Zmiany na forum

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

kto dzisiaj probowal po poludniu odwiedzic forum niestety otrzymal blad. Bylo spowodowane tym, ze moj dostawca przygotowal juz serwer i przekierowal domene kamcio.com na ten wlasnie serwer. Troche sie pospieszyl...

Jeszcze raz zapytam sie. Moze ktos z forumowiczow zna sie na serwerach i chcialby mi . wszystko zainstalowac i skonfigurowac?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

Nowy serwer jest już gotowy na przyjęcie naszego forum. Przeprowadzka nastąpi w jednym z trzech terminów: teraz czwartek lub piątek bądź w piątek za tydzień.
Dokładny termin zostanie oczywiście wcześniej podany.
Związku z tym, ze same kopiowanie może potrwać kilka godzin, również do 24 godzin może zająć aż wszystkie serwery będą przekierowywac na właściwy serwer. I w tym przypadku będzie przydatny klawisz F5 i strona http://status.kamcio.net
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Witam. Kamil nie wiem dlaczego ale na stronie głownej w menu użytkownika nie wyświetla mi poprawnie opcja "Zobacz nowe posty" poprostu jest tak że wyświetla mi np.nowe posty 3 a jak wejde na forum to się okazuje ze jest np. 5-7, różnie (czyli nie wszystkie).
Pozdrawiam
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

To zasługa inteligentnego kompa jakiego masz - poprostu wybiera te wartościowsze posty, które nadają sie do czytania. W 2020 będzie komp, który pomieści wszystkie ksiązki świata i wtedy padną wszystkie fora - z głupoty :) :jupi: :evil: :cry: :brawo: \:D/ [-o< :spiewam: =D> :ups: :yes: :-k :szukaj: \:D/ =;
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Dzieki już teraz wiem dlaczego :-) , ale jeszcze zaczekam na odpowiedz admina.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Krzysztofie,

z tego co mi wiadomo to ta funkcja pokazuje wprawdzie nowe posty ale od ostaniej Twojej wizyty na forum.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
krysztof
Posty: 151
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:08
17
Imie i nazwisko: Krzysztof H
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: krysztof »

Witam. Tak Kamil masz rację od ostatniej wizyty i wejde dzis przeczytam lub odznacze wszystkie fora jako przeczytane a jutro wyswietla mi np 2 nowe a jak wejde na forum to jest np 3-4 lub wiecej o to mi chodzi. :-) . Choc dzis zadziałało poprawnie 1/1,ok.
Krzysztof

Jestem tu, aby nauczyć się.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

zmienilem troche sposob dodawania wiadomosci na stronie glownej. Od teraz prosze pisac wiadomosci w dziale SPRAWY ORGANIZACYJNE --> WIADOMOSCI. Po akceptacji wiadomosci poprzez moderatora, informacja zostanie wyswietlona na stronie glownej.
Przy okazji dzial DZIAL TYMCZASOWY zostanie przesuniety do dzialu SPRAWY ORGANIZACYJNE.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

:arrow: zmienile troszeczke podzial forum, mam nadzieje ze na lepsze.

Milego weekendu!
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

tym razem o reklamie. Od kilku miesiecy na dole kazdego tematu znajduje sie reklama Google. Juz kiedys wspominalem, ze jestem przeciwnikiem reklam w internecie i dlatego nie kwapie sie do umieszczania ich i na wlasnej stronie.
Aby zmniejszyc koszty utrzymania postanowilem, ze jednak umieszcze reklame na forum. Umieszczajac ja na dole, jako tekst i w kolorach nie rzucajacych sie w oczy, odbilo sie tym, ze przez caly okres zarobilem na reklamach Google ok. 30$ (od sierpienia do dzisiaj). Wiem, ze duze znaczenie ma usytuowanie reklam, jednakze nie chcialem jej umieszczac w innym miejscu (np. miedzy postami jak to jest praktykowane na innych forach).
Dlatego tez jestem gotow zrezygnowac z reklam Google na rzecz Waszych reklam w postaci baneru, ktory bedzie ukazywal sie nad kazdym tematem (jak w chwili obecnej reklamy Google). W przypadku zainteresowania prosze o kontakt.

PS. Reklamy Google (jesli nikt nie wyrazi zainteresowania) usune gdy tylko zarobie na nich 100$ (minimalna kwota na wyplacenie wynagrodzenia) - czyli tak za 2 lata 8)
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Dlaczego na tym forum nie można zamieszczać zdjęć lepszej jakości powyżej 100KiB?Zdjecia zamieszczane tu na forum są albo malutkie,albo marnej jakości.Czy nie możnaby tego zmienić na lepsze? :wink: :razz:
http://leszekgramacki.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witam,

mozna, nie mam nic przeciwko temu. Jednakze wez prosze pod uwage fakt, ze wiekszosc z nas korzysta z neostrady (mysle, ze modem odszedl juz do lamusa), a jak wiemy, do najszybszych nie nalezy (ok, sa opcje aby ja "przyspieszyc" ale kto chce za to placic?).
Standardowo jest ustawione 70KB, zostalo juz zmienione na 100KB. Majac teraz 10 zdjec w temacie, musisz sciagnac ok. 1MB, a to moze u niektorych potrwac...

Jesli chcecie to zmienimy, zaproponujcie jedynie na ile....
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Bushman
Posty: 288
Rejestracja: 22 kwie 2008, 00:36
15
Imie i nazwisko: Wojciech N.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Bushman »

Kamil a może by tak zainstalować na forum moduł do miniaturek i każdy załącznik obrazkowy wyświetlać w małym formacie a dopiero po kliknięciu ściągać duży obrazek. Widywałem takie rozwiązanie na innych forach i bardzo mi się spodobało bo szybko się strona ładuje a ściągam tylko te zdjęcia, które mnie interesują.

Pozdrawiam,
Bushman
Wojciech N.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

A moim zdaniem zdjęcia nie powinny się kurczyć (teraz tez trzeba niekiedy klikac na zdjecie 2 razy by zobaczyc całosć bo jakaś część jest urwana). Proponuje zmienić net na szybszy. Przy 6 mega nie mam problemu :ups:

Zanim obejżał bym relacje z wystawy, pokazów to bym zjadł śniadanie i obiad zaczął robić od tego klikania na każdy obrazeczek...
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Ja proponuje ograniczenie wielkości zdjęcia a nie jego wagi. 100 Kb to jest masakra
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Ograniczenie wielkosci zdjecie nie bedzie jednoznaczne z mniejsza waga danego pliku. Wszystko zalezy od tego jak ktos komprymuje dany jpg.
Obecnie jest ustawione na 640x640, czy to az tak duzo?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Chodzi mi o to żeby ludzie nie wklejali plakatów tutaj tylko o to, żeby można było wstawić dobrej jakości zdjęcie np 800 x 640. Czyli ograniczenie wielkości foty a nie jej jakości bo 100 kb przy formacie 640 x 480 to jest bardzo słaba jakość. Pzdr
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Teraz Ciebie rozumie ;-)
Jesli wiekszosc z nas bedzie podobnego zdania to moge zmienic, troche miejsca na serwerze jeszcze jest ;-)
Jak chcesz mozesz stworzyc ankiete nt. lub poczekamy na odpowiedzi w tym temacie...
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Herpestes
Posty: 85
Rejestracja: 03 sie 2009, 09:40
14
Imie i nazwisko: Leszek Gramacki
Województwo: warmińsko-mazurskie
Lokalizacja: Stare Juchy
Kontakt:

Post autor: Herpestes »

Jestem za.
http://leszekgramacki.blogspot.com/
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Oczywiście, że "za"
Pozdrawiam z okolic Poznania
ODPOWIEDZ