Jałowiec chiński

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Jałowiec chiński

Post autor: lukas_gr »

Witam wszystkich, przedstawiam drzewo nad którym pracowałem przez ostatnie trzy dni. Jest to jałowiec chiński, pochodzący ze szkółki. Jak widać na zdjęciach roślina była dość mocno przeze mnie wygięta, ale na szczęście nigdzie nie pękła co mnie niezmiernie cieszy :) Zdjęcia przedstawiają drzewo jak zwykle przed i po formowaniu. Dość sporym problemem było zrównoważenie rośliny, zdecydowałem się na lekkie "przechylenie" korony. Drzewo czeka jeszcze oczywiście sporo pracy pracy i na koniec dodam tylko, tak ja widać na fotkach- jest dość sporych rozmiarów... Pozdrawiam
Załączniki
DSC00942.JPG
DSC00942.JPG (64.91 KiB) Przejrzano 6684 razy
DSC00944.JPG
DSC00944.JPG (51.91 KiB) Przejrzano 6683 razy
DSC00954.JPG
DSC00954.JPG (62.58 KiB) Przejrzano 6684 razy
Ostatnio zmieniony 18 cze 2009, 23:05 przez lukas_gr, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

faktycznie spory ten jalowiec . ile za niego dales ?? troche mnie raza te jiny ale to juz kazdy lubi cos innego . ogolnie spoko .
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Czesc, no jak sam napisales kazy lubi cos innego, jednak z tymi jinami nic nie zrobie, jak dla mnie nadaja charakteru i staosci, zrobilem z nimi co sie dalo, w przyszlosci pewnie przedluze shari, ale to drzewo musi samo pokazac...
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
ogrodnik
Posty: 167
Rejestracja: 11 sty 2007, 14:37
17
Imie i nazwisko: Michal Krzyscin
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów k. Gliwic / Warszawa
Kontakt:

Post autor: ogrodnik »

A może troszkę froncik zmienić żeby jiny po prostu nie biły w patrzącego :?:
Pozdrawiam Michał Krzyścin
http://www.mojerosliny.prv.pl
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

hej, front byl wybrany na podstawie najlepszej strony nasady oraz krzywizn pnia, jiny po prostu wypadly w tym miejscu i raczej nic na to nie poradze, osobiscie mi to wcale nie przeszkadza, robilem ja wszyskie recznie i na zywo wygladaja bardzo efektownie. Teraz trzeba poczekac zeby drzewo sie zagescilo, to dopiero pierwsze formowanie i na 99% przy kolejnych beda wprowadzane wieksze badz mniejsze korekty. Pozdrawiam
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Cześć Łukasz,
fajny materiał i dobrze wykożystany,juny faktysznie troche kują ale na to przyjdzie czas.
Mam pytanie ,czy nie łatwiej było robić z tego co zaznaczyłem w kółku?
Chyba że było już wcześniej wyciente.
Ja bym zjechal troczke nieżej (wydaje mi się masywniejsze )ale oczywiście to tylko moje zdanie.
wyeksponował bym też to gięcie ,robięc tam dużo martwego (oczywiście za jakiś czas)jest to fajny dynamiczny odcinek dobrze by było go wyeksponować.
3m sie .
GOOD JOB!!!!!!!
Załączniki
virtg.jpg
virtg.jpg (61.83 KiB) Przejrzano 6554 razy
dsc00944_185jg.jpg
dsc00944_185jg.jpg (59.36 KiB) Przejrzano 6551 razy
_________________________________________
Marcin Gajewski
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Czesc Marcin, niestety ta galaz wyleciala przed wykopaniem. Pewnie bylo z nia cos nie teges :wink: Co do Twojego virta, byc moze obnize go jeszcze bardziej, ale juz nie teraz, uwierz to giecie bylo naprawde ektremalne. musialem wybierac frezarka derwno ze srodka galezi- w miescu giecia bylow wczesniej naturalne shari wiec wjechalem frezem do sroda galezi, no i jak to sie mowi zrobilem z niej w srodku jesien sredniowiecza- potem wlozylem grube druty, ale i tak zgialem ja o jakies 110o. Do tego galaz jest dosc gruba Zobaczymy jak to bedzie wygladalo za rok/2lata, wtedy moze jeszcze troszke ją dam w doł, zobaczymy :)
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Witam, dawno nic nie pisałem, zamieszczam aktualne zdjęcie tego jałowca. Jak widać roślina się trochę zmieniła, mam nadzieję, że na lepsze. Na wiosnę chcę go już przesadzić od ceramicznej donicy, obecnie szukam odpowiednie, wybór nie jest łatwy, może macie jakieś propozycje? Nad martwym drewnem cały czas pracuję, myślę że do końca roku będzie już skończone. Oczywiście całą relację z tego jak i innych moich formowań możecie obejrzeć na mojej stronie www.ebonsai.pl do czego gorąco zapraszam :wink:
Załączniki
4.jpg
4.jpg (98.23 KiB) Przejrzano 5982 razy
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
Awatar użytkownika
holahola
Posty: 241
Rejestracja: 22 maja 2006, 16:37
17

Post autor: holahola »

Moje ulubione słowo to skompaktowany :)
dla mnie extra , bravo!!
Awatar użytkownika
Przemek R.
wspieram forum (brąz)
wspieram forum (brąz)
Posty: 1023
Rejestracja: 04 sty 2007, 12:33
17
Imie i nazwisko: Przemek Radomyski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Post autor: Przemek R. »

to fakt, dobra robota ! dobrze zrobiłęś, że go jeszcze nie przesadzałeś!
Przemysław Radomyski

http://przemekradomyski.blog.onet.pl
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

tez mi sie podoba, ale zastanawiam sie jak bedize siedzial w doniczce, te korzenie sa troche pod katem, jestem ciekawy jak to bedzie wygladac. Wiadomo- nieodrazu Rzym zbudowano :wink: Wg mnie Twoja najlepsza praca.
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
Awatar użytkownika
piotrwawa
Posty: 27
Rejestracja: 04 kwie 2005, 10:03
19
Lokalizacja: W-wa

Post autor: piotrwawa »

roślina jest w styku gio, gatunek shin. Doniczka zatem powinna być też połączeniem tych styli. Najlepiej owalna, w naturalnym czerwonym kolorze gliny. Jeżeli chcesz to skontaktuje się ze mną na tel693101266 iw lipcu możemy pogadać. Możemy dobrać coś na prawdę fajnego
Pozdrawiam
Piotrek
Pozdrowienia z W-wy
Piotrek
Awatar użytkownika
lukas_gr
Posty: 410
Rejestracja: 14 sie 2005, 16:03
18
Imie i nazwisko: Lukasz Grochowski
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: lukas_gr »

Cieszę się, że się Wam podoba. Jeśli chodzi o donicy to myślałem na prostokątną, bądź owal z wywiniętym rantem i raczej z klasyki, jeśli się trafi to może jakaś stara japońska bądź chińska, zobaczymy co mi wpadnie do wiosny w ręce. W czasie pomiędzy zdjęciem drutów, a założeniem nowych mam zamiar wypiaskować martwe drewno, dopiero wtedy będzie względnie skończone, tak jak napisałem wcześniej nadal pracuję nad detalami. Jeśli chodzi o korzenie, to ten pierwszy będzie na pewno skrócony przed posadzeniem, bo w tej chwili nie wygląda to dobrze, ale to dopiero na wiosnę. Po za tym duża wadą jest zieleń, szkoda było mi go już przeszczepiać na shinpaku więc zostawiłem tak jak jest, postaram się ją doprowadzić do przyzwoitego stanu. To by było na tyle, teraz do września dam mu odpocząć :wink:
Pozdrawiam Łukasz Grochowski
ODPOWIEDZ