Potrzebny pomysł na klon:))

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
AggiSosnowiec

Potrzebny pomysł na klon:))

Post autor: AggiSosnowiec »

Witam:) Kilka tygodni temu wykopalam klon (m.inn),na szczescie sie przyjal,stoi caly czas na balko nie,a ja mam dylemat...jak go uksztaltowac? Moze mi pomozecie moi Kochani Znawcy?? :) Pozdrawiam serdecznie.Aga
Załączniki
000_1281.jpg
000_1281.jpg (39.72 KiB) Przejrzano 7262 razy
000_1280.jpg
000_1280.jpg (39.41 KiB) Przejrzano 7262 razy
000_1279.jpg
000_1279.jpg (30.85 KiB) Przejrzano 7262 razy
TeLoN

Post autor: TeLoN »

Narazie to nie ma co kształtować,
wsadĽ to maleństwo do gruntu :?
acer6

Post autor: acer6 »

Przytnij nisko ( za 1- 2 lata) i do gruntu , i znowu przytnij ... 5 lat i masz materiał na bonsai , bo na razie ja tu materiału na bonsai nie widzę . Gdyby to był chociaż klon polny ... a ten jest pospolity :/ .

Przynajmiej masz już jakieś doświadczenie z wykopywaniem z natury :wink: .
Creew

Post autor: Creew »

Narazie drzewo jest zbyt wysokie, ma malo galezi u podstawy, nie widze ksztaltu odpowiadajacemu ktoremus z stylow, mozesz go przyciac ale jakies efekty bedzie widac co najwyzej za 2-3 lata
AggiSosnowiec

Post autor: AggiSosnowiec »

no to nie chce tego drzewa,na jesien poszukam czegos lepszego....,jak zwykle zle dobralam "material" :/
acer6

Post autor: acer6 »

Szukać możesz przez cały rok ... ja najczęściej znajduję yamadori .. jak juz jest za póĽno na wykopanie np. latem :twisted: , ale przynajmniej dobrze się do tego przygotuję , zaplanuję i na następną wiosnę wykopuje .
Michał

Post autor: Michał »

AggiSosnowiec pisze:no to nie chce tego drzewa,na jesien poszukam czegos lepszego....
tylko czasem go nie wyrzuć na śmietnik :-D Żartuje :-P :-P
wkop go z powrotem do gruntu i zapomnij o nim na 5 lat :-D
AggiSosnowiec

Post autor: AggiSosnowiec »

No pewnie,ze nie wyrzuce.Poprostu na jesien oddam go przyrodzie :-D
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

AggiSosnowiec pisze:No pewnie,ze nie wyrzuce.Poprostu na jesien oddam go przyrodzie :-D
Lepiej wsadĽ go teraz do gruntu, jeżeli wysadzisz go na jesień nie zdąży sie ukorzenić i nie przetrzyma zimy. :-x
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Moze inaczej...
Aniu, powiedz nam prosze co Ciebie w tym klonie tak zachwycilo, ze postawowilas go zabrac ze soba do domu?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
AggiSosnowiec

Post autor: AggiSosnowiec »

:) Hmmm,wiesz nic mnie nie zachwycilo,poprosu mi sie spodobalo samo w sobie,nie nadaje sie na bonsai,ok.Przyjelam do wiadomosci,mysle,ze nie powinnam juz wiecej meczyc zadnych drzewek,bo to nie dla mnie.A szkoda,bo bardzo mi sie podobaja... :(
Creew

Post autor: Creew »

Powiem ci tak, tymi komentarzami i drzewkiem sie nie zniechecaj ,bonsai to super sztuka :] kombinuj dalej , zdobywaj drzewka
acer6

Post autor: acer6 »

Hmmm,wiesz nic mnie nie zachwycilo,poprosu mi sie spodobalo samo w sobie,nie nadaje sie na bonsai,ok.Przyjelam do wiadomosci,mysle,ze nie powinnam juz wiecej meczyc zadnych drzewek,bo to nie dla mnie.A szkoda,bo bardzo mi sie podobaja...
JEśli bonsaje ci się podobają to bardzo dobrze , prawie każdy początkujący zachwyca się takimi siewkami a po 2 latach sam się z tego śmieje :-D , zawsze to dla ciebie jakies doświadczenie , wykopałas w końcu roslinę z natury , niezrażaj się i próbuj ... możesz jeszcze kupić drzewko ze szkółki ... .

POwodzenia .
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Mam dobrą radę dla wszystkich, którzy uważają, że to dla nich za trudne. Warto poprzeglądać sobie jakieś strony internetowe z porządnymi galeriami. To bardzo inspirujące.
Wojtek Łukaszewski
AggiSosnowiec

Post autor: AggiSosnowiec »

:)) Dziekuje Wam za mile slowa,ale sadze,za najepiej bedzie jak jeszcze na ten temat poczytam,poprzygladam sie,obejrzalam juz mnostwo zdjec na stronach internetowych.Podziwiam Was:) Pozdrawiam serdecznie:)
ODPOWIEDZ