Jałowiec 3

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

lukas_gr pisze:Marcin jeśli mam być szczery to uważam ze Twoja wiedza na ten temat jest powierzchowna. Co do wypowiedzi Przemka to pozostawiam bez komentarza, nigdy nie uważałem się za mistrza ani lepszego od kogokolwiek. Uważam po prostu, że niektóre Twój wypowiedzi wobec mnie jak i wielu innych użytkowników forum są po prostu niegrzeczne, czasem wręcz chamskie. Jeśli chodzi o merytoryczna część tematu, to Robert pracuje nad swoim martwym juz dłuższy czas, ja poświęciłem na to 4 godziny. Tu widać różnicę, tamto martwe nadgryzł juz trochę ząb czasu, nabrało koloru i faktury. Sam zapytaj Roberta jeśli Cię interesuje jak pracuje nad swoim martwym drewnem i ile czasu na to poświęcił. Zobacz jak wyglądała jego roślina zaraz po rozpoczęciu pracy nad shari a potem komentuj.
ten temat ,czyli bonsai ? krytyka to chamstwo ?nierozumiem też gdzie tu chamstwo? wstaw jakiś cytet będzie mi łatwiej to zinterpretować ale mocnych słów używasz więc wytłumacz sie z tego. wracając do merytoryki jeśli miałeś mało czasu tylko 4 h to po co je robiłeś ?, trzeba było zrobić 3x4h i efekt był by lebszy , nie robiłeś demo tylko poprostu pracowałeś, więc nie rozumiem podejścia efek zostanie na "zawsze" ,warto poświęcić więcej czasu.
_________________________________________
Marcin Gajewski
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

kurde człowieku opanuj się już, czy do Ciebie nie dociera, że nad pracą Łukasza czuwa i ocenia ją jeden z najlepszych bonsaistów na świecie.. jeżeli on uważa, że tak jest dobrze to o co Ci jeszcze chodzi? wyraziłeś już swoją krytykę, więc skończ ze swoimi poradami na temat czasu i sposobu pracy nad martwym, chyba, że uważasz, że posiadasz większą wiedzę niż Nobuichi Urushibata- to chylę czoła mistrzu Marcinie :wink:
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Kurde Człowieku ,
zamieścilem zdjęcia martwego drewna Roberta i Łukasz swoje .
Które Ci się bardziej podoba? [/list]
_________________________________________
Marcin Gajewski
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

...
Awatar użytkownika
Gohan
Posty: 410
Rejestracja: 02 kwie 2005, 18:24
19
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Gohan »

hmm... kurde, grosiu zaskakujesz mnie....

"Żeby krytykować kogokolwiek na jakikolwiek temat, trzeb mieć wiedzę w danej dziedzinie"
"Twoja wiedza na ten temat jest powierzchowna."
" nigdy nie uważałem się za mistrza ani lepszego od kogokolwiek"

to wszystko nawzajem sie kłoci, zdecyduj sie, moze mi nie wypada Tobie zwracac uwagi, wkoncu Ty jestes w Japonii i jestem nizszy o kilka klas bonsai od Ciebie, ale ... uczysz sie bonsai super, ale popracuj nad swoja osoba, 0 pokory i prosze Cie o jedno nie wybijaj sie ponad wszystkich, wrócisz, we wrzesniu staniemy z Przemkiem, Marcinem i z Toba, porozmawiamy jak ludzie, opowiesz nam czego sie nauczyles, albo powiesz jestem zajebisty, wy macie wiedze powierzchowna i nie mam z wami o czym rozmawiac...
nie wiem o co Ci chodzi, ale piszac ze KTOS MA WIEDZE POWIESZCHOWNA, uwazasz sie wlasnie za lepszego zastanow sie

Pozdrawiam, my tez nie odpoczywamy.
Obrazek

Pozdrawiam,
Marcin Popek
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Przepraszam ale poniosło mnie, nie chciałem nikogo obrazić, piszcie sobie co uważacie. Tylko wydaje mi się że czasem stwierdzenia niektórych są po prostu nie na miejscu, nie chcę używać ponownie słowa chamskie, więc go nie użyje. Pozdrawiam i proponuję zamknąć już dyskusję na ten temat bo do niczego nie prowadzi.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Zgadzam się ,
mnie też poniosło.
_________________________________________
Marcin Gajewski
Daichi
Posty: 10
Rejestracja: 08 cze 2008, 19:38
15
Lokalizacja: ÂŁĂłdÂź

Post autor: Daichi »

A ja chciałbym powiedzieć że jałowiec bardzo mi się podoba, a martwe jest niczego sobie :wink:
Jacek Grzelak
Posty: 30
Rejestracja: 29 wrz 2007, 20:54
16
Lokalizacja: ÂŻabin

Post autor: Jacek Grzelak »

Wydaje mi się że wszyscy macie po trosze rację , jednak co do martwego to zupełnie nie pasuje mi tu ten "tunel " Wyszczuplił on zbyt mocno sam pień i naprawdę nie widać na nim zęba czasu , jest nazbyt gładkie , skoro drewno wygniło (zmurszało tak mocno wewnątrz to powinno być na nim nieco dramatyczniejszych wżerów ) w końcu coś powinno spowodować tak drastyczne obumarcie części wewnętrznej pnia . na roślinie Roberta tym czymś jest sama nasada , czyli dawno obumarłe korzenie . sama koncepcja nie jest zła , jest po prostu dość oryginalna , lecz niestety ubyło w ten sposób nieco roślinie :roll: :wink: :-)
Pozdrawiam z Pojezierza Drawskiego Jacek G.
ODPOWIEDZ