Yamadori

Jeśli uważasz, że twoje drzewko ma naprawdę predyspozycje na bonsai.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Yamadori

Post autor: HIR »

Witam
Jestem ciekaw jakie macie koncepcje na to drzewko?
Pozdrawiam
Załączniki
1.JPG
1.JPG (97.31 KiB) Przejrzano 8465 razy
2.JPG
2.JPG (97.98 KiB) Przejrzano 8465 razy
3.JPG
3.JPG (69.19 KiB) Przejrzano 8465 razy
4.JPG
4.JPG (58.46 KiB) Przejrzano 8465 razy
5.JPG
5.JPG (62.22 KiB) Przejrzano 8465 razy
6.JPG
6.JPG (51.89 KiB) Przejrzano 8466 razy
carol1
Posty: 135
Rejestracja: 23 sie 2007, 20:59
16
Imie i nazwisko: Karol H.
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Knurów

Post autor: carol1 »

Gdyby je pochylić to ładnie by wyglądało, może nawet wyszłoby Moyogi, no albo postarać się i zrobić z tego Fukinagashi. Z tym, że na Moyogi jest troche zbyt chude jak dla mnie. Jeśli drzewko byłoby moje to myślę, że zastanawiałbym się właśnie nad tymi 2 opcjami.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Nie zależy mi na tym żeby zrobić z niego „klasyczne moyogi” bardziej żeby wykorzystać naturalne shari itp bo maja one swój urok bez tego nie wiem czy bym się zdecydował wykopać to drzewko?Co do grubości to jest ok. chyba chodziło ci o to ze pień się nie zwęża i nie tworzy to już takiej iluzji naturalnego drzewa?
pinaceae
Posty: 302
Rejestracja: 07 sty 2007, 22:48
17
Lokalizacja: Poznan

Post autor: pinaceae »

Na zdjeciu nr 3 widac ladnego swierka obok tej czeremchy :) :) :)
A tak poważnie to wizja fukinagashi zaczyna mi sie podobac. Wczesniej nawet tego nie rozpatrywalem ale teraz mhm...Jutro na cwiczeniach machne moze jakiegos wirta. pzdr
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Nie powiem że jest to zła koncepcja ale z tymi klapiakami to będzie nie za dramatycznie wyglądał. Wrzucam szybkie!! wirty
Załączniki
PICT0065.JPG
PICT0065.JPG (99.85 KiB) Przejrzano 8305 razy
5WW.JPG
5WW.JPG (64.68 KiB) Przejrzano 8304 razy
5W.JPG
5W.JPG (64.87 KiB) Przejrzano 8306 razy
Awatar użytkownika
pawel18
Posty: 182
Rejestracja: 06 maja 2007, 14:50
17
Imie i nazwisko: Pawel Glowiak
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: JarosÂław

Post autor: pawel18 »

jiny na lisciakach . mi sie wydaje ze to nie za dobry pomysl
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

A dlaczego nie?może w naturze nie są tak spektakularne jak na iglakach ale są.
Młody
Posty: 266
Rejestracja: 02 wrz 2007, 18:44
16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Młody »

tylko pierwszy virt ma jakiś sens i potenjał. wybacz ale dwa pozostałe niet
It's nice to be important but it's more important to be nice !

Pozdrawiam Marek Zieleniak
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Jak na mnie to wirt 5ww też ma potencjał ale to już są gusty.1 opcja jest najbardziej prawdopodobna bo drzewko w miarę zachowa proporcję. 3 niezbyt udany <chciałem rozkręcić towarzystwo :roll: >Może masz jakąś swoją propozycje?pzdr
armin
Posty: 188
Rejestracja: 04 paź 2007, 12:57
16
Lokalizacja: SwarzĂŞdz

Post autor: armin »

Diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Jedynie drugi wirt jest realny. Na pozostałych brak jest proporcji. Trzeba zrezygnować z jednej z dwóch górnych gałązek. Osobiście pomyślałbym też o zmniejszeniu drzewka. Problem w tym, że oceniamy je na podstawie zdjęć. Jeśli chodzi o jiny, to są dopuszczalne w liściakach (natura się kłania), ale na wirtach jest ich przesadnie dużo (nie pasują do ogólnego charakteru drzewa). Masz bardzo ciekawy materiał i - co najważniejsze - już w pojemniku. Szkoda byłoby go zmarnować jakimś nieprzemyślanym ruchem. Jesteś z Poznania, więc może omówimy to w większym gronie, mając przed oczami materiał "na żywo". Daj znać jeśli się zdecydujesz.
Pozdrawiam z okolic Poznania
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Witam
Materiał będzie kształtowany najprawdopodobniej na 1 wersje bo jak na mnie lepiej zachowuje proporcje ale to już musiał byś zobaczysz drzewko na żywo i ocenić sam<no może nie zwężającego się pnia ale liśie-drzewko, biorąc już pod uwage ciecie liści.drzewko jest dość duże>.Nie ukrywam ze koncept z wirta 2 bardzo mi się podoba ale trzeba by czasu bo korona jest rozrysowana z tegorocznego przyrostu zostawiając drzeko w opcji 1 zawsze będę miał możliwość je skróci do wersji 5ww tym bardziej jak się rozrosną młode gałązki a co do jinow masz racje że dużo. Chciał bym wykorzystać tą 1 szczeline w pniu i zrobić (chyba sabamiki)po polsku dziuple :razz: ale to jeszcze sporo czasu.Tak jestem z poznania kiedyś wezme yamadorki i podlece z kumplem do daglezji na konsultacje bo z tego co wiem to się tam umawiacie
kacper1117
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2007, 18:05
16
Lokalizacja: BiaÂłystok

Post autor: kacper1117 »

pierwszy pomysł najbardziej mi sie podoba
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

a jaki jest sens tego shari na tym wircie?
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Nie bardzo rozumiem pytanie?
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

no bo jin jest w miarę zrozumiały dla odbiorcy, ale shari zaczynające się od środka pnia, no raczej nie. Już mi tutaj nie chodzi o to, że to martwe jest na liściaku, ale o to, że proponowane miejsca jego poprowadzenia jest bezsensu. Jin ok, ale shari od środka pnia i zaczynajace się od tak se... no raczej nie :-) :wink: :razz:
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Hym masz napisane artysta jest źródłem dzieła…. A piszesz ze shari nie jest zrozumiałe dla odbiorcy to już jest twój problem artysta tworzy dla siebie a nie dla większości chyba,że komercyjny artysta, ale to inna sprawa.W tym przypadku artystką jest natura jak byś się przyjrzał to widać,że na drzewku jest naturalne martwe drewno przeze mnie tylko oznaczone na biało a jeżeli chodzi ci o to, co je z powodowało to jest to najprawdopodobniej kołatka lub inny drzewojad.
P.s.
Jak znasz jakieś magiczne techniki żeby to znikło to spoko ja ich jeszcze nie znam?
Jeśli chodzi o jina z sensem musiałbym wiedzieć, czym takowy się charakteryzuje????.Chodząc po lesie widziałem wiele taki jin,shari,itp,które są w trudne do wytłumaczenia i można je też określić jako bez sensowne. :? :| :wink: :-) :razz:
PatrykRadulak
Posty: 262
Rejestracja: 19 gru 2005, 16:23
18
Lokalizacja: Kalisz

Post autor: PatrykRadulak »

jeżeli tam już jest to shari no to zmienia postać rzeczy. Nie dostrzegłem go. Te magiczne sztuczki mogą tylko polegać na zalaniu całkowicie kalusem tej rany. Armin proponuje Ci najlepsze rozwiązanie dla tej rośliny- omówienie jej w szerszym gronie.
Virty typowe dla iglaków. A sentencji nie zrozumiałeś. Bonsai to wbrew pozorom nie 100% odzwierciedlenie natury- wszystko ma w nim sens a głównym celem jest wzbudzanie piękna. Tyle ode mnie. :roll: :-)
Artysta jest ÂźrĂłdÂłem dzieÂła. DzieÂło jest ÂźrĂłdÂłem artysty.
HIR
Posty: 222
Rejestracja: 07 gru 2007, 22:48
16
Imie i nazwisko: Lukasz Slominski
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: PoznaĂą

Post autor: HIR »

Jeżeli chodzi o wirta to tak będą rozłożone istniejące gałązki zobacz post „moje graby - Pawla p”. tam już też mnie ktoś z prostował za wirta.”Bonsai to wbrew pozorom nie 100% odzwierciedlenie natury- wszystko ma w nim sens".Tak samo jak w naturze ale to już trochę wchodzimy w ideologie bonsai, a szczerze mówiąc dużo bliższa jest mi ideologia Waltera Palla niż Dalekiego Wschodu.
ODPOWIEDZ