Jakie to drzewka

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Bestgrafic

Jakie to drzewka

Post autor: Bestgrafic »

Od niedawna interesuje sie bonsai kupilem kiedys dwa drzewka jedno w tesco z prawej i jedno w OBI z lewej ;-) powiedzcie mi jakie to gatunki i czemu to z lewej od miesiaca niechce mi sie podniesc sprawdzalem pod kora jest zielony czyli nie padl mi jeszcze ;-)
Załączniki
bonsai.jpg
bonsai.jpg (63.14 KiB) Przejrzano 11802 razy
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Wydaje mi się, że to drzewko w niebieskiej doniczce to sageretia.
Wojtek Łukaszewski
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

z tym jak mowisz sageretia zaczynam miec male pronblemy, bowiem smigają po nim jakies robaczki male jasno-brazowe i zaczynaja liscie pszysychac, moze to dlatego ze uzywam wody nieprzegotowanej, chodz woda jaka je podlewam i spryskuje jest ot wode ktore stoi przynajmniej 3 dni w butelce zanim je podleje.
Awatar użytkownika
Deoos
Posty: 444
Rejestracja: 24 lip 2004, 16:48
19
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Deoos »

Ja swoją sageretię musiałem oddać na wakacje na 2 tygodnie do znajomych. Straciła wszystkie liście, a teraz wygląda już jakby nigdy nic. Ja podlewam wodą odstaną i nie mam poroblemów. Może to przez te robaczki.
Wojtek Łukaszewski
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

a wiesz moze jak sie takich insektow pozbyc?
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Według mnie drzewko po lewej stronie to wiąz drobnolistny (mogę się mylić). "Nie chce się podnieść" może się wogóle nie podnieść. Tak właśnie jest z drzewkami z hipermarketów. W sklepie wygląda ładnie a w domu obumiera. Możliwe że stał u Ciebie gdzieś w przeciągu. To jest jedna z przyczyn że wiąz gubi wszystkie lub większość liści. Troche małe doniczki. Ja wsadził bym je do troszkę większych i przede wszystkim okrągłych- drzewka liściaste lepiej prezentują się w okrągłej doniczce (takie jest moje zdanie). Ale zrobisz jak uważasz wkońcu to Twoje drzewka. :-P


Pozdrawiam
Tomek
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

Myslalem o okraglych dolniczkach i niedlugo wybieram sie do Krakowa to kupie okragle. Natomiast co do przeciagu to raczej to wykluczam. Mozliwe ze z OBI juz chore mialem ;-( natomiast zdierajac troche kory podspodem jest zielone a jesli tak to jest jeszcze szansa je uratowac
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

To w niebieskiej doniczce to raczej jakiś ligustr (chiński?). Sageretia ma piłkowane brzegi liści. Chyba hajlepiej kontynuować jest formowanie w miotłę.
Jeśli chodzi o te drugie - czas pokaże...

Kup jakiś "antyrobak" w spray'u na początek.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Jak kupisz doniczki i będziesz przesadzał drzewka to sprawdĽ główne grube korzenie. Odsłoń je z ziemi i wszystko będziesz widział. Jeżeli są mocno poprzycinane (a pewnie są ) to postaraj się je obsypać ukorzeniaczem do roślin zdrewniałych (jest w postaci proszku). Jak często podlewasz drzewka :?:



Pozdrawiam
Tomek
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

a polecacie jakis konkretny srodek na robaki?

a <font color="#FF0000">wogole //ort</font> to zasadzilem kilka nasion roznych odmian drzewek i juz mam pierwsze sukcesy trzy nasionka z 9 juz wykielkowaly :wink: radosc co nie miara :-D

W wiekszosci to je zraszam woda, nie podlewa az tak konkretnie najwyzej wleje wody czasem troche do podstawki. Zraszam trzy razy dziennie zarówno liscie, pień jak i glebe.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

I to może być przyczyną obumierania drzewek :idea: . Stojąca woda sprzyja procesowi gnicia korzeni. Lepiej podlewaj je normalnie z góry.
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Najpierw zobacz co to sa za insekty robale czy jak kto zwie. Potem zawsze mozesz skonrygowac to z nami i podamy ci jaki srodek bedzie najlepszy.
Nie próbowałem osobiscie stosowac nic w areozolu ale uwazam ze moze to zaszkodzic roslinie bo:
primo - gaz butan (przewaznie zadziej freon) przy rozprezeniu ma niska temperature za bliski oprysk moze spowodowac odmrozenie lisci
drugie primo - niektore gatunki sa bardzo przewrazliwione na obecnosc gazów i same z siebie moga zrzucic liscie.

Pozrawiam.
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

No wlasnie jest to ryzykownie a nie wiem co to za robale takie malutkie jasno-niebieskie prawie przeĽroczyste
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

dzis rano jeszcze jedno zobaczylem dwa pajaki przy drzewku takie male przy tym drzewku w niebieskiej dolniczce moze te male w dolniczce to tez pajaczki tylko mlode. Drzewko ponoc z Holandii jest.
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Bestgrafic, poki co, sprobuj na poczatek usunac te robaczki prysznicem albo zanoz do gory nogami drzewko w wodzie i odczekaj chwile az wyplyna robaczki - moze to cos pomoze.

A co do gatunkow. Moim zdaniem obydwa drzewka to liguster chinski.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Pierwszy to były wiąz - przykro mi, stawiam piwo w Książu, jeśli jeszcze zyje.

Drugie to ligustr, cud że jeszcze żyje - widziałem je w tesco - są sprzedawane w plastikowych pudełkach jak lalki barbie!
Szymon
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

Tez mi sie wydaje ze padl ale pod kora jest zielony a z tego co mi fachowiec mowil dopoki jest zielony jest jeszcze szansa. Co do tego drugiego to dokladnie tak jak mowisz pakowali je jak lalki barbie. Bede jechal niedlugo do Krakowa tzn pod koniec miesiaca i kupie wtedy porzadne zdrowe drzewka ;-)
grzegorzbonsai
Posty: 145
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:02
19
Lokalizacja: KrakĂłw

Post autor: grzegorzbonsai »

to ciekawe... gdzie takie sprzedają?
G
Bestgrafic

Post autor: Bestgrafic »

"Art-Flora" Centrum Ogrodnicze w Krakowie ul. Piastowska 20
Michał

Post autor: Michał »

No niestety muszę cię zmartwić ale tam też nie sprzedają pożądnych drzew :?
ODPOWIEDZ