowania postów.
Przecież, nie trzeba sięgać po słownik, a wystarczy włączyć Word z autokorektą i tam napisać post, by go potem wkleić. Takie wyjście proponuję osobom, u których problemy z ortografią są z jakiegoś powodu większe.

Pozdrawiam.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Ronin

Post autor: Ronin »

Często sięgam po słownik ortograficzny, bo mam problemy z ortografią, ale nie uważam, by poprawienie moich błędów na czerwono nawet z dopiskiem //ort, było piętnowaniem. To w końcu jest dość istotna informacja dla autora postu, że napisał z błędem, jak i dla czytających ten post, zwłaszcza wzrokowców, którzy jeśli mają również problemy z ortografią i będą czytać tekst zawierający błędy, a nie będą tego świadomi, to mogą Ľle się uczyć. Zresztą w końcu po to jest edycja postów, aby zlikwidować powstałe błędy. Napisałeś z błędem, system to zakomunikował, poprawiasz, błędu nie ma. Proste.
Piętnowaniem mogłoby być licznik takich błędów umieszczony np. pod nickiem (wtedy mógłbym się obrazić).
Naitsabes

Post autor: Naitsabes »

błędy ortograficznie jednych rażą innych nie . a moze by się dało żeby system automatycznie poprawiał :-P
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Kamil pisze:Dostalem tez propozycje aby skrypt poprawial bledy i ich nie wyroznial. Tego rozwiazania nie chce poniewaz czemu mamy sobie zycie ulatwiac, w koncu to nasz jezyk ojczysty i kazdy powinien go znac.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Eva K
Posty: 196
Rejestracja: 07 sty 2005, 13:39
19
Lokalizacja: Baesweiler- Germany

Post autor: Eva K »

Nie ma co ulatwiac. w taki sposob to nikt nigdy nie nauczy sie ortografii. Natomiast zauwazylam, ze system nie zawsze sygnalizuje bledy. Np. jeden z kolegow napisal slowo '' artykul '' przez o z kreska i system tego nie zaznaczyl. Kilka innych ortow, ktore zauwazylam tez nie byly zaznaczone. No coz, lepiej jednak kilka , niz wcale. :))))
Lepiej mniej wiedziec, niz nic nie wiedziec ;))
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Nic Wam nie mowilem ale zauwazylem, ze ow system nie daje sobie rady z polskimi "robaczkami" i nie wiem czemu :-/
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Ziemniok
Posty: 248
Rejestracja: 04 lut 2005, 20:56
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Ziemniok »

Olon ma racje - czasami jestem wkurzony jak jest tęcza kolorów w tekscie przezz błędy i jeszcze na dodatek formuła za każdą pomyłką - "<font color="#FF0000">napewno //ort</font>" - BŁˇD ORTOGRAFICZNY" - to jest na innym forum
Krzysiek



Pozdrawiam !!
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

to jak widzisz czerwony kolorek to klikasz na : Zmień, poprawiasz bład i po klopocie. A na przyszlosc nie bedziesz robil błędow.

uwazam ze dobry pomysł!
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
ODPOWIEDZ