Jałowiec sabina

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Jałowiec sabina

Post autor: lukas_gr »

Witam wszystkich, przedstawiam Wam Jałowca Sabina, którego formowałem od poniedziałku. Jak widać na zdjęciach roślina przed formowaniem była znacznej wysokości, na pierwszym zdjęciu stoi na zwykłym stole i prawie dotyka sufitu. Po formowaniu jego wysokości to niecałe 50cm. Najwięcej pracy zabrało mi martwe drewno, które na tym drzewie jest wyjątkowo rozbudowane. Mam nadzieję, że będzie się Wam podobać, zapraszam do dyskusji.
Załączniki
IMG_1971.JPG
IMG_1971.JPG (61.27 KiB) Przejrzano 7249 razy
IMG_1980.JPG
IMG_1980.JPG (87.61 KiB) Przejrzano 7251 razy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Kojot
Posty: 97
Rejestracja: 21 mar 2007, 17:16
17
Lokalizacja: JastrzĂŞbie ZdrĂłj

Post autor: Kojot »

o kufaaa dobra robota man ładne martwe choć jeszcze bym popracował nad dolną częścią przy korzeniach
Mateusz ZamĂŞcki
daniell 79
Posty: 240
Rejestracja: 31 sie 2007, 19:47
16
Lokalizacja: sieradz

Post autor: daniell 79 »

korona troszke plaska ale za to martwe poprostu extra zajefajna roslina . jakby tak troche podniesc wiezcholek wyzej tak zegy zaslonic ten luk z tylu
bo kazdy jest kims
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Cześć, nad martwym oczywiście będę jeszcze pracował, jak to się mówi to dopiero pierwsze formowanie. W jak to ujęliście spłaszczonej koronie chodziło mi o to żeby umieścić zieleń maksymalnie nisko, po za tym moim zdaniem wydłużona korona nie pasowała by do tego drzewa. Z reszta wiele osób zarzuca mi, że większość moich drzew ma wyciągnięte korony, jak widać na załączonym obrazu takie też czasem robie. Moim zdaniem to jaka jest korona zależy w głównej mierze od samego drzewa i stylu w jakim jest prowadzone.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

lukas_gr pisze:wiele osób zarzuca mi, że większość moich drzew ma wyciągnięte korony.
Nie wyciągniete a - strzałkowate :P
Ta akurat nie jest wyciągnieta bo jest idealnie skompaktowana. Dobra robota. Martwe też spoko - chociaż jeszcze trzeba będzie popracować w paru miejscach (np te dwa jiny idące z lewej strony, równolegle do siebie - troche bym je skrócił - zwłaszcza tego z tyłu)
Jedno z fajniejszych drzew jakie widziałem w Twoim wykonaniu ! :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: To chyba ten zapał przed wyjazdem co ? :-)
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
luziak
Posty: 12
Rejestracja: 28 maja 2006, 16:19
17
Lokalizacja: wronki

Post autor: luziak »

Dobra robota. Ciekawi mnie jak wygląda z boku masz może fotki. Pozdrawiam
SÂławek
Awatar użytkownika
fidelpatcha
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 769
Rejestracja: 11 maja 2006, 09:02
18
Imie i nazwisko: Damian Skiba
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Siemianowice

Post autor: fidelpatcha »

W przyszłości jeszcze warto będzie ułożyć wyraźne pięterka - doda to sporo lat wizualnie.
Mam małe krzywe drzewko, ale to chyba jeszcze nie bonsai...
Damian S.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Bardzo mi miło, że się Wam podoba. Co do jinów, to one wypadają równolegle na fotce, ten po lewej w rzeczyiwstości jest skierowany do tyłu. Co do pięter to oczywiście będą, ale po raz kolejny zaznaczam, że jest to pierwsze formowanie- każde następne będzie bardziej precyzyjne.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
afiSh
Posty: 70
Rejestracja: 19 paź 2006, 17:50
17
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: afiSh »

Hey Łukasz, Na prawdę dobrze się prezentuje jak na drzewo po pierwszym formowaniu. Czy możesz nam pokazać jak wygląda z tyłu i z boku?
Pozdrawiam,
Jarosław Kobyra
“Do not search for the master, search for what the master is searching for!”
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

Witaj Lukaszu,

a moim skromnym zdaniem korona jest za nisko i za bardzo na srodku (dalbym ja najprawdopodobniej bardziej na prawo). Wprawdzie tego na zdjeciu nie widac ale domyslam sie, ze z tylu jest duuuzy luk (widzac jakie wysokie bylo wczesniej to drzewko). Czy to fajnie wyglada?
Pozdrawiam,
Kamil Jackiewicz
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

cześć,
na początek chciałem powiedzieć tyle .....dobra robota Groszek.
Widać w tym co zrobiłeś przedewszystkim otwarty umysł na "inne" (nie tylko te które zawyczaj robimy dzrewa) ,tylko na nowe (albumy pomagają ,kto wie
pomyśli ten się domyśli).
Martywe mi się podoba bo wyglonda naturalnie (dobrze poświeciłeś:) światło i cień to istota sukcesu.
Drzewo jest spójne w swej formie ale miał bym troszke inny , nie twierdze że lebszy pomysł (poprostu inny) .Można wyeksponować łuk który powstanie nad koroną (kwestia tylko kiedy )i przechylić ciężar ba prawą strone (virt)

Jeszcze raz brawo ,dobra robota :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
Załączniki
img_1980_213g.jpg
img_1980_213g.jpg (86.79 KiB) Przejrzano 7124 razy
_________________________________________
Marcin Gajewski
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Kamilu, czy korona jest za nisko, hmmm?? Powiem tak, dla mnie jest ok, więc to widocznie kwestia gustu. Łuk o ktróym piszesz nie idze wcale tak daleko do tyłu, moim zdaniem wygląda to bardzo dobrze (dlatego go wyeksponwałem nad koroną)- gałąź na której zbudowana jest korona jest powyginana jeszcze w jej srodku i zasłkonięta zielenią, co sprawia że łuk nie jest taki długi. Marcin, virt ktory przedstawiłeś jest całkiem relany, na pewno podczas zagęszczania korona lekko się rozrośnie więc być może w przyszłości będzie wygladał bardzo podbnie do tego na rysunku.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
Kamil
Administrator
Posty: 2780
Rejestracja: 19 lip 2004, 10:33
19
Imie i nazwisko: Kamil Jackiewicz
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Reńska Wieś
Kontakt:

Post autor: Kamil »

lukas_gr pisze:Kamilu, czy korona jest za nisko, hmmm?? Powiem tak, dla mnie jest ok, więc to widocznie kwestia gustu.
Jak zawsze :-)
Jako zalacznik moja propozycja...
Załączniki
kamil_1980_213.jpg
kamil_1980_213.jpg (99.54 KiB) Przejrzano 7060 razy
MarcinWwa
Posty: 103
Rejestracja: 04 maja 2006, 15:21
18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MarcinWwa »

moim zdaniem bardzo dobra robota jak na pierwsze formowanie ... myśle że wszystko wyjaśni się jak drzewko się zagęści .. <font color="#FF0000">napewno //ort</font> trzeba popracować nad jinami i drzewko trochę przechylić żeby miało ciekawszy wygląd ale jak na pierwsze formowanie kawał dobrej roboty ... jestem ogólnie pod wrażeniem i trudno na pierwszy rzut oka domyśleć się że będzie aż tak dobry efekt ... pozdrawiam i życzę owocnej pracy nad tym materiałem
Marcin Wwa
malyjasiuprim
Posty: 79
Rejestracja: 13 cze 2007, 20:01
16

Post autor: malyjasiuprim »

Łukaszu.....nie bardzo rozumiem.....na czym mam sie skupic na martwym drewnie czy na czesci zielonej, na koronie, galeziach? I zrob uzytek z tego co wystaje za korony zarafiowane, albo to ukryj albo pokaz...bedzie dynamicznie
Janek
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Andrzeju, odpowiedź brzmi masz się skupić na drzewie tworzącym jednolitą całość. Co do części pnia wystającej nad koroną to na razie tak zostanie, w przyszłości zobaczymy, zaczekam do zdjęcia rafii- wtedy się okaże jak to będzie wyglądać i co z tym dalej zrobię.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
ODPOWIEDZ