Mój Ficus benjamina1

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
zorro
Posty: 94
Rejestracja: 07 lip 2005, 20:56
18
Lokalizacja: Przasnysz i Torun

Post autor: zorro »

Adamie, nie wiem czy tego probowales, jezeli nie to warto.
Wez rosline w swoje lapki tak aby lewy (w przypadku osob praworecznych) kciuk znajdowal sie pod galezia i stanowil pewnego rodzaju zabezpieczenie a prawa dlonia wyginaj dosyc mocno galaz. Chodzi o miejscowe(!) nadlamanie galezi. Spowodowanie, ze w danym miejscu galaz bedzie latwiej przyjmowac interesujacy Cie ksztalt. W Twoim przypadku musisz wyginac poczatkowy odcinek galezi.
Po takim zabiegu ciezarek lub jeszcze lepiej przywiaz galaz za miejscem dzialania sily do pnia. Dziala nawet przy grubych galeziach, pomaga przy drutowaniu. Wymagana jest tylko odrobina sily i delikatnosci zarazem:)

Tej odmiany i tak nie polamiesz, <font color="#FF0000">napewno //ort</font> nie probowalbym tego z fikusem z Twojego innego posta :-P
Pozdrawiam,
Emil
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

zorro pisze:Najmniej podoba mi sie pierwsza, najnizsza galaz z prawej strony. Wychodzi prawie na tej samej wysokosci co ta z lewej strony a to nie wyglada dobrze.
Z drugiej strony wystarczy obejrzeć kilka dobrych galerii bonsai na necie i można stwierdzić, że drzewek z takim "mankamentem" jest wiele :wink: . Innym sposobem jest wyjście na spacer i rozglądnięcie się wokół :D
Adam Cieślik
Awatar użytkownika
AdamJonas
Posty: 1164
Rejestracja: 23 lip 2004, 12:30
19
Imie i nazwisko: Adam C.
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: AdamJonas »

Witam:)
Minęło sporo czasu. Ficus był przycinany oraz został przesadzony. Zmienił sie również front drzewka i cała koncepcja, która w końcu zostanie pewnie zrealizowana.
...ale o tym póĽniej :wink:
W tej chwili wygląda tak.
Załączniki
paÂździernik 2006
<br />wys. 46cm
paÂździernik 2006
wys. 46cm
mini-P1020642.JPG (62.39 KiB) Przejrzano 2523 razy
mini-P1020640.JPG
mini-P1020640.JPG (63.7 KiB) Przejrzano 2523 razy
Adam Cieślik
ODPOWIEDZ