cedr

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Jumy

cedr

Post autor: Jumy »

Witam! nie wiem czy ktoś z was słyszał o <font color="#FF0000">hodowli //ort</font> cedra libańskiego w doniczce ale powiem że ja psiadam pare ładnych cedrów. Mam je już trzy lata znakomicie rosną i nadają sie na forme chokkidachi. Z góry przepraszam za błędy bo pisze na biegu ;). Za niedługo wyśle zdjęcia. pozdrawiam
acer6

Post autor: acer6 »

ŻADNYCH ROŚLIN IGLASTYCH NIE UPRAWIA SIĘ W FORMIE MIOTŁY !!
TeLoN

Post autor: TeLoN »

Nie naskakuj tak na niego, przecież...
Z góry przepraszam za błędy bo pisze na biegu
:-D
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Dwa lata temu dostałem siew cedru,żeby wysiać i trzymać je przez dwie zimy.Rosły bardzo szybko ,moje po dwóch latach miały około 50cm wysokośći.Teraz właściciel je zabrał.Moje zimowały w szklarni gdzie temperatura nigdy nie spadała poniżej zera ale czy one wytrzymają nasze zimy tego nie jestem pewien.W Szczecinie na pewno ale gdzie indziej ?Na pewno możesz je uprawiać w doniczce tylko czy masz warunki żeby przeżyły zime?
Dziadek
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Bardzo bym chciał zobaczyć te cedry :shock: , obok modrzewi to moje ulubione drzewa.
Piotr
acer6

Post autor: acer6 »

Pit
Bardzo bym chciał zobaczyć te cedry , obok modrzewi to moje ulubione drzewa.

MI tez się podobają , można je nawet nazwac "zimozielonymi modrzewiami" :-D .
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Piotrze a widziałes cedr pendule :shock: Widzałem ,miał ze trzy metry i gałezie zwisające do ziemi cos wspaniałego :-D
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

Wczoraj widziałem fantastycznie pokręcone modrzewie ( nie pamiętam gatunku), miały wys. ok 2m i zaporową cenę ponad 400PLN :?

zabrałem tylko odpadniętą gałązkę :cry:
Piotr
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

Romanie, czyżby w centrum ogrodniczym Bukszpan na Obornickiej w Poznaniu? Rośnie tam cedr za 2000 zł, jest do wzięcia. :-D
Szymon
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Szymonie przy wejściu stoją dwa stare z lewej i prawej strony.Posadzili je ,jeśli się nie mylę dwa lata temu,specjalną maszyną do przesadzania starych drzew.Ten o którym ja pisałem "pendule" widziałem w Mosinie.Miał jeden "pokręcony"pień pochylony pod kątem 60-70 stopni i z niego wisiały do ziemi gałęzie.CUDO.Nie mogłem od niego odejść.Oj te pieniądzory.
Jumy

Post autor: Jumy »

Dziadek pisze:Dwa lata temu dostałem siew cedru,żeby wysiać i trzymać je przez dwie zimy.Rosły bardzo szybko ,moje po dwóch latach miały około 50cm wysokośći.Teraz właściciel je zabrał.Moje zimowały w szklarni gdzie temperatura nigdy nie spadała poniżej zera ale czy one wytrzymają nasze zimy tego nie jestem pewien.W Szczecinie na pewno ale gdzie indziej ?Na pewno możesz je uprawiać w doniczce tylko czy masz warunki żeby przeżyły zime?
Dziadek
ta normalnie na parapecie cały rok rosną super

ta dawać mi tu adresy to nasiona wam powysyłam cedrów
Jumy

Post autor: Jumy »

acer6 pisze: ŻADNYCH ROŚLIN IGLASTYCH NIE UPRAWIA SIĘ W FORMIE MIOTŁY !!
Ta dobra spokojnie ja dopiero rok w tym siedze :)
Michał

Post autor: Michał »

Jumy pisze:
acer6 pisze: ŻADNYCH ROŚLIN IGLASTYCH NIE UPRAWIA SIĘ W FORMIE MIOTŁY !!
Ta dobra spokojnie ja dopiero rok w tym siedze :)
Stary nie obraĽ się ale to powinieneś wiedzieć po dwóch, góra trzech dniach siedzenia w tym a nie po roku :?

I używaj prosze Edytuj a nie pisz kilku postów jeden pod drugim.
Jumy

Post autor: Jumy »

ta ja sie nie obraże może i masz racje ale wiesz, spokojnie :)
Awatar użytkownika
Pit
Posty: 390
Rejestracja: 17 sie 2004, 16:32
19
Imie i nazwisko: Piotr S.
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Pit »

wracając do tematu cedru - moze pamietacie mój temat z czasu przed hakerem - miałem szyszkę cedru pełną nasion, nie było wiadomo jak własciwie z nimi postąpić więc podzieliłem je na pół - połowe stratyfikowałem, połowe nie - niestety żywotność okazała sie zerowa (do dziś). ( inne nasiona np. jodły koreanskiej lub świerka juz dawno wzeszły).
Piotr
Jumy

Post autor: Jumy »

Pit pisze:wracając do tematu cedru - moze pamietacie mój temat z czasu przed hakerem - miałem szyszkę cedru pełną nasion, nie było wiadomo jak własciwie z nimi postąpić więc podzieliłem je na pół - połowe stratyfikowałem, połowe nie - niestety żywotność okazała sie zerowa (do dziś). ( inne nasiona np. jodły koreanskiej lub świerka juz dawno wzeszły).
No to ja właśnie też kupiłem szyszke pełną nasion trzy lata temu, i wszystkie do dzisia wzczodzą.
kinia
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2008, 10:30
16

Post autor: kinia »

Właśnie co do nasion to też mam pytanie...Ja miałam swoją szyszeczkę zebraną w naturze.... było ciężko...ale się udało.... W końcu się rozpadła... i teraz mam pytanko...

słyszałam że akurat nasiona cedru poddaje się stratyfikacji...ale można ją przeprowadzać różnie... albo za pomocą jedynie zanurzenia w wodzie do napęcznienia nasion, lub zasypanie w mokrym pisaku i włożeniem do lodówki.... i jeszcze kilka innych....

czy to jest jakaś naprawdę różnica w jaki sposób i czy w ogóle tą stratyfikację się przeprowadzi ? Pytam czy ktoś próbował na swoich nasionkach i czy widać różnice przy wschodzie po tym zabiegu i bez niego.....
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

Nasionkami się tu nie zajmujemy.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
AnnaDorota
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1444
Rejestracja: 22 lip 2004, 14:34
19
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: AnnaDorota »

Polecam forum na stronie BOTANICY. tam się zajmują wysiewaniem wszystkiego.
Anna Dorota
ODPOWIEDZ