Jałowiec "Koń morski"

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
peper50
Posty: 24
Rejestracja: 08 sie 2010, 14:23
13
Imie i nazwisko: Bartlomiej O.
Województwo: lódzkie

Post autor: peper50 »

Mi nie pasuje wogóle ta donica... Dałbym coś standardowego pod ten styl bez kombinacji.
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

Niestety, ale Jałowiec ucierpiał po wiosennych przymrozkach i bardzo zmarniał:-( Nie wiem może powodem było też tegoroczne przesadzanie. Co prawda widać nowe przyrosty, ale końcówki zaczynają usychać! Boje się, że drzewko może uschnąć.
Czy jest jakaś szansa, że roślina się podniesie i coś z tego będzie? Ktoś już przerabiał takie historie z jałowcami??
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Z tego co przeczytałem, już minął ponad miesiąc od przesadzenia drzewka. Rownież piszesz, ze drzewko dostało nowe przyrosty. Dlatego tez wnioskuje, ze to faktycznie przymrozki. Przejmować się w tym przypadku nie musisz, za kilka tygodni drzewko wypuści nowe. Pomimo tego obserwuj drzewko.
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

Mam nadzieje Kamilu, że masz racje! bo nie ukrywam, że pokładam spore nadzieje względem tego krzaczora :-) Oczywiście drzewko doglądam. Przed kilkoma dniami znowu powiało u nas na Śląsku chłodem ale zapobiegawczo drzewka wylądowały w garażu. Chucham teraz i dmucham na tego jałowczyka jak tylko mogę!
Pozdrawiam
Tomek Kowal
ODPOWIEDZ