Jałowiec 3

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Jałowiec 3

Post autor: lukas_gr »

Witam, przedstawiam zdjęcia z formowania kolejnego jałowca.
Załączniki
przed.jpg
przed.jpg (86.31 KiB) Przejrzano 7923 razy
po.jpg
po.jpg (90.2 KiB) Przejrzano 7926 razy
DSCN0360.jpg
DSCN0360.jpg (93.35 KiB) Przejrzano 7922 razy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

na pewno oryginalny, ale jak dla mnie to martwe drewno po lewej stronie troche za ciezkie i jeszcze mi sie nie podoba to, ze do polowy wysokosci drzewa nie widac linni zycia.
Pozdr.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Adas przyjzyj sie dokladnie, linia zycia wychodzi od samego dolu po lewej stronie :? Po za tym to jest dopiero material, kiedy korona przybierze na masie bedzie zupelnie inaczej
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Beznadzieja. Te martwe na dole wygląda jak ucho człowieka. Zieleni to obgoliłeś na maxa - powinieneś w roslinach zostawiać jej więcej (tak jak w bunjinie poprzednim - za bardzo wygolony).

Nie podoba mi sie cos takiego - dlatego wyrażam swoje rozgoryczenie :brawo:
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

wygolony? przemysl... zarosnie, roslina przeswietlona, prawidlowo... ona ma miec przyszlosc ,a nie teraz cudnie wygladac ... :roll: nad martwym bym dyskutował... ale co do linii życia, ona nie musi byc widoczna, pamietacie jakie drzewa w Belgii byly? 0 lini zycia.... wszystko ukryte z tylu...
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

Zarośnie to tylko Twoja głowa w wielką szope :shock:
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Każde drzewko to indywidualnośc. To jest właśnie takim indywidualnym egzemplarzem. Bardzo dobra robota. Martwe dyskusyjne, ale to kwestia gustu. Teraz trochę uszczypliwości. Co niektórzy przed transmisją meczu trochę chyba za dużo wypili i nie rozróżniają kupy parasoli wyglądających jakby były sklonowane od indywidualności wyróżniających się od innych swoim charakterem.
Pozdrawiam z okolic Poznania
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Cześć ,
mi się nie podoba linia i drewno .Linia nawet na górze jest pionowa i jest jej mało . Drewno dziwne taki etrpoche dziura troche ucho niewiadomo co .
Ja bym robił tak
Załączniki
po_188mg.jpg
po_188mg.jpg (45.56 KiB) Przejrzano 7781 razy
_________________________________________
Marcin Gajewski
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

mi też ogólnie się nie podoba ale widać chciałeś spróbować czegoś innego i takie drzewko zrobiłeś ... pewnie w japoni są takiego typu okazy z takim drewnem .. moim zdaniem drewno trochę za bardzo zrobione i zieleń też jakoś tak ogolona ale widać tak uważałeś ... każdy ma swój gust a poza tym live drzewko może wyglądać inaczej ... pozdro .. owocnej dalesz pracy
Marcin Wwa
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

Łukasz, na fotkach martwe faktycznie wygląda troche nienaturalnie, a skojarzenia z uchem nasuwają się od razu :wink: ale podejrzewam że da się to jeszcze poprawić.. ja zrobiłbym tak, w miejscu gdzie zaznaczyłem czerwonym kułkiem wyrzeźbiłbym troche wgłąb rośliny przerywając tym samym tą krawędź która nadaje ten nieszczęsny kształt; w miejscu niebieskiej kreski przebiłbym się na wylot, natomiast w miejscach czerwonych kresek zrobiłbym głębsze wąskie rowki, czy zagłębienia.. martwe na chwilę obecną jest zbyt wygładzone, zbyt jednolite, jakby sztuczne, nie widać w nim "upływu czasu".. co do zieleni- elegancko, z przyszłością :-)
Załączniki
po_188#.JPG
po_188#.JPG (91.36 KiB) Przejrzano 7697 razy
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Witam, jednym moze sie podobac innym nie, to ze martwe przypomina cokowliek jest bledem?? Daje gwarancje ze martwe za 10 lat bedzie wyladalo o wile lepiej niz wydlubane recznie. Z reszta w Japonii podstawowa metoda tworzenia martwego drewna na drzewach ze szkolki jest wlasnie frezwoanie. No ale nie wszyscy musza o tym wiedziec... :)
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

lukas_gr pisze:Daje gwarancje ze martwe za 10 lat bedzie wyladalo o wile lepiej niz wydlubane recznie. Z reszta w Japonii podstawowa metoda tworzenia martwego drewna na drzewach ze szkolki jest wlasnie frezwoanie. No ale nie wszyscy musza o tym wiedziec... :)
te 10 lat to raczej kiepski argument , to po co je robiłeś za 10 lat i tak wyglądało by inaczej. co do przypominania czegoś to jeśli dobre martwe coś przypomina ,to smoka ewentualnie zwierzęta ,ale ucho ..... może samochód spróbować wyżeźbić :)
_________________________________________
Marcin Gajewski
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Myślę, że szkoda na Was strzępić języka, piszcie sobie co chcecie. Pozdrawiam serdecznie
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Po co te nerwy :) napisałem kontrargumenty na twoje argumenty.
Nie rozumiem jak można robiąc co kolwiek związanego ze sztuką i nie zdawać sobie sprawy z tego że ludzie to będą krytykować .Pozytywnie lub negatywnie.

Pozdrawiam
_________________________________________
Marcin Gajewski
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Żeby krytykować kogokolwiek na jakikolwiek temat, trzeb mieć wiedzę w danej dziedzinie, tylko tyle. Życzę miłego krytykowania :wink: Ponawiam swój poprzedni post "szkoda strzępić języka"
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

mysle, ze nawet jak ktos ma mniejsza wiedze to moze powiedziec co mu sie podoba a co nie, inna sprawa, ze moze tej osobie podobac sie cos cos jest teoretycznie niepoprawnie zrobione.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

lukas_gr pisze:Żeby krytykować kogokolwiek na jakikolwiek temat, trzeb mieć wiedzę w danej dziedzinie, tylko tyle. Życzę miłego krytykowania :wink: Ponawiam swój poprzedni post "szkoda strzępić języka"
A Ty nagle stałeś sie mistrzem i wiesz wszystko lepiej. Brawo za takie podejście. Do mnie nie przemawia to drzewo i już.
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

lukas_gr pisze:Żeby krytykować kogokolwiek na jakikolwiek temat, trzeb mieć wiedzę w danej dziedzinie, tylko tyle. Życzę miłego krytykowania :wink: Ponawiam swój poprzedni post "szkoda strzępić języka"
Łukasz twierdzisz że nie mam wiedzy ? na jakiej podstawie? Argument że większość pre robionych w szkółkach w japoni jest robionych mechanicznie ,ale nie wszyscy to wiedzą -co to ma być ?

dremlem można porobić dziury albo martwe ,a to spora różnica .
nie trzeba szukać w Azji porównaj to co zrobiłeś do tego co robi Robert Błądek.
porównaj co zrobiłeś ty a co np.Robert .Odrobine samokrytyki !!!

PS.sorry zdjęcia są na pewno zastrzeżone. Ÿ
Załączniki
54_P1020480_1.jpg
54_P1020480_1.jpg (41.42 KiB) Przejrzano 7573 razy
54_P1020478_1.jpg
54_P1020478_1.jpg (43.81 KiB) Przejrzano 7575 razy
_________________________________________
Marcin Gajewski
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

Nie zamierzam włączać się do kłótni natomiast odnośnie samej rośliny pozwoliłem sobie zrobić troche wybiegający w przyszłość virt.

Drobna korekta martwego zaproponowana przeze mnie na pierwszym obrazku mogłaby usunąć wątpliwości odnośnie ucha aczkolwiek z drugiej strony pień wydaje mi się nieco za chudy w tej koncepcji.

Druga wersja bez modyfikacji martwego jednak wypada całkiem nieźle :)

P.S. sory cienki jestem w virtach
Załączniki
virt.jpg
virt.jpg (95.17 KiB) Przejrzano 7562 razy
virt2.jpg
virt2.jpg (95.75 KiB) Przejrzano 7562 razy
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Marcin jeśli mam być szczery to uważam ze Twoja wiedza na ten temat jest powierzchowna. Co do wypowiedzi Przemka to pozostawiam bez komentarza, nigdy nie uważałem się za mistrza ani lepszego od kogokolwiek. Uważam po prostu, że niektóre Twój wypowiedzi wobec mnie jak i wielu innych użytkowników forum są po prostu niegrzeczne, czasem wręcz chamskie. Jeśli chodzi o merytoryczna część tematu, to Robert pracuje nad swoim martwym juz dłuższy czas, ja poświęciłem na to 4 godziny. Tu widać różnicę, tamto martwe nadgryzł juz trochę ząb czasu, nabrało koloru i faktury. Sam zapytaj Roberta jeśli Cię interesuje jak pracuje nad swoim martwym drewnem i ile czasu na to poświęcił. Zobacz jak wyglądała jego roślina zaraz po rozpoczęciu pracy nad shari a potem komentuj.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
ODPOWIEDZ