Modrzewik

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Chroń przed mrozem i bedzie ok.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

Ja bym go jednak widzial w brazie. Nie wiem wydaje mi sie ze kolor obecnej doniczki bedzie lepiej pasowal nisz szary! Na razie stoi sobie w garazu jak sie ociepli to go wyrzuce na dworek.
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

blog.php?u=1504&b=16

"- wielkość doniczki – długość donicy jest uwarunkowana wysokością drzewa oraz szerokością korony i w zależności od wysokości drzewa – donica powinna mieć długość, nieprzekraczającą 2/3 wysokości drzewa . W przypadku, kiedy drzewo jest niższe niż długość korony stosujemy zasadę – długość donicy nie większa niż 2/3 szerokości korony ."

U Ciebie donica szerokość ma mniej niż 1/3 wysokości - a Twoje drzewko to nie bunjin.


"- do drzew iglastych, które są stare, potężne stosujemy donice nieglazurowane o kolorze ciemniejszym"
Im starsze drzewko ma być tym donica powinna być surowa i w kolor pnia - wtedy wygląda to lepiej.

"- owalne (Daenbachi) – równie często używane, ich kształt sprawia złudzenie perspektywiczne, sadzimy w nich drzewka o smuklejszych pniach, bądź nasadzenia grupowe."

Poniżej masz trzy zdjęcia modrzewi - powiedz która donica bardziej Ci się podoba i bardziej pasuje do tych drzewek?
Załączniki
Modrzew D.Zająca
Modrzew D.Zająca
zajac_modrzeweuropejski.jpg (31.64 KiB) Przejrzano 4425 razy
Modrzew z wystawy NoleandersTrophy
Modrzew z wystawy NoleandersTrophy
kamcio_3298.jpg (52.19 KiB) Przejrzano 4425 razy
byole jaka donica
byole jaka donica
M10.jpg (60 KiB) Przejrzano 4425 razy
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

No rzeczywiście ta szara z wystawy NoleandersTrophy najbardziej pasuje! i mi się podoba:-)
Co do mojego modrego specjalnie poszedłem do piwnicy żeby dokonać pomiarów
Drzewko ma wysokość 68cm średnica doniczki 24cm. Może na tym zdjęciu troche nie korzystnie to wygląda ale jak na żywca oglądałam drzewko w donicy to aż tak bardzo nie widać aby doniczka była za mała, ale tak jak pisałem wcześniej przyznaje że mogła by być nieco większa .
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Ok, niech się przyjmie - będzie czas na myślenie i zmiany, teraz już i tak po ptakach jak pisałeś.
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

No i modry ma się chyba dobrze! co zresztą widać na zdjęciach. Zaczyna się robić zielono co mnie bardzo cieszy :-)
Załączniki
DSCF2751.JPG
DSCF2751.JPG (128.26 KiB) Przejrzano 4405 razy
DSCF2753.JPG
DSCF2753.JPG (131.61 KiB) Przejrzano 4405 razy
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

Od jakiegoś czasu mam problem z ochojnikiem który zadomowił się na moim modrzewiu.
Próbuje gada ubić Confidorem jakiś tydzień temu zrobiłem oprysk. Na wiosnę oczywiście zrobiłem profilaktyczne opryski Talstarem ale nie ma efektów. Na igłach ciągle widze malutkie czarne robale. Zapodajcie jakimiś pomysłami.
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

Dobry oprysk to "ProAgro" zapytaj w ogrodniczym, srodek kontaktowy i chyba żołądkowy, na roślinie działa powierzchniowo i systemicznie, także jeden oprysk powinien wystarczyć na jakis czas. Srodek zarejestrowany co prawda na stonke i inne szkodniki roślin tunelowych i ozdobnych ale świetnie zwalcza także mszyce. No i trzeba też odizlolować modrego od świerkow...
pozdrawiam
Sebastian
Yarek
Posty: 119
Rejestracja: 05 wrz 2008, 12:33
15
Imie i nazwisko: Tomek K
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Yarek »

Sebastian to jest sprawdzony środek?? robiłeś opryski tym preparatem??
Teoretycznie tydzień temu robiłem oprysk confidorem po 2 tygodniach powinienem go powtórzyć. Ewentualnie gdy po drugim oprysku ochojnik nie zniknie to wypróbuje ten środek który zaproponowałeś o ile jest on już sprawdzony.
Pozdrawiam
Tomek Kowal
Loongi
Posty: 119
Rejestracja: 30 lip 2009, 21:21
14
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: mazowieckie

Post autor: Loongi »

jak dotąd pryskałem tylko na stonke mszyce i przy okazji inne rosliny (ale tylko zapobiegawczo, bo nie bylo zadnych szkodników,) ochojnika nie pryskałem ale w specyfikacji oprysku jak napisane że zwalcza ochojnika...

z ulotki: świerk - ochojnik świerkowiec. Zabieg wykonywać na początku maja. zalecana dawka 0,7 ml środka na 1 cm średnicy pnia. Zalecana ilość wody 10 litrów na jedno drzewo. UWAGA środek działa skutecznie w temperaturze powyżej 15 stopni C. Zabieg wykonywać dokładnie aby wszystkie częsci roślin były pokryta cieczą użytkową. No i w wielkim skrócie jest napisane że należy uważać na pszczoły, bo jest dla nich bardzo toksyczny.

Musisz także to sobie jakoś skalibrować do twojej rośliny...
pozdrawiam
Sebastian
ODPOWIEDZ