Sekwoja olbrzymia

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
dalrid

Sekwoja olbrzymia

Post autor: dalrid »

Witam wszystkich.

W pierwszych słowach pragnę poinformować wszytkich, że jestem początkujący w tym temacie. Pierwszym krokiem który uczyniłem to zakup nasion - sekwoi. Mam nadzieję że to jest sekwoja :D. Z 20 nasion udało mi się wychodować 1 !!! I rośnie jednak nie wim co robić bo rośnie w przedziwny sposób ( widać na zdjęciu). Prosze o ., ponieważ nie wiem jak mam je ukszatłtować, żeby rosła do góry a nie w bok... Powiedzcie czy to co widać na zdjęciu to naprawdę sekwoja czy coś innego, jak ją można rozpoznać ?
Na koniec ostatnie pytanie, czy i jakich nawozów użyć aby rosła zdrowiej lepiej szybciej.

Z góry dziękuję za odpowiedĽ.
Bernard

[/img]
Załączniki
sekwoja2
sekwoja2
ZdjĂŞcie013.jpg (23.13 KiB) Przejrzano 5076 razy
sekwoja1
sekwoja1
ZdjĂŞcie012.jpg (21.52 KiB) Przejrzano 5077 razy
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Na razie wygląda podobnie do moich małych thui :)
Jeśli chodzi o rozwój sekwoji to podaję linka: http://internetbonsaiclub.org/simpleboa ... 3/catid,8/
O jej wzrost na razie sie nie martw. Na razie to "niemowlę".
acer6

Post autor: acer6 »

Najprawdopodobniej to Sekwoja olbrzymia (Sequoia gigantea)= Mamutowiec olbrzymi (Sequoiadendron giganteum )
Je preferuje tę drugą nazwę (żeby nie mylic z Sek. wiecznie zieloną) .
POstaraj się umieścić tą siewke do maja na dworze (roślina nie nadaje się do uprawy w domu,) . Zimą trzeba dobrze zabezpieczyć przed mrozami !! .

Na razie niech rośnie a za 3- 4 czy 5 lat pomyśli się nad jej "bonsajowym" przeznaczeniem .
Dziadek

Post autor: Dziadek »

Bernardzie wbij drut albo patyk i przywiąż na ósemkę do niego boczną gałązkę która wyraĽnie przejęła rolę przewodnika.Sekwoje to proste,strzeliste drzewa niestety nie wytrzymujące naszych zim.Jestem ciekaw jak sobie poradzisz zimą?
ODPOWIEDZ