Żywotnik - thuja occidentalis - Ogata Bunjin

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Żywotnik - thuja occidentalis - Ogata Bunjin

Post autor: 00seba »

Witam
kolejne w tym roku drzewo w dużym rozmiarze :wink:
materiał pozyskany z ogrodu jesienią 2011r. karłowa odmiana prawdopodobnie "globosa compacta" ale nie mam pewności
rok 2012 prace nad przygotowaniem pre-bonsai
1
1
mthuja_01.jpg (83.71 KiB) Przejrzano 2579 razy
2
2
mthuja_06.jpg (77.77 KiB) Przejrzano 2579 razy
wiosna 2013 formowanie zasadnicze drutem
3
3
mthuja_10.jpg (69.56 KiB) Przejrzano 2579 razy
4
4
mthuja_21.jpg (69.09 KiB) Przejrzano 2579 razy
fotka w naturalnym świetle
5
5
mthuja_26.jpg (132.88 KiB) Przejrzano 2579 razy
więcej fotek i szerszy opis na mojej stronie http://bonsaisabamiki.freehost.pl/warsz ... unjin.html
nie chcę się powtarzać :wink:
Drzewo ma 95 cm wysokości , mam nadzieję że spodoba się też Wam bo mi cieszy michę jak go widzę w ogrodzie :wink:
wiosną jak wszystko będzie ok przesiadka do donicy ceramicznej , może ma ktoś jakieś propozycje , mile widziane virty , do tego drzewa jakoś weny na donicę nie mam.
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

witaj Sebastianie,

i masz już jakieś pomysły odnośnie doniczki?
Osobiście posadzilbym drzewko do okrągłej doniczki.

Inna sprawa. Czy te trzy pierwsze gałązki nie wyrastają przypadkiem na tej samej wysokości?
Osobiście tez bym zrezygnował z tej pierwszej gałęzi po prawej.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

witaj Kamilu
dzięki za komentarz , myślałem że na tym forum nikt go nie skomentuje
co do donicy to posadzę ją w owalną , płytką niepolewaną w kolorze gliny , już nawet taką mam bo wpadła mi w ręce przy okazji ostatnich zakupów, początkowo myślałem nad okrągłą jak do typowego bunjina ale zmieniłem zdanie ( właśnie przez tą kontrowersyjną sashieda ) . co do gałęzi to nie ma opcji aby ta najniższa gałąź wyleciała , przynajmniej nie teraz, czas pokaże , podczas formowania ciągle nurtowała mnie ta gałąź ale bez niej drzewo było by puste, bardzo klasyczne i nijakie. na żywo dzięki tej gałęzi drzewo wygląda na wiekowe , na zdjęciu faktycznie może przeszkadzać. co do ostatniego pytania to te trzy pierwsze gałęzie wyprowadzone są z jednej i wyrastają z jednej strony, dla mnie nie stanowi to problemu a raczej wyzwanie przy formowaniu, trzeba pamiętać że te wyznaczniki jak np unikanie okółkowego układu gałęzi to tylko pewne wytyczne a nie oblig , już w szczególności jeśli chodzi o styl bunjingi a już w ogóle nie ma to racji bytu przy formowaniu wiekowych yamadori gdzie musimy jak najefektywniej wykorzystać posiadaną zieleń i dobrze ułożyć drzewo. obecnie drzewo jest w znakomitej kondycji, zarosło się po formowaniu, na pewno na wiosnę przesiadka do donicy docelowej i będę kontynuował temat.
pozdr
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
ODPOWIEDZ