3 drzewa

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

3 drzewa

Post autor: maciek3miasto »

nic się nie dzieje to wklejam 3 zdjęcia drzew, które zrobiłem w tym roku.
jałowiec na skale - wpadłem na pomysł zrobienia odlewu gipsowego pnia, do którego dopasowywałem pumeks z akwarystycznego. całkiem dobrze to wyszło pień idealnie się wpasował w skałę
jałowiec dwa - drzewo kolegi, które po pierwszym formowaniu poszło na działkę i tam było parę lat, w wyniku tego nic nie zostało po pierwszym formowaniu tylko zielona kula
tratwa z graba - yamadori kopane parę lat temu, potem odpoczywało na działce parę lat.

ps. pisałbym częściej ale wklejanie zdjęć na tym portalu to masakra, maksymalny rozmiar zdjęć powinien zostać powiększony (moja sugestia do administratora)
Załączniki
2.JPG
2.JPG (76.88 KiB) Przejrzano 5917 razy
P1000527.JPG
P1000527.JPG (74.14 KiB) Przejrzano 5917 razy
DSCN8056.JPG
DSCN8056.JPG (129.43 KiB) Przejrzano 5917 razy
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
pyrek
Posty: 23
Rejestracja: 18 maja 2011, 21:16
12
Imie i nazwisko: Piotr Macek
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: pyrek »

Witam! Nie wiem jaką masz koncepcję, ale co do pierwszego jałowczyka coś mi niebardzo pasuje kształt i wielkość skałki. Dałbym ze 2x większą dla zrównoważenia korony drzewka i nie zostawiłbym w takim jednolitym kolorze a optycznie postarzał (może nawet z kilkoma rysami/pęknięciami poprowadzonymi pionowo z prawej strony obok pnia). Natomiast co do samego drzewka jedynie prawą stronę - szczególnie 2 dolne gałązki - obniżyłbym jeszcze bardziej w dół (nie będzie tak symetrycznie w koronie i uwypukli wizualny efekt zwisu nad skałą...

Drugi jałowczyk bardzo przyjemny :ok:
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

koncepcji na razie nie mam, zależało mi na dobrym dopasowaniu skały do korzeni ( co udało się bardzo dobrze) a ten pumeks mogę go przebudować na 100 sposobów i na razie o ty nie myślę.

fakt że kora i pumeks są w tym samym kolorze, ale skałka zarośnie mchem i będzie się wyróżnizał.
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

aktualizacja
Załączniki
DSCN0488.JPG
DSCN0488.JPG (118.24 KiB) Przejrzano 5059 razy
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Macku,

osobiscie nie podoba mi sie ulozenie galezi, dokladniej lewa strona i fakt, ze zielen ciagnie sie od polowy wysokosci drzewka az do wierzcholka bez zadnych wiekszych przerw.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Pierwszy jałowiec przedstawia sie bardzo interesująco, Ale należy unikać wszystkich poziomych elementów, bo wygląda to jak kij na końcu, którego znjduje sie zieleń. Te drzewko przypomina mi pewnego jałowca, którego formował Kimura w książce The Magican:The Bonsai Art Of Kimura 2 zajrzyj a zobaczysz co mozna fajnego zrobic i moze troche nabierzesz koncepcji...Kimura ewidentnie unika w swoich pracach poziomych elementów szczególnie jeśli chodzi o główne pnie, jiny
Janek
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

Cześć
Kamil - wiem co masz na myśli, ale na przerwy i oddzielenie chmurek przyjdzie czas. Jak na razie jest mało zieleni. Starałem się aby była równomiernie rozłożona i na zarysie czapy. będzie dobrze. :-)

Janek - to mierna roślina i nigdy nie będzie dobrym bonsai. Możesz pokazać foto, o którym jałowcu z Kimury mówisz?
Kimura ewidentnie unika w swoich pracach poziomych elementów szczególnie jeśli chodzi o główne pnie, jiny
hmmm, będę myślał o tym co napisałeś.
a książkę Kimury to mam ale o chyba pierwsza część.

dzięki za opinie
pozdrawiam maciek knap
Awatar użytkownika
maciek3miasto
Posty: 410
Rejestracja: 14 gru 2009, 15:49
14
Imie i nazwisko: maciek park
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: gdańsk

Post autor: maciek3miasto »

i
Załączniki
DSCN0598.JPG
DSCN0598.JPG (138.09 KiB) Przejrzano 4725 razy
DSCN0599.JPG
DSCN0599.JPG (137.49 KiB) Przejrzano 4725 razy
pozdrawiam maciek knap
ODPOWIEDZ