Picea glehnii

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Picea glehnii

Post autor: lukas_gr »

Witam, przedstawiam Wam drzewo które formowałem przez ostatnie 2 dni. Jest to dość stary Picea glehnii. Drzewo zostało przeze mnie przeformowane: ułożenie gałęzi, powiększone shari, usunięta zbyt gruba tylnie gałąź. Na wiosnę zostanie zmieniona doniczka na dużo delikatniejszą. Dodam jeszcze tylko, że zdjęcia będą wklejane na bieżąco na mojej stronie internetowej www.ebonsai.pl (na dniach zostaną otworzone wszystkie działy więc proszę o cierpliwość) Zapraszam do oglądania.
Załączniki
po
po
DSC01204.jpg (71.04 KiB) Przejrzano 5731 razy
przed
przed
DSC01193.jpg (71.88 KiB) Przejrzano 5688 razy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Pawel P
Posty: 159
Rejestracja: 22 lut 2007, 13:42
17

Post autor: Pawel P »

no no chłopaku, widze, że nie tracisz czasu tam na wschodzie :wink: materiał elegancki, tylko pozazdrościć możliwości pracy na takim poziomie jakości rośliny.. ogólnie spisałeś się, tak myśle, ale nie sądzisz, że pierwsza prawa gałąź jest odrobine za długa, możnaby drzewo obrócić lekko w lewo i optycznie schować i skrócić ten długi, goły odcinek od pnia do pierwszego rozwidlenia.. wtedy ta gałąź nie odstawałaby tak.. chyba, że mi się tylko wydaje :-)
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Moim zdaniem jest w sam raz, może wydawać Ci się za długa dlatego, że pierwsza z lewej jest za krótka- gałąź równoważąca musi nabrać masy, wtedy drzewo stanie się zrównoważone.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

nic jak pozazdrościć :S świetne drzewo
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

bravo , łukasz jest naturalne , sam robileś nikt ci nie podpowiedał?

Jedna mała lipa że dwie gałęzie i wychodzą z tego samego miejsca , ale ogólnie ok.
_________________________________________
Marcin Gajewski
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam, fajne drzewko jednak mam małe zastrzeżenia kosmetyczne bardzo oddziela sie to dolne piętro od koron.

PS
Osobiście dodałbym mu piętro, które ty usunąłeś wydaje mi się ze drzewko miałoby lepszy balans, ale za pewne nie chciałeś zostawić takiego książkowego błędu na ciekawym drzewku.Stylowo bardzo podobne do drzew J.Zaara tak mi sie jakos kojazy pzdr
Załączniki
dsc01204_683.jpg
dsc01204_683.jpg (60.88 KiB) Przejrzano 6286 razy
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Czesc, drzewo oczywiscie jak kazde inne ktore zmaieszczam na forum robilem sam, mistz jedynie mowic co mu sie podoba a co nie. HIR galaz musiala wyleciec i tu nie ma zadnej dyskusji, byla za gruba, nie proporcjonalna do calosci, po za tym pelnila role tylniej galezi, a nie tak jak na Twoim vircie galezi rownowazacej. Tak jak napisalem wczesniej, kiedy galaz pierwsza z lewej urosnie do docelowej wielkosci bedzie wszystko optycznie OK.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

witam ... bardzo fajna roślinka i co bardzo ważne dobrze zrobiona ... taki materiał musi trafiać w dobre ręce i wtedy wychodzi piękno rośliny ... jak dla mnie warto poczekać i zobaczyć jak drzewko się zachowa gdy zacznie rosnąć ... moim zdaniem jak na ten moment wygląda bardzo dobrze ... jeżeli już coś jest nie tak to zbyt duża ilość jinów przez co patrząc na drzewko trudniej jest zwrócić na ogólne piękno tylko zbytnią uwagę przykuwają te jiny po prawo ... ja bym je przeżedził ale to każdego indywidualna sprawa ... jeżeli nie ma się pewności to warto zostawić a potem wyciąć niż od razu wyciąć a potem się martwić ... moim zdaniem super robota ... gratulacje wyniku oraz materiału...
życzę owocnej pracy
Marcin Wwa
Awatar użytkownika
00seba
Posty: 388
Rejestracja: 29 gru 2006, 23:50
17
Imie i nazwisko: Sebastian
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Opole Lubelskie
Kontakt:

Post autor: 00seba »

Fantastyczny materiał, tylko pozazdrościć. Robota też piękna , widać że się nie obijasz i doskonalisz umiejętności , a masz na czym
Pozdrawiam serdecznie z Lubelszczyzny
http://bonsaisabamiki.freehost.pl/
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Dobra robota! Forma rosliny bardzo naturalna i wg mnie ilosc jinow jest ok. Jedyne co mi sie troche niepodoba to to, ze glowna galaz jest takiej samej grubosci jak ta nad nia, ale jak gora sie zarosnie to zasloni ją, a moze kiedys bedziesz mogl zastapic ja jakas inna. Pzdr
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Z obrazka z przed wcale nie wynika, ze ta galaz z lewej musiala wyleciec, ja bym wycial galaz z prawej najnizesz polozona. I tu musze przyznac HIR-wi racje, te pietra sa za bardzo oddzielone. Z jego virta i bez prawej galezi drzewko wygladaloby slicznie :)jednolita bryla i "płynie"
Janek
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Może na zdjęciu tego nie widać ale gałąź którą wyciąłem była grubsza od gałęzi głównej. Bez dyskusji musiała wylecieć. Co do różnicy poziomów to jak najbardziej jest to dopuszczalne. Po za tym Andrzej chodzi o to żeby właśnie bryła nie była jednolita, zieleń nigdy nie może być zamkniętą całością, każda gałąź mniej lub więcej ale musi być zaznaczone ze jest to oddzielna gałąź. Błędem jest właśnie stworzenie zielonej bryły która się ze sobą zlewa w jeden wielki balon. Nie zrozum mnie źle, nie ma to nic wspólnego z gęstością korony, wręcz przeciwnie, chodzi o stworzenie pustych przestrzenie między poszczególnym gałęziami, Jest to bardzo ważny szczegół, o którym nie zawsze się pamięta.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
lukipela
Posty: 156
Rejestracja: 29 sty 2008, 21:47
16
Imie i nazwisko: Pawel F
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Lublin

Post autor: lukipela »

Zdaję sobie sprawę że jestem zbyt niedoświadczony żeby Cię poprawiać,ale tak okiem laika wydaje mi się że jest zbyt dużo drobnych jinów. Miejscami Twoje drzewko przypomina mi kaktusa :oops: Oto moja propozycja
Załączniki
dsc01193_137.jpg
dsc01193_137.jpg (70 KiB) Przejrzano 5866 razy
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Ten swier to yamdori, górna czesc zostala stworzona przez nature i nie bede jej poprawial, w gorach jest sporo takich drzew. pozdrawiam
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
ODPOWIEDZ