Ficus benjamina

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Ficus benjamina

Post autor: Gohan »

kupilem dzisiaj sobie ficusa ma on kila gałązek pozłancane korzeniami (4 sztuki) jeden jest rozwidlony i tak mysle aby jednego wziasc do pojedynczej doniczki a z reszty zrobic lasek :) co wy na to ?
Michał

Post autor: Michał »

No innego wyjścia nie masz bo lasku z 4 roślin nie można tworzyć.
Albo każdego posać osobno. Ale to już twój wybór.

Ciekawi mnie jak wyglądają, czy są konkretne czy jakieś szczypiory :-D
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

wiessz Michale nie są az takie szczypiorkowate no ale tez nie są grube maja z 0,5 srednicy :D nie mirzylem wiec dokladnie ci nie powiem
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Mamy mozliwosc wklejania zdjec wiec jesli masz mozliwosc skorzystaj z tej opcji.

Pozdrawiam
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

niestety ale narazie nie mam możliwości zrobić fotek :(

po wczorajszym rozdzieleniu mam 6 drzewek (nie licząc kilka gałązek co wrzucilem do wody aby puscily korzenie) dwa drzewka mają ok.30 cm dwa są male ok. 15 cm ,. jedno jest rozwidlone i maja ok. 15 cm i jeszcze jedno jest rowniez rozwidlone tylko ze ma ok. 30 cm a drugie ok 20 cm
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Gohan, podoba mi się, że pomimo młodego wieku eksperymentujesz z rozmnażaniem roślin, tak trzymać. Im wcześniej zaczniesz poznawać zasady rozwoju i wzrostu roślin, tym lepiej dla ciebie w przyszłości.

Powodzenia

Szymon
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

a dziekuje bardzo :) co prawda juz mnie z domu wyganią bo juz mam 10 drzewek :-D balkon mam taki średni nie za mały i nie za duży więc mam troche miejsca ,ale mamunia kwiatki chce ustawiac :evil: ale zobaczym... mam zamiar teraz poważnie sie bawić jakies sztuczne postarzanie , doczepanie gałązek :wink: pomyslimy:] wiecie co...pomyslalem tak sobie (jak chcecie to sie śmiejce) jakby np. do bukszpana zaczepić sztucznie gałązke wiąza przyjelo by sie ? i by cos takiego mieszanego bylo :-D próbowal ktos taki eksperyment ?
Awatar użytkownika
jacenty_3
Posty: 515
Rejestracja: 19 paź 2004, 22:52
19
Lokalizacja: BiaÂła Podlaska

Post autor: jacenty_3 »

Poczytaj o Miczurinie

i gruszkach na ...
Bonsaiœci ca³ego œwiata ³¹czcie siê !!

Pozdrawiam!
Robert Kotyra
dary1
Posty: 263
Rejestracja: 05 gru 2004, 21:42
19
Lokalizacja: WoÂłkowyja

Post autor: dary1 »

Można i do roweru przykręcić rure od odkurzacza tylko po co :?:
Darek Rychlicki
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

oj tak mi wpadlo do glowy wiec powiedzialem ...
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Gohan, próby szczepienia jednego gatunku na drugim są jak najbardziej możliwe a chęć eksperymentowania chwalebna, tylko że aby szczepić trzeba znać najpierw podstawy biologii roślin, samo szczepienie wykonuje się w ściśle określonym czasie uzależnionym od np. gatunku drzewa i wybranej techniki szczepienia. To delikatna operacja.
Szeczepienie "na Frankensteina" (określenie moje, żeby nie było wątpliwości) czyli doczepianie kawałków jednego drzewa do drugiego jest zabawne jako eksperyment, ale sztuka bonsai rządzi się dość sztywnymi prawami... Zwykle szczepienie w bonsai wykorzystuje się żeby uzupełnić gałęzie lub przyśpieszyć kwitnienie jeśli roślina jest młoda ( gałęzie ze starego drzewa zakwitną szybciej)
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

thx Anno za odpowiedz :) narazie takich eksprymentów nie mam ochoty przeprowadzac ale z ciekawości spytalem...
ODPOWIEDZ