Zmiany na forum

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Kamil, nie wiem jak "mocny" jest twój serwer ale jest taka możliwość żeby na serwer ładować większe fotki (jeśli jest trochę miejsca) a do klienta wysyłać miniaturę tak aby nie psuła widoku a kto chce zobaczyć fotkę w pełnej jakości kliknie ją sobie i wyświetli mu się na ekranie w postaci pokazu slajdów tak jak to robią teraz na wielu stronach.
Jest to kompromis pomiędzy tymi co chcą duże fotki a tymi co chcą szybko ładującą się stronę na której jest 20 fotek.
Wojciech N.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

zwiazku z tym, ze chce zmienic layout forum (propozycje sa rowniez mile widziane), dokonalem pewnej zmiany.
Od teraz mozna zamieszczac na forum zdjecia do 800 x 800px i nie przekraczajcych 150Kb. Zdjecia bede prezentowane teraz w inny sposob... przetestujcie sami:

Obrazek

Bede rowniez nad tym pracowal aby wszystkie zdjecia z danego postu byly traktowane jako jedna seria a nie, jak na chwile obecna, pojedyncze zdjecia.

Milego weekendu!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Mi się podoba. Jest to coś w tym stylu co miałem wcześniej na myśli ;]
Wojciech N.
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

świetna zmiana , oby tak dalej :ok:
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

W najblizszym czasie bede zmienial powoli wyglad forum. Wiem, ze to nie profesjonalnie - powinienem wprowadzic jednorazowo wszystkie zmiany, jednakze z braku czasu jak i faktu, ze phpbb jest na tyle skomplikowany, musze wprowadzac zmiany na biezaco i kontrolowac czy wszystko dziala jak nalezy.
Dla mnie phpBB nie jest do konca przyjaznym skryptem. Dlatego postanowilem troche go przerobic. Sugeruje sie przy tym moimi odczuciami podczas przegladania forum. Dlatego tez:
1. Glowne MENU, jak przystalo, bedzie sie znajdowac u gory, wraz z wyszukiwarka (na chwile obecna w IE 9 jej nie widac ale dojde do tego dlaczego) na stale. Dzieki temu nie trzeba bedzie zawsze "scrollowac" do poczatku strony.
2. Nie wiem jak Wy ale ja zawsze koncze czytanie danego tematu na dole strony ;-) Aby powrocic do nadrzednej strony, trzeba bylo np. myszka nacisnac odpowiedni przycisk, ktory znajduje sie z kolei w gornym lewym rogu ekranu. Zwiazku z tym postanowilem dodac dodatkowe menu na dole ekranu. Jakie daje mozliwosci? Sprawcie sami. Na dniach dodam w dolnym menu (obok ikony drukarki) przycisk umozliwiajacy powrot do ostatniej ogladanej strony (ta sama funkcja co przycisk przegladarki).

Mam nadzieje, ze daze w dobrym kierunku i ze rowniez Wy odbierzecie pozytywnie te zmiany.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

A gdzie się można wylogować? Ten napis zniknął.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Kamil, pasek nawigacyjny na dolnej części ekranu genialny (trzeba tylko zrobić żeby nie zasłaniał ostatniego centymetra właściwej strony). Zawsze chciałem mieć możliwość decydowania jak wysoko wrócę. Teraz mogę wrócić do ostatnio przeglądanego forum/subforum albo prosto do głównej strony forum bez przewijania do góry czy do dołu. Świetne ;]

Co do menu u samej góry to jak mam być szczery korzystam z niego bardzo rzadko dlatego IMHO wyświetlanie go non-stop będzie dla mnie uciążliwe.
Może lepiej będzie jak je "spakujesz" do takiego samego menu jak "Twoje Menu" na dole i umieścisz obok. Można by je wtedy nazwać "Menu Główne" i "Menu Użytkownika".

Co ty na to?
Bushman ;]
Wojciech N.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Wprowadzilem nowa opcje na forum. Znane Wam dobrze z innych for, autorzy tematów maja od tej pory możliwość przyznawania pochwał odpowiadającym.
Aby przyznać pochwałę należy przy danym poście nacisnąć na plus znajdujący się koło EDYTUJ (ktory znajduje sie w górnym prawym rogu).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Never ending story: dodawanie zdjec
Od kilku minut istnieje mozliwosc dodawania zdjec o dowolnych rozmiarach (pixele). Skrypt sam stworzy "miniaturke", ktora jednoczesnie bedzie linkiem do oryginalnego zdjecia.
Ograniczenie, jakie na chwile obecna jeszcze istnieje to wielkosc zdjecia: 1MB (bylo 0,15MB)
Dlaczego tak? Nie jestem zadowolony z faktu, ze skrypt nie pomniejsza zdjec i nie kasuje tych wgranych. W ten sposob niepotrzebnie zasmiecimy sobie twardy dysk na serwerze (uwazam ze zbedne jest abysmy kolekcjonowali zdjecia w jakosci druku etc.).
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

po nabraniu mocy urzedowej, dodalem do listy uzytkownikow (dostepnej poprzez TWOJE MENU -> UZYTKOWNICY) wojewodztwa. Istnieje rowniez mozliwosc posortowania uzytkownikow forum wedlug wojewodztw, w tym celu nalezy na gorze tabeli wybrac "wojewodztwo".
Prze tej okazji chcialbym Was prosil o uzupelnienie swoich profili (w niektorych sa jeszcze "robaczki").

Reklamy. Kto jest juz dlugo na forum to wie, ze jestem przeciwnikiem reklam. Dlatego tez nigdy nie bombardowalem Was nimi. Jedynie mielismy jedna reklame Google. Jako ze miesieczne dochody z tej jednej reklamy sa na poziomie ok. 3€, moze jej rowniez tez dobrze nie byc.
Dlatego w miejscu, w ktorym znajdowala sie reklama Google, beda umieszczane teraz drzewka, ktore oferowane sa w dziale "Ogloszenia platne".
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
11
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Elegancko :-)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam,

zdecydowalem sie aby sprostosowac zasady przyznawania rang na forum.
Zdaje sobie tez sprawe, ze przywileje sa znikome ale kazdy sobie na pewno zdaje sprawe dlaczego. Licze na to, ze kazdy pisze i pomaga tutaj dla satysfakcji.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Kamilu - super! zmiany śa potrzebne. Ja stoje za tym, by zlikwidować tło forum w postaci zdjęć. Poneiważ czesto jak pisze, zwłaszcza na laptopie 15 calowym to rozmywają mi się literki albo znikają pod tłem . Nie można umieścic zdjęcia pod logo forum na górze a te boczne wyrzucić ? Będe w dom,u to wyśle screena jak to wygląda w moim przypadku :(
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
11
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

Zastanawiam się w jaki sposób Ci się literki rozmywają :-k
Swoją drogą to tło mogłoby być animowane np. jedno zdjęcie co minutę, albo inaczej: zrobić tak żeby zdjęcia na coverze się zmieniały (dając tym samym szansę zaprezentowania swoich fotek większej grupie użytkowników ->viewtopic.php?f=7&t=5904<-) i zrobić jednolite tło :-)
I jeszcze jedna sprawa - w prawym dolnym rogu postu jest przycisk "góra" i chyba powinien przenosić na samą górę tematu, ale mi coś nie działa :-)
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mnie też GÓRA nie działa.
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

w ten sposób
Załączniki
Bez tytułu.jpg
Bez tytułu.jpg (89.33 KiB) Przejrzano 8627 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Amator Bonsai
Posty: 96
Rejestracja: 11 kwie 2012, 18:58
11
Imie i nazwisko: Kacper R.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Amator Bonsai »

U mnie wszystko gra, ale masz racje nie idzie nic przeczytać :-)
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

""Gora" naprawiona", dzieki za wskazanie bledu.

@Kacper. Wiem, ze obecnie jest modne aby zdjecia w tle sie zmieniamy ale osobiscie uwazam, ze nie pasuje to do forum. Forum jest serwisem informacyjnym = duzo czytasz. Wprowadzenie zbednych animacji rozpraszalo by Twoja uwage - imho.

@Przemek. Jakiej przegladarki uzywasz? Wprowadzone zmiany sprawdzam zawsze na kilku roznych przegladarkach i na zadnej nie zaobserwowalem ww. problemu.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Mam dwie mozille i IE , ale fora przeglądam na IE bo mi wygodniej
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Jaka wersja?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ