Modrzew co dalej????

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Deoos pisze, ze są gorsze blędy niż wsadzenie do złej doniczki i złej ziemi.
Obie rzeczy spowodują śmierć rośliny, wykopanej nota bene nie z nieużytków tylko z jakiegoś szpaleru. Jeżei znasz gorsze błędy niż spowodowanie śmierci rośliny która rosłaby sobie spokojnie w gruncie gdyby nie interwencja "bonsaisty" - no to nie wiem, podpalenie jej?
Creew

Post autor: Creew »

niestety przy yamadorii czesto wiedza teoretyczna nie wystatrcza ; / ,ta roslina jeszcze zyje ;x ?
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Myślę, że gorsze błędy to takie, które wynikają z czystej głupoty i zerowej wiedzy. Np. wyrwanie drzewka bez zabezpieczenia korzeni, wykopywanie wiekowych drzew ze skalnego podłoża. Na pewno jest jeszcze sporo takich rzeczy, które od razu skazują drzewo na śmierć. A coś takiego co zrobił Bartek jeszcze można naprawić.
Wojtek Łukaszewski
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Deoos pisze: A coś takiego co zrobił Bartek jeszcze można naprawić.
wątpię

Szymon
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Spoko !!!!!
Przyjmuje zakłady. Któś chce obstawić???????
Kto za tym że modzrew przeżyje??? a ktoż że umrze?????
Dodam żę w ksiązce tomlinsona nie ma wiele o yammadori!!!!!!!
Pozdrawiam
Bartosz
Creew

Post autor: Creew »

ja uwazam ze powinno przezyc :] , zreszta mam taka nadzieje
acer6

Post autor: acer6 »

Udzielam ci rozgrzeszenia (nie mam przy sobie Tomilsona , ale wieżę na słowo ) ... tyklko nigdy więcej tak nie rób Bartek !! .
Zapomnijmy może na razie o tym temacie bo jeszcze jakaś niepotrzebana kłutnia wyniknie .... .
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

...ale niektórzy wjechali na niego :roll:
Nie uważacie, że wystarczy po 1 krytycznym poście?? ...że do takich przypadków powinno sie podejść bardziej dydaktycznie?? A co niektórzy lubują się w krytyce i atakach!! Chłopak ma dopiero 14 lat. ...oczywiście, uważam, że Ľle zrobił, ale to nie znaczy, że trzeba przeprowadzać zmasowany atak na niego. Myślę, że czegoś się nauczy na przyszłość i nie popełni podobnych błędów :wink: . ...a jak nie, to znaczy, że jest[...] :evil: , i tyle.
@Mam tylko nadzieję Bartku, że Twoje zainteresowanie bonsai przetrwa okres dojrzewania :mrgreen:

#Bronię Cię tu, ale faktycznie zacznij od teorii i roślin ze szkółki. Pamiętaj, że teoria to nie tylko fascynujące książki o bonsai, ale również ogrodnicze i botaniczne.

pzdr
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Tak nie mam nic przeciwko szkólkowym materiałom tylko najpierw muciałbym mieć jakoś DOBRˇ w pobliżu!!!!!!!! A co do książek i botaniki to uprawiam też storczyki i w tym względzie nikt mnie z Was nie pobije :-D takzę nie jestem jakis opuĽiony botanicznie :-D Zapewniam wszystkie że ów modrzew był 2 lata temu był ogryziony przez sarenkę i w całym szpalerze (drzewko co 30cm) nie miełoby rzadnych szans na przerzycie Uratowałem w ten sposób 5 modrzewi . Dla porównania liczba uschniętych modzrewi i sosen jest bardzo duża. P.S Zna ktoś jakąś dobrą szkólke w okolicach Katowic????
Pozdrawiam
Bartosz
Creew

Post autor: Creew »

U mnie na dzialce tez sosny strasznie scieraja , jedza ? kore ;/ ,juz 3 drzewka sa uschniete od polowy w gore ;],ale juz mam pomysly na ich formowanie :P
Awatar użytkownika
ar2r
Posty: 318
Rejestracja: 19 lip 2004, 21:00
19
Imie i nazwisko: Artur J.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: ar2r »

Acer Palmatum pisze:A co do książek i botaniki to uprawiam też storczyki i w tym względzie nikt mnie z Was nie pobije
Oj żebyś się nie przeliczył :-D :-D .
Artur
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:-D dobre dobre ..
juz sam nie wiem co myśleć ..jeśli serio masz 14 lat to uważam że i tak bystrzacha z Ciebie .. :wink:
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Tatko Łukasz

Post autor: Tatko Łukasz »

Dajcie już spokój moi mili :? Proszę
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

Witam
Na serio mam 14 lat. Od 4 lat interesuje się Bonsai. Od pół roku moim drugim hobby są storczyki. Mam ich teraz ponad 20. Na swoim koncie mam też 5 obrazów olejnych z czego największy 50/70 "Cyprysy" van Gogha". Czasami haftuje . Prowadze strone internetową o PTMO sosnowiec. Jaśli ktoś chce zobaczyć moje zdolności webmasterskie to zapraszam http://www.swiatorchidei.prv.pl/
Pozdrawiam
Bartosz
Michał

Post autor: Michał »

Acer Palmatum przedstawiamy się w innym temacie, więc prosze zrób to tam żeby nie było bałaganu. :-D
dziękuje
Awatar użytkownika
Bartosz Warwas
Posty: 181
Rejestracja: 04 maja 2005, 18:44
18
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Bartosz Warwas »

To nie było przedstawienie tylko odpowiedz na te 14 let
Pozdrawiam
Bartosz
Michał

Post autor: Michał »

Ale po krótce przybliżyłem nam swoją skromną osobę :-D

KONEC ROZMÓW NA TEMTY NIE ZWIˇZANE Z MODRZEWIEM
ODPOWIEDZ