Zmiany na forum

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

:arrow: Z funkcji moderatora postanowil zrezygnowac Michal.
W tym miejscu chcialbym w moim, jak i zapewne wszystkich innych, podziekowac Tobie Michale za Twoja . w utrzymywaniu porzadku na naszym forum. WIELKIE DZIEKI!
:arrow: Od jakiegos czasu fukncje moderatora pelni rowniez Tomek. Obecna liste moderatorw mozna znalezc na stronie Grupy.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Uaktualnilem mape, na ktorej mozna zobaczyc rozmieszczenie uzytkownikow forum.
Jako ze Google ulepszyl swoje mapy, mozna teraz z wieksza dokladnoscia okreslic swoje polozenie (mozna zobaczyc to na moim przypadku (uwierzcie mi, tam jest ulica ;) )). Zwiazku z tym moja prosba do Was o uaktualnienie wlasnych profili o wspolrzedne. Teraz nie trzeba juz korzystac z trzecich stron, wystarczy w profilu wybrac "Znajdz swoje wspolrzedne". Prosze przy opuszczaniu profilu nie zapomniec o wybraniu wojewodztwa.

Chcialbym na koniec jeszcze wspomniec, ze mapa z zaznaczonymi uzytkownikami jest widoczna jedynie dla zarejestrowanych uzytkownikow.

P.S. Link do mapy znajduje sie w gornej belce obok "Wyloguj"
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dla osob, ktore maja problemy z wspolrzednymi, nakrecilem krotki film. Mam nadzieje, ze zrozumiale przedstawia jak odnalezc swoje wspolrzedne.
inne/mapa/mapa.htm
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

:arrow: Funkcja "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" powinna teraz dzialac jak nalezy.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

:arrow: Dodalem nowa funkcje "Szybka odpowiedz". Jesli uwazacie ta fukcje za zbyteczna to prosze dajcie mi znac.
Awatar użytkownika
shishiodoshiMeth.
Posty: 417
Rejestracja: 25 kwie 2005, 15:40
18
Imie i nazwisko: Artur M.
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shishiodoshiMeth. »

Szybka odpowiedź działa tak samo jak normalna, tylko nie można dołączyć np. zdjęć??
Wygląda na to, że tak. Mi się to podoba :)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

O to tez chodzi, aby szybko bez extra wciskania na "odpowiedz" odpowiedziec na dany post. Jesli chce ktos juz zalaczyc zdjecia to musi sie pofatygowac uruchomieniem dodatkowej strony.
Awatar użytkownika
Mort
Posty: 105
Rejestracja: 08 maja 2006, 17:50
17
Lokalizacja: WrocÂław

Post autor: Mort »

Według mnie jest to b. fajny pomysł stosowany na wielu forach...
szkodnik
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:31
16

Post autor: szkodnik »

To ja moze troche z innej beczki. Podpinam sie pod temat zeby nie robic wioski. Taka sugestia do adminowni. Prosze o ujednolicenie warunkow rejestracji i regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045). Chodzi mi o kwestie wpisywania danych osobowych. Miej adminie na uwadze fakt ze ( uwaga cytaty z glowy ) "costam w dobrym tonie/guscie " nie jest rownoznaczne z "obowiazkiem...".

Subiektywna ocena co do obowiazku - jestem na nie, dobry ton/gust -ok.


PS. Pisze to na podstawie "goracego" tematu o tych dziurach w drzewie zwanych sabamiki badz uro ;)


pzdr.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Do czego zmierzasz?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
FalkoniM
Posty: 36
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:39
17
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: FalkoniM »

KAMIL czyżby powraca były ustrój.Nie dopuść do upierdliwości między kimkolwiek z kimkolwiek!!!!!!!!!!!!!!! Na pewnym forum doszło do WIIIIIIIIIIIIIIIOchy i Wielka z tego wynika kicha!!!
To ty o wszystkim decydujesz!? !?
szkodnik
Posty: 9
Rejestracja: 26 maja 2007, 20:31
16

Post autor: szkodnik »

Do admina: puscilem privem zeby nie wywolywac zbednych emocji.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

:arrow: Związku z tym, ze wiele osob trzeba bylo prosic o dostosowanie sie do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045), a dokladnie o podanie imienia, postanowilismy zmienic troche zasady.
Od teraz należy wpisać WŁASNE imię + inicjał nazwiska (lub cale nazwisko) w profilu w przeznaczonym do tego polu. Oprocz tego obowiazkowe jest podanie wojewodztwa.
Zwiazku z ta zmiana, w podpisie nie jest juz konieczne podanie imienia. Jak ma wygladac podpis juz wkrótce w nowym wydaniu regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045).

Osobom, ktore przy rejestracji dostosowaly sie do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045) i uzyly wlasnego imienia jako nick'a, w ramach "podziekowania" daje mozliwosc zmienienia nick'a (po wypelnieniu wszystkich pol w profilu zaznaczonych gwiazdka).

Prosze dostosowac sie do konca wrzesnia do aktualnych zasad i regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045), o ktorego ukazaniu sie wkrotce powiadomie.

Dziekuje za uwage.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Chcialbym tylko przypomniec, ze wrzesien sie powoli konczy...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Drodzy uzytkownicy naszego forum...
moderatorzy i ja nie mamy ochoty kazdego z osobna prosic o dostosowanie sie do regulaminu (http://bonsai.kamcio.com/viewtopic.php?f=7&t=5045) poprzez wpisanie imienia i inicjal nazwiska w odpowiednim polu. Kto w najblizszym czasie nie uzupelni wymaganych pol (ww. + wojewodztwo), jego posty beda kasowane. I nie narzekajcie prosze, ze to naruszenie prywatnosci. Dla przykladu ostatnio chcialem zarejestrowac sie na niemieckim forum poswieconym oczkom wodnym. Co sie okazalo, przy rejestracji trzeba podac dokladny adres plus telefon stacjonarny. Dopiero po rozmowie telefonicznej konto zostaje aktywowane. A Wy robicie problemy tylko z imieniem. Aaa, na tym forum o ktorym przed chwila wspomnialem, jest zarejestrowanych ponad 85.000 osob! Wiecej chyba nt. temat nie musze wiecej pisac.

Dla osob, ktore maja imie w podpisie. Prosze rowniez wpisac imie w przygotowanym na to polu. Podpis mozna wykorzystac na inny tekst. Osoby, ktore uzyly imienia jako loginu prosze rowniez o powtorne wpisanie imienia w odpowiednim polu.

Dziekuje i zycze milego weekendu.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Prosba do osob, ktore zamieszczaja wiadomosci.

Piszcie wiadomosci, ktore chcecie aby znalazly sie na stronie glownej, dalej w dziale tymczasowym. Ja nastepnie przeniose je na strone glowna. Informowac mnie o napisaniu wiadomosci nie musicie (ale tez mi to nie przeszkadza) - na pewno jej nie przegapie.
Co chcialbym zmienic? Zwiazku z tym, ze nie chce aby nasz kalendarz byl podaremnie tutaj, prosze Was rowniez o umieszczanie danych o wystawach, warsztatach etc. w kalendarzu. Powiedzmy, ze bedzie to maly warunek aby ow wiadomosc znalazla sie na stronie glownej.
Prosze nie wziasc mi to za zle ale nie jestesmy w stanie o wszystko dbac sami (moderatorzy i ja). Kazdy ma prawo do wkladu w kalendarz i prosze korzystajcie z tego. W koncu robimy to dla nas wszystkich.

Tak na marginesie. Do dzisiaj znalazlo sie az 0 osob chetnych do rozwoju kompendium wiedzy... no comment.

Dziekuje za uwage.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Aby zachecic Was do wkladu w nasze forum, postanowilem dodac system przyznawania plusow i minusow.

PLUSY
Plusy beda przyznawane za wklad w rozwój forum. Na mysli mam napisanie jakiegos artykulu zwiazanego z bonsai, opis jakiegos gatunku (ktorego nie mamy jeszcze na naszej liscie) itp. Poprostu piszcie a my moderatorzy bedziemy Wam przyznawac punkty.
Punkty, podobnie jak w payback, bedzie mozna potem wymienic na rozne rzeczy. m.in. znizke w moim sklepiku.

MINUSY
Sa i w tym systemie minusy, tzn. mozna je przyznawac. Jednakze chce aby byla to ostatecznosc i dlatego bedziemy je przyznawac jedynie wtedy gdy nie zostana wysluchane nasze prosby. Dwa razy poprosimy a za trzecim razem damy ostrzezenie.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

:arrow: Zmienilem nazwy trzech dzialow:
- z "The world of market&indoor bonsai" na "Omawianie drzewek indoor"
- z "The world of outdoor bonsai" na "Omawianie drzewek outdoor"
- z "Omawianie drzewek" na "Omawianie bonsai"
Licze, ze teraz bedzie latwiej wybrac odpowiedni dzial dla swojego drzewka... dla zaczynajacych przygode na tym forum chcialbym przypomniec, ze istnieja tez opisy dzialow.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Czas na wieksze zmiany Panie i Panowie....
Od jakiegos czasu jest juz dostepna nowa wersja skryptu forum, ktorego uzywany.
Zwiazku z tym chcialem aby i nasze forum pracowalo na tym nowym skrypcie. Jednym z powodow jest fakt, ze chce Wam umozliwic prowadzenie blogow, w ktorych bedziecie mogli pisac o rzeczach zwiazanych z bonsai (np. o drzewkach).

Dla testow nowy skrypt jest dostepny pod adresem: http://www.kamcio.com/bonsai2 Jak zauwazycie, zawartosc tamtego forum bedzie taka sama jak ta. Jednakze chcialbym podkreslic, ze jest to forum testowe i po testach zostanie wszystko usuniete! Glownym forum jest nadal te, w ktorym obecnie piszemy.
Prosze przetestujcie nowy skrypt a nastepnie zglaszajacie mi uwagi/bledy etc.

Problem z polskimi literami juz zauwazylem. Gdy zmienimy skrypt juz na stale, zmienie wyglad jak i dodam portal (strone glowna).
Gdy otworzycie jakis post w ktorym cos pisalem, pod moim avatarem znajdziecie link do mojego bloga. Ok, ok, nie wysililem sie ;-)

Acha. Oczywiscie z kilku rzeczy/dodatkow na poczatek bedzie trzeba zrezygnowac. Jednakze licze, ze z czasem wrocimy do mozliwosci znanych nam z tego forum.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam ponownie,

w zwiazku z tym, ze nikt z Was nie ma nic przeciwko temu aby przejsc na nowy skrypt, w przyszlym tygodniu (o dokladnym terminie poinformuje tutaj jak i na stronie http://status.kamcio.net ) dokonam zmiany.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ