Przerwy w dzialaniu forum

Propozycje, bledy itp. odnosnie forum
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Przerwy w dzialaniu forum

Post autor: Kamil »

Witajcie,

i znowu nie dzialalo forum przez jakis czas. Jaki byl tego powod, nie umiem Wam powiedziec poniewaz jestem obecnie w Polsce. Najprawdopodobniej znowu cos provider namieszal, ze moj komputer nie umial sie polaczyc. Naszczescie wszystko, bez mojej ., wrocilo do normy.
Postanowilem jednak jedna rzecz, aby w przyszlosci uniknac takich dlugich przerw (dzieja sie akurat wtedy gdy nie jestem w domu). Otoz co drugi dzien (albo zrobic codziennie?) bedzie np. o 2:00 w nocy resetowany moj modem (brak dostepnosci forum do 5 minut). W ten sposob uzyskamy wieksze prawdopodobienstwo, ze zostanie ponownie uzyskane polaczenie z moim providerem. Co powiecie na ten pomysl?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
romek
Posty: 94
Rejestracja: 05 sie 2005, 21:25
18
Lokalizacja: KonstantynĂłw ÂŁĂłdzki
Kontakt:

Post autor: romek »

Jak dla mnie to przerwa ok 5 minut nie będzie wielkim utrudnieniem.
Pozdrawiam wszystkich.

Romek-ÂŁĂłdz
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Tym bardziej, że reset będzie o 2 w nocy kiedy "...wszystkie rybki śpią w jeziorze..." :-) . Nie widzę podstaw, aby komuś to mogło przeszkadzać :-)
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Ja też jestem za

dobra :idea:
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Dobrze, a wiec bede teraz co drugi dzien na kilka minut w nocy wylaczal moj modem.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witajcie,

chcialbym zmienic troche godziny niedostepnosci mojego serwera, dlatego tez ta ankieta na glownej stronie.
Serwer bylby niedostepny na 100% we wtorki w godzinach 0:00 - 6:00. Oprocz tego, po wczesniejszym Was poinformowaniu (tak jak np. w najblizszy poniedzialek) bylby serwer niedostepny juz od 21:00. Musze zamontowac twardy dysk i zrobic backup.
Jeszcze kilka slow, przy okazji, odnosnie backupow. Kopie zapasowe robie obecnie co tydzien - wlasnie w te poniedzialki. Zwiazku z tym, gdyby nas znowu ktos zaatakowal lub jakis komponent z mojego komputera wyzional by ducha, tracimy tylko dane z okresu od poniedzialku do dnia gdysie to stalo.

Jesli Wam to nie pasuje to prosze dac mi znac.

Milego dnia.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
musco
Posty: 76
Rejestracja: 30 gru 2005, 21:09
18
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Post autor: musco »

Wiesz co Kamil jestes chyba pierwszym adminem, ktory informuje o wyłaczeniu serwera :-) :-) :-)
A co do wyłączania nie mam nic przeciwko :wink:
Jacek
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Widzisz jaki wyjatkowy jestem 8)

Na powaznie. Zdecydowalem, ze serwer do odwolania bedzie nieczynny miedzy 21:00 w poniedzialek a 7:00 we wtorek.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Chcialbym oglosic kolejna zmiane. Otoz od teraz, tak jak pisalem jakis czas temu, serwer bedzie niedostepny w kazdy wtorek miedzy 0:00 a 6:00. W tym czasie bedzie m.in. dokonywany backup. Zwiazku z tym, ze wszystko bedzie odbywalo sie juz automatycznie, prosze uwazac piszac posty w okolicy polnocy.

Jutro wieczorem, po 22:00, nastapi krotka przerwa w dzialaniu serwera. Dokonam wtedy ostatnich, niezbednych zmian, potrzebnych do funkcjonowania wszystkiego tak jak nalezy.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
ODPOWIEDZ