Kilka uwag..

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
MASS

Kilka uwag..

Post autor: MASS »

Jestem tutaj nowy, ale znam forum phpbb i zwyczaje na nich panujące od lat, bo sam mam takich fora kilka, a na nich srednio po 1tys osób.
i zastnawiam sie dlaczego moje 2 tematy zostały przeniesione do śmietnika?! z jakiego powodu? :evil:
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Hmmm jakby tu powiedziec zeby ciebie nie urazic :roll:... kazdy kto zajmuje sie sztuka bonsai wie ze robienie bonsai z nasion poprostu sie nie oplaca, jak juz chcesz tak bardzo miec bonsai od podstaw to juz lepiej zrob sobie jakas sadzonke a nie wysiewasz nasiona. A co to do przeniesienia Twoich tematow do "smietnika" swiadczy o tym ze temat jest bez sensu- wysiales nasiona maja pewnie te siewki z tydzien i pytasz sie czy bedzie z tego bonsai. Jak juz pisze tego posta to Tobie odpowiem na to pytanie... bedzie za 20 lat...
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
acer6

Post autor: acer6 »

wwoadas sadzonka czy siewka jeden kij (najwyżej rok czasu różnicy)

MASS
"Opałaca" się czy nie "opłaca" ,po prostu : po kiego grzyba wrzucać na forum fotki jakiejś ledwo wykiełkowanej siewki ?? pomyśałeś może PO CO ??
Wklejasz siewki ... i czego oczekujesz ? że ktoś ci zrobi virta ,albo od podstaw napisze jak z tym postęmpować ? nawet nie napisałeś co to jest .
Najpierw pomyśl zanim wymyślisz kolejny zaśmiecający forum temat !

pozdro .
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

No co wy chłopcy to wspaniały materiał. PRAWIE jak yamadorii. Nawet miałem problemy z virtem :-)

Przypominam tylko, ze prawie robi wielką różnicę :wink:
Załączniki
4.JPG
4.JPG (18.47 KiB) Przejrzano 6174 razy
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
MASS

Post autor: MASS »

Widze ze na złe forum trafiłem.
Bo moim zdaniem sztuka Bonsai ma tylko wtedy sens kiedys własnie sam od małego ziarenka opiekujesz się Bonsai, a nie kupujesz 3 letnie drzewko, czy tez sadzonke, i kozak jestes.
Sztuka wychodowac to od podstaw, i srednio licze ze drzewko bedzie za 10-15 lat. Ale w tym ta cała sztuka i przyjemnosc.
Dzieki, ale rezygnuje z tego forum.
Pzdr.
Awatar użytkownika
IwonaF
Posty: 390
Rejestracja: 19 sty 2006, 15:22
18
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: IwonaF »

Gratuluję cierpliwości :)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

MASS tylko zdaj sobie sprawe ze w ten sposob myslac moze twoje prawnuki beda mnialy z tego bonza wartego moze kilka tys (uznajac ze za kilkadziesiat lat podziela twoja pasje do roslin).
Nie zyjemy w Japonii gdzie bonsai to nie sztuka tylko sposob na zycie gdzie traktuja to jak normalna dziedzine ogrodnictwa przekazywana z dziadka na wnuka syna itd. Oni moga sobie na takie rzeczy przy posiadaniu 1000 innych roslin pozwolic.
Tyle bylo pisane o nasionach. Zaczynasz od 2 czy 3. Powodzenia. Kiedys nie podlejesz i ci zdechnie jeden. Moze kiedys twoj syn doda za duzo nawozu i caly twoj mizerny plan na bonsai z nasionka pojdzie sie, za przeproszeniem, jebac.
Chcesz zaczynac od nasionka prosze bardzo zasadz tego badziewia z hetar i bedziesz mial sie czym zajmowac. A nie wmawiaj sobie ze tymi dwoma roslinami zdobedziesz KOKUFU.

Powodzenia.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Michał

Post autor: Michał »

Podzielam zdanie bolasa w 100%
Awatar użytkownika
Martin
Posty: 151
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:16
19
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Martin »

MASS - chciałbym tylko dodać że sobie obejrzałem po tym poście jeszcze raz twoje "śmietnikowe" tematy - i przypomniało mi się że jedyne co przychodziło mi do głowy po obejrzeniu zdjęć to to że kiedyś w doniczce wykiełkował mi słonecznik i był przedziwnie podobny do twoich bonsaiów - ale nie komentowałem myśląc poczytasz trochi to zrozumiesz dlaczego... nie zrozumiałeś - trudno
Pozdrawiam
Marcin Szymanek
Awatar użytkownika
Adi_Kamil
Posty: 90
Rejestracja: 02 lut 2005, 15:26
19
Lokalizacja: Krosno (obecnie W-wa)

Post autor: Adi_Kamil »

Sorry za off topic, ale bardzo mnie ciekawi co to jest: KOKUFU?

Bolas, czy to rodzaj Nobla za bonsai?
Pozdrawiam,
Adrian
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

KOKUFU TEN to jedna z najwiekszych i najslawniejszych i chyba najstarsza z wystaw bonsai w Japoni. Niedawno odbyla sie chyba 80 edycja tej imprezy Pierwsza z tego co wyczytalem odbyla sie w 1934roku.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2006, 16:00 przez Bolas, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
ODPOWIEDZ