Bukszpan

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Bukszpan

Post autor: Tomek »

Witam. Kolejne drzewko z mojej <font color="#FF0000">hodowli //ort</font>.
Załączniki
Jest to bukszpan wykopany z mojej dziaÂłki. DÂługi czas rĂłsÂł w gruncie po to aby pieniek nabraÂł troche gruboÂści. Niedawno dorzuciÂłem do niego mech ktĂłry znalazÂłem na dziaÂłce na kamieniu. PoukÂładaÂłem do okoÂła drzewka i dosyĂŚ obficie podlaÂłem. Mam nadzieje Âże
Jest to bukszpan wykopany z mojej dziaÂłki. DÂługi czas rĂłsÂł w gruncie po to aby pieniek nabraÂł troche gruboÂści. Niedawno dorzuciÂłem do niego mech ktĂłry znalazÂłem na dziaÂłce na kamieniu. PoukÂładaÂłem do okoÂła drzewka i dosyĂŚ obficie podlaÂłem. Mam nadzieje Âże
6.jpg (64.04 KiB) Przejrzano 3336 razy
Michał

Post autor: Michał »

Dosyć ciekawy.
Postaraj się o obfite ulistnienie w miejscach w których już cos wyrasta. W przyszłosci stworzy to eleganckie pięterka.
A co do mchu to myśle że jest zbędny ( a szczególnie na całej powierzchni ziemi) poniewaz utrudnia cyrkulację w podłożu :-D
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Dzięki bardzo tego to nie wiedziałem. Miałem dwie koncepcje: 1. mech na całej powierzchni doniczki, 2. wsadzić jakiś niewielki kamien (najlepiej kawałek jakiejś skałki) do doniczki i ułożyć mech tak żeby go porastał.
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Witaj Tedunio.
Oglądałem Twoje drzewka i zastawia mnie jedno czy przycinając je masz przedtem jakiś projekt,pomysł jak one mają w przyszłości wyglądać czy po prostu przycinasz korone żeby ją zmniejszyć?To samo dotyczy drutowania nie widzę efektu czyli sensu zakładania drutu na gałązkę jeżeli ona ma ten kierunek co przedtem np.na bukszpanie,a może się mylę?
Pozdrawiam
Dziadek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 783
Rejestracja: 12 mar 2005, 22:21
19
Lokalizacja: GdaĂąsk
Kontakt:

Post autor: Tomek »

Akurat w tym przypadku gałązka była skierowana w górnym kierunku. Chciałem ją jakoś odciągnąć żeby miała podobny kierunek do pozostalych po tej stronie. Pzdr
ODPOWIEDZ