Jałowiec

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Jałowiec

Post autor: HIR »

Witam
Drzewko kupione w markecie za niecałe 20 złotych :-) ostanie zdjęcie 2008.Pzdr
Załączniki
1.JPG
1.JPG (60.49 KiB) Przejrzano 4811 razy
2.JPG
2.JPG (69.34 KiB) Przejrzano 4810 razy
3.JPG
3.JPG (55.03 KiB) Przejrzano 4811 razy
4.JPG
4.JPG (46.24 KiB) Przejrzano 4810 razy
5.JPG
5.JPG (42.85 KiB) Przejrzano 4810 razy
6.JPG
6.JPG (35.93 KiB) Przejrzano 4810 razy
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

na tej ostatniej fotce prezentuje sie naprawde ladnie . jakiej wysokosci jest drzewko ?? wjakim podlozu zostal posadzony ?? i czy ta doniczka jest przejsciowa ?? bo troche mi nie pasuje za bardzo do tego drzewka , zwlaszcza wielkoscia
Michał Malawski
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:19
17

Post autor: Michał Malawski »

Lukasz taka mała rada udaj sie na jakieś warsztaty do kogos kto cię nauczy drutować. Kolejna twoja roślina z kiepskim drutowaniem. Naprawde lepiej zainwestuj na początku pieniądze w zdobycie wiedzy a później w jałowce za 20 zł i drut w koszulce. Od przodu roślina jest dobra ale z boku jest źle. Pozdrawiam

Paweł sorki ... :oops:
Ostatnio zmieniony 20 sty 2008, 21:43 przez Michał Malawski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

sory michal , ale czemu kierujesz te slowa do mnie ??
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Nie wiem na jakim poziomie wtajemniczenia jestes ale drut ma utrzymywać kształt drzewka a nie je zdobić!!! najważniejsze ze nie zostają blizny po drucie!!!Co do tego jak ma wygladać prawidłowe drutowanie wystarczy spojrzeć w pierwsza lepsza książkę i mieć troche wyobrazni.Ale nie wiem czy sam już coś drutowałeś??Bo ja się często zapędzę i drutuje za blisko wiem o tym i staram się z tym walczyć co do drutowań na ostatnich fotkach nie jest złe jak na mnie ale może ci się nie podobać zielona izolacja itp.

Paweł drzewko jest w donicy przejściowej do końca nie ułożone.To fakt ze na zdjęciu o którym mówisz ładnie wygląda jak taka choineczka z bocznym korzeniem ale dużo w tym iluzji zdjęcia. Wybrałem jako front zdjęcie 4 wydaje mi się ze w tej pozycji roślinka będzie w miarę wyważona.Co do gleby jest wsadzona w mieszanke z Akadamą (1/3) a na górze wysypałem czystą Akadame.Od akadamy do końca zieleni 30 cm.
Pzdr
Awatar użytkownika
Bolas
wspieram forum (srebro)
wspieram forum (srebro)
Posty: 2441
Rejestracja: 20 lis 2004, 18:03
19
Imie i nazwisko: Boleslaw Wujczyk
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Post autor: Bolas »

Michal opanuj sie troche bo ostatnio wyskakujesz jak filip tylko nie wiadomo skad. Przeczytaj posty od deski do deski i skup sie na tym co ludzie wypisuja a jak masz do nich uwagi to pisz do odpowiedniej osoby...
Pozdrawiam
Bolesław Wujczyk
Awatar użytkownika
wwoadas
Posty: 578
Rejestracja: 06 mar 2006, 19:22
18
Imie i nazwisko: Adam Filipiak
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: wwoadas »

Hej. Nie jestem mistrzem robienia wirtow, ale na cos zrobilem w paintcie. Ogolnie to chodzi mi o to aby to trzewko skrrocic, bardziej wygiac (zmiejszajac dzieki temu ten łuk i z nizszej partii zrobic głowe drzewka. To jest oczywiscie ogolny zarys formy, nie czepiajcie sie ze jest troche prostokatne czy cos, chce po prsotu przedstawic Wam moja wizje :-)
Załączniki
4_639.jpg
4_639.jpg (39.1 KiB) Przejrzano 4671 razy
Kto się nie rozwija, ten się cofa.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Jak już wcześniej rozmawialiśmy i slusznie zauważyłeś ze drzewko ucieka do tyłu a jest tym samy za ciężkie. Wierzchołek i gałazki pochylony w stronę oglądającego maja sprawiać wrażenie równoważenia gdyż pochyle ja nieznacznie ze względu na nebari i ogolnie mi sie podoba.Roślina na wircie wygląda ładnie ale po takim skróceniu staje się jeszcze cięższa do tyłu(Co pokazuje na bocznym zdjęciu) żeby to zniwelować trzeba by ja mocno pochylić.

A jeszcze dodałem jedna fote na której zaznaczyłem 2 gałązki które wpłyną na przeciwwagę drzewa a nie sa poukładane ale to już jak się trochę zagęści
Załączniki
5_141.jpg
5_141.jpg (45.02 KiB) Przejrzano 4646 razy
PICT0113.JPG
PICT0113.JPG (69.14 KiB) Przejrzano 4645 razy
Awatar użytkownika
wog
Posty: 239
Rejestracja: 14 wrz 2005, 18:58
18
Lokalizacja: Dln Sl

Post autor: wog »

drogi ten krzak, 20 zeta?
u mnie takie po dychu chodza
Michał Malawski
Posty: 19
Rejestracja: 18 kwie 2007, 21:19
17

Post autor: Michał Malawski »

Bolek a co ja mam czytać w tamtym poście. Nie kumam tez o co chodzi z tym Filipem... Sory ale jak widzę drut w koszulce na drzewku to mnie telepie bo dla sztuki bonsai to profanacja . Może dlatego tak ostre słowa. Łukasz udaj się na warsztaty tam się więcej nauczysz niz z książki. Ja tak będziesz zaczynać to później bedzie tylko gorzej. Co do rośliny to zbliżenie środka ciężkości korony nad nebari to podstawa. Nie wiem czy w takiej formie to bedzie mozliwe.
ODPOWIEDZ