GłÃ³g

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Michał

GłÃ³g

Post autor: Michał »

Witam :-D
Pierwszym drzewkiem jakie wam przedstawie tej wiosny jest taki oto gółg.
Został wykopany 3 dni temu.
Korzenie zostły dosyć mocno podcięte i w związku z tym proporcjonalnie skróciłem także częśc górną.
Drzewko ma ok 60 cm i średnice pnia 5 cm.
Co sądzicie o tym okazie ? :-D :-D
Załączniki
IMG_0001.jpg
IMG_0001.jpg (10.84 KiB) Przejrzano 4641 razy
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Fajny :)
...ale szczerze wątpię, aby miał 5cm średnicy :roll: . Jesli ma faktycznie 60cm wys. to widać to na 1wszy rzut oka.
acer6

Post autor: acer6 »

Hehe ... średnicę to może ma z 1,5 cm (może pomyliłeś z obwodem) :wink: . Trochę cienki pieniek , ja bym mocniej podciął (jeszcze z 2x kucej ) , może w takiej proporcji bedzie "grubszy" , a głogi [nie wszystkie , ale 1i 2 szyjkowe tak ] maja małe liście .
Michał

Post autor: Michał »

Muszę zdementować.
Zmierzyłem dokładnie suwmiarką i średnica wynosni 3.64 cm :-D
Widać linijka zawiodła :?
Awatar użytkownika
Corfe
Posty: 707
Rejestracja: 07 wrz 2004, 21:46
19
Imie i nazwisko: Michal Golebiowski
Województwo: opolskie

Post autor: Corfe »

:-D Fajny....teraz juz będzie coraz lepszy , głóg moze za 2-3 lata (w gruncie) nabawi się fantastycznych spękań na korze jedyny mankament to regeneracja systemu korzeniowego ( pierwszy rok w niewoli głogi nie wysilają się zbytnio z przyrostem) ...za rok będziesz mógł rozplanować wszystkie młode pędy (warto już wtedy tworzyć zielone piętra) ,..potem idą fajnie :)
aha usuń (albo ponapinaj w poziom) wszystkie te gałęzie które uciekają w pion..
Mam jednego ... :-D juz troche ..pokaże jak się zazieleni ...." as z rękawa " ...

pozdro..
Michał Gołębiowski
www.naturalfine.com
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

za wczesniej go pozyskałes Michał. Wystarczyło poczekać 3 lata i byłby prawie doskonały.

Szymon
Michał

Post autor: Michał »

Za 3 lata już by go nie było, ponieważ rósł sobie w rowie obok drogi, która ma być poszerzana. :?
Więc to była ostatnia szansa. :-D
acer6 pisze:Trochę cienki pieniek , ja bym mocniej podciął (jeszcze z 2x kucej ) , może w takiej proporcji bedzie "grubszy" , a głogi [nie wszystkie , ale 1i 2 szyjkowe tak ] maja małe liście .
Mie mam mowy o skróceniu. Drugi pień i tak wyrasta dosyć wysoko, a gdybym go jeszcze skrócił to wyrastałby w połowie wysokości drzewka. Co wyglądałoby bardzo niefajnie :-D
Ostatnio zmieniony 31 mar 2005, 14:10 przez Michał, łącznie zmieniany 1 raz.
Szymon
Posty: 741
Rejestracja: 27 lip 2004, 07:57
19
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Szymon »

to zmienia postać rzeczy
ODPOWIEDZ